Jump to content

Moto Zajednica

Nit je baba bila nit je devojka postala

Recommended Posts

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Pozdrav drugari!

 

Pošto sam promenio posao pa konačno ne radim 24/7 400 dana godišnje(verujte da i to može kod mog bivšeg gazde)uhvatih malo vremena da vam ukratko opišem neke radnje koje su se desile na mom motoriću a možda će nekom biti zanimljive promene koje smo odradili.

 

Motorić je gs 500F 2004 godište.Ovakoje izgledao pre faceliftinga.

 

image.jpg

 

E sad nije uspeo da naraste na ono za čim patim(1000-rka sa oklopom) jer su se isprečile neke važnije stvari poput rešavanja stambenog pitanja(uspešno rešeno bez ikakve veze sa CHF na svu sreću) ali ajde nadam se da će biti prilike-čim se ukaže grabim oberučke.

 

Ajoj ljudi moji kad se samo setim rešavanja tog famoznog stambenog pitanja, svi se zalepili za motor ko muve na govno.Prodaj,prodaj,prodaj-matorci moji,matorci njeni,tetke,strine sa svih strana samo što me još nije zvao Rodoljub Šabić da mi kaže da prodam motor(poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti) da popizdiš totalno.

 

Ćutim jako kurva i mislim se u sebi,ma jebite se svi ne dam ga pa kud puklo da puklo.Setim se reči pokojnog dede”kad počneš da prodaješ stvari iz kuće da bi rešio neki drugi problem nema od tebe ništa”.

 

Posle toga fleš u glavi,jebiga deda živeo u ono srećno vreme,šta li bi sad rekao?Ma šta bi rekao isto bi rekao,istripujem ja sebe i napravim gimnastiku(a sve sa mišlju u glavi ako me u životu izvadi te dve hiljade evra-pre dve godine nek ide sve u tri lepe onda).

 

 

 

I tako nekako uspem da spasim svog ljubimca da preživi tranziciju.Naravno svi popizdeli samo deca i ja srećni.I da bude još luđe u po selidbe odem na motosusret u Užice.Niko nije verovao,ej da ste mogli da im vidite face,celoj familiji, mislili da se zezam da idem nesto do grada,ja se izljubio i gas-ovi moji me već čekali na dogovorenom mestu,ma šou živi.

 

Nastavak noćas-posao zove1zdravo.gif

  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

To care nedaj se. Deda je totalno u pravu. Coveku ako hoce da ostane citav potreban je neki cilj a I ventil. Na prime ustanes ujutru, zahvalis se bogu sto si ziv I zdrav kao I bliznj. Pa zamislis cilj I tezis ostvarenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@ghostvs-šuro moj znam da me ti razumeš ti si me i uvukao u ovo0takoje.gifpozdravi mi sve puno

@FJCharlie,ha ha u pravu si to sam ja,ti si te godine bio sa nix-om ako se ne varam ali crni kratki vizir je od mog drugara na dominatoru,malo si nas izmesao1nanana.gif

@Pauk-putuje se ali zbog posla nisam mogao ni sms viska da napisem a kamoli putopis,ovo sad je potpuno novo za mene-mislim pisanje

Joj ljudi hvala na podrsci nisam ocekivao ovo uopste evo nastavljam sto pre valjda vas necu razocarati.

Ako neko moze da objasni zasto pise tema premestena,jel da pisem ovde normalno ili?(nemam baš iskustva sa ovim stvarima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Podforum Sam svoj majstor podrazumeva teme koje pokazuju šta ste i kako nešto uradili na svom motoru a ova tvoja tema koja je počela odlično izrodila se u temu prepunu off komentara :)

 

Neka je ovde, biće joj lepo i u Garaži 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

E sad da vam opišem ono zbog čegasam i otvorio temu.

 

Beše to na kraju sezone 2013.Dve nedelje u nazad čujem ja nešto čangrlja i to kad pustim gas,kad dodajem sve u redu,nije strašno al nervira.U to vreme jedna konobarica koja s nama povremeno ide u vožnje otvorila kafanu pa sam visio tamo često.U tom kraju živi i majstor koji mi održava motor i ja onako usput svratim do njega,reko ajd nek čuje i on(verovatno je lanac ali on je majstor i ok smo pa nek on sluša).Sede on na motor,ja reko uzmi kacigu jaknu, ma kakvi šta će mi idem tu 100 metara.Nema njega par minuta kad eto ti zvoni telefon.Javlja se on i kaže ajd dodji do kraja ulice pao sam i sjebao rame.Ma reko nema šanse zajebava me 100 posto.Kad ja tamo ono stvarno1hmm.gif.

 

Pogledam sva sreća njemu ništa samo rame ga zeza,pogledam motor vidim leži opet na svu sreću na mekanoj zemlji.Pitam ga šta je bilo,on kaže brate najgluplje moguće što može-sagnuo glavu da bolje cuje i samo skrenuo ulevo upao u živu ogradu i pao.

 

Prvo što sam rekao dobro je da si opizdio na levu stranu jer mi je to leto Robert iz Ade namestio novi izduv.Čovek se toliko trudio kao da je motor vredan 25000 evra,plus što je bolestan i stvarno jedva radi i to samo kad skupi snagu(meni je priznao da mi je uradio lično on zato što sam bio fin i nenapadan) a bilo je mnogo krivina na grani koje je on podešavao do savršenstva i to samo zbog toga da bi mogao ako mi se ćefne da vratim fabrički auspuh(džabe svo moje ubeđivanje da to u životu neću raditi i da ne gubi snagu i vreme-čovek je perfekcionista).Da mu se nije desilo to što jeste čini mi se po njegovom radu da bi obišao i Akrapoviča-još jednom veliki naklon velikom i uz to skromnom čoveku Robertu iz Ade.1care.gif

 

Podigosmo motor i počesmo sa pregledanjem.Epilog sledeći:polomnjen levi prednji žmigavac,plastika pukla 1,5cm sa leve strane i izgreban lak na nekoliko mesta prilikom prolaska kroz živicu.Ja vičem nije ništa on besan ko ker viče ma srediću ja to sve, jebote 20 godina nisam pao sa motora ne mogu da verujem.Kažem ja ajd videćemo šta ćemo jer stvarno u principu nije ništa strašno ja bio protiv farbanja on viče ne on je zajebao i on će sve uraditi da bude kao pre.

 

I tu se rodi ideja koju smo sproveli u delo kasnije.U tom trenutku i on je imao svojih porodičnih problema verovatno i finansijskih a i ja sa već pomenutim rešenjem stambenog pitanja-čitaj finansije,i meni padne na pamet sledeća ideja.Kad se već farba taj deo plastike sa levestrane ofarbaćemo ceo oklop i levo i desno-jer kako uklopiti taj mali deopraktično lajsnu a da se baš ne vidi razlika čini mi se zahtevno jako.

 

Gledam one linije gde je lak izgreban0stabre.gif neće se baš ispolirati dobro ,u oko mi upadne i ogrebotina na rezervoaru od dečijih patika(kad se ovaj moj konj mali pentrao na motor još dok je bio beba pa ga pametni deda držao da šetaju po motoru0ljut2.gif-dobro mu nije dao čekić da popravlja) i tu mi sine-ma farbamo ga celog kad je bal nek je bal1aha.gif.Dogovorimo se, ja finansiram farbu ,on će uraditi sve ostalo,tako i bi.

 

Posle toga se zarakijali,ja nastavio u pomenutoj kafani da ubijam tugu,drugari došli da me teše i i šta da vam kažem,ubili se ko nemci1lud.gif.Dolazim kući bez motora i naravno sutradan nema ko me nije zajebavao,ali šta ćeš valja usrećiti i te sitne duše iz najbliže familije1neznam.gif.

 

To popodne drugaru sa Dominatorom padne ekstra ideja,kaže on kad već farbaš ceo pa napravi mu nove boje malo ga ulepšaj stavi boje od nekog novog modela,i na kraju tako i uradimo.

 

 

 

Gledajući po netu razne kombinacije,odlučimo se za kombinaciju sa mladjeg i jačeg brata(gsx650f) kao nekog naslednika već vremešnog 500F.

 

image.jpg

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ne možeš decu oterati na spavanje ni mito i korupcija ne pomažu1neznam.gif.

Idemo dalje.

Naravno da onako kako zamisliš nikad ne može da bude tako,ali tu smo i da pravimo i da rešavamo probleme.

 

Nastaje mali problem pošto plastike nisu iste ne možemo samo precrtati šemu već se mora malo modifikovati da ispadne slično a da ne zabrljamo totalno.Pošto sam ja non-stop na poslu totalno sam prepustio majstoru istraživanje kombinacija i svega ostalog.Čim on nešto izmozga pošalje na viber ja kažem može(ili nešto promenim),otprilike smo tako funkcionisali zbog moje zauzetosti poslom.

Na kraju smo došli do sledećeg rešenja kako bi to trebalo da zgleda(ovako nekako).

 

image.jpg

 

Otpočeti radovi1moto3.gif

 

image.jpg

 

 

Ovo je bila neka medjufaza,prvo bela skroz,pa preko nje plava(valjda mu je tako bilo lakše da uradi-pojma nemam zašto).

 

 

 

Kada sam video ovu sliku malo je falilo da ga ostavim u beloj boji,mnogo mi se svideo,ali ajde rešili smo da poštujemo plankoji smo zacrtali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Hronološki je posle išlo ovako nekako.

image.jpg

Pa onda izrada nalepnica(i one su prelakirane kasnije).

 

image.jpg

 

Veliko S na rezeorvaru smo ponovo pravili jer mi se nije svidelo srebrno oivičeno crvenim,išli smo na običnu srebrnu.U medjuvremenu sam odneo ručice kočnice i kvačila,nosač kofera i one delove od sjajnog inoxa na poliranje kod drugara koji radi industrijske mašine za meso i kad mi je vratio bilo je kao ogledalo,nisam mogao da verujem kako je ispalo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

I na kraju ovako je ispao gotov proizvod.

 

image.jpg

 

Posle toga je uradjen i servis redovni.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Evo i poneka slika sa manekenima(morao sam da sakrijem golotinju zbog banovanja )1nanana.gif.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

I za kraj jedna drugarska iz planine.

 

image.jpg

 

I to bi otprilike bilo to,nadam se da vas nisam smorio mnogo i da vam se nesto od svega ovoga svidelo,naravno nekom se i neće svideti kao mojoj ženi,ali što neki pametan čovek reče-žena uvek ima problem za svako tvoje rešenje1neznam.gif.

 

Slike su takve kakve su,slikane su telefonom,znam da nisu sjajne0tuzan.gif.

 

Hvala još jednom na čitanju,

 

Pozdrav i sve najbolje1zdravo.gif.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ha ha mali tek sad sam video poruku,samo ti spremi jasminu Kosovo se blizi jos koja nedelja i krecemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja