Jump to content

Moto Zajednica

Sajla gasa ili nešto drugo?

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Primjetio sam ja to ima jedno vrijeme da prilikom odvijanja gas se u jednom trenutku primjetno naglo sam pojača. Isto tako kad zavijem gas u jednom trenutku se smanji naglo tj. više nego sam to komandovajo. To se ne dešava stalno ali evo sve češće i češće. Povod da se pozabavim sa ovim je bio jučerašnji ulazak u krivinu prilikom čega sam odvio gas sa pomenutim trzajem i kada mi je proklizao zadnji točak. Nije ni malo lijepo iskustvo da vam odmah kažem.

 

Tu dolazimo do dijagnoze. Sajle od gasa ili može biti nešto drugo?

Ako su sajle od gasa (potezna i povratna) jel mora nove da uzimam ili samo podmažem?

Ako je samo podmazivanje čime da to odradim, a da nije WD40?

Ameri imaju neki PJ1 Cable lube ali ga kod nas nema. Jel može neki silikonski sa teflonskom zaštitom? Ovi za bicikla što se koriste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

skini sajle pa proveri kako idu kroz buzir...... ako glave a nisu ostecene sledi ispiranje prljavstine i podmazivanje, upotrebi PRETRAGU bilo je vise tema o tome... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Proveri prvo sajle , to ti je najlakše! Ako su one zeribale podmaži uh uljom, tako sto ij okačiš i naliješ odozgo dok ulje ne procuri. Ujedno podmaži i rucicu gasa. Proveri dali poluge na karburatorima lagano rade kad ih vuču sajle. Ako je sve O.K. a i dalje se javlja isti problem onda kod nekog majstora na čišćenje i vakumiranje karburatora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja