Jump to content

Moto Zajednica

Karburator problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova

Imam problem sa karburatorom,kako god dostelujem uvjek prima vise goriva tj.samnjeno je na njemu sve na minimum i opet isti problem dobija previse goriva dali neko zna odakle da pocnem gledat i istrazivat.

 

Hvala unaprijed na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nema tebi pomoći - za sad ! Ako želiš da ti neko pomogne - napiši malo više podataka : Koji je motor u pitanju, koje godište , koji karburator . . . - Pa onda već možeš očekivati neku pomoć !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Motor je Yamaha FZR 600 90 god.,desava se kako god nastelujem karburatore uvjek prima vise goriva,nasli smo jedan problem a to je na plovcima bile gumice popucale i zamijenimo ih i posle toga je puno bolje ali jos uvjek prima vise goriva nego sto treba iako je sve zavrnutno na njmu na minimum od dizni pa nadalje a nemogu nigdje da nadem semu tog karburatora tj,od tog motora da vidim kako izgleda sve sumnjam na to da nije neko stavio vece dizne nekada pa da nezezaju one a neznam koje dizne idu posto nemogu semu nigdje da nadem karburatora i da ima opis,ako ima iko ikakavu ideju molim da mi kaze.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Motor je Yamaha FZR 600 90 god.,desava se kako god nastelujem karburatore uvjek prima vise goriva,nasli smo jedan problem a to je na plovcima bile gumice popucale i zamijenimo ih i posle toga je puno bolje ali jos uvjek prima vise goriva nego sto treba iako je sve zavrnutno na njmu na minimum od dizni pa nadalje a nemogu nigdje da nadem semu tog karburatora tj,od tog motora da vidim kako izgleda sve sumnjam na to da nije neko stavio vece dizne nekada pa da nezezaju one a neznam koje dizne idu posto nemogu semu nigdje da nadem karburatora i da ima opis,ako ima iko ikakavu ideju molim da mi kaze.

 

Hvala

 

 

Pogledaj nivo goriva u loncetu i spusti iglu u shiberu. 0namigivanje.gif

 

karburator2.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Kad drzim motor na gasu nazad mi ne izbacuje cnkast dim ali kad ga sjeckam ono dajem pustim gas onda mi izbacuje crn dim sto je visak goriva i tacno pocne pec za oci u zatvorenoj prostoriji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Motor je Yamaha FZR 600 90 god.,desava se kako god nastelujem karburatore uvjek prima vise goriva,nasli smo jedan problem a to je na plovcima bile gumice popucale i zamijenimo ih i posle toga je puno bolje ali jos uvjek prima vise goriva nego sto treba iako je sve zavrnutno na njmu na minimum od dizni pa nadalje a nemogu nigdje da nadem semu tog karburatora tj,od tog motora da vidim kako izgleda sve sumnjam na to da nije neko stavio vece dizne nekada pa da nezezaju one a neznam koje dizne idu posto nemogu semu nigdje da nadem karburatora i da ima opis,ako ima iko ikakavu ideju molim da mi kaze.

 

Hvala

 

 

Pogledaj nivo goriva u loncetu i spusti iglu u shiberu. 0namigivanje.gif

 

karburator2.gif

 

 

 

Sve na minimum smanjeno i opet isti problem crnkas mi dim izbacuje kad mu dam gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma ipak...to nije lepo sklopljeno..kakve su ti emulzione tube,jesi li kalibrisao dizne jesi li proverio dali igle u siberima dihtuju na emulzione tube...jesi li stavio spoljno crevo na loncice da vidis nivo goriva...kako si nastelovao smesu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Sve je dostelovano kako treba,majstor mi je radio to sve,sa nekom spravom je to sve dostelovo ali imamo taj problem da izbacuje crn dim sto znaci da ima viska goriva,sve je dostelovo na minimum a opet motor prima gas ko lud samo sto ima taj problem sa viskom goriva a kad drzimo gas na 6-7 hiljada obrtaja konstantno nema tog dima samo kad ga ono das gas naglo i pustis i opet das e sad ja pokusvam nac resenje ako zna neko za to da bi majstoru olakso tj.da mi prije motor zavrsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ma ipak...to nije lepo sklopljeno..kakve su ti emulzione tube,jesi li kalibrisao dizne jesi li proverio dali igle u siberima dihtuju na emulzione tube...jesi li stavio spoljno crevo na loncice da vidis nivo goriva...kako si nastelovao smesu...

 

Kod Yamahe problem obicno lezi u ovim ( boldovano ) stvarima. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa valjda to njegov majstor zna......dal je merio opruge,duzinu ono ovo..

ma ne vredi..sve sto ga pitas on kao ...dimi crno pa dimi crno sve smo smanjili na minimum...

ja o klin on o plocu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Procitao sam sve i reci cu ti:

Kada imam problem na motoru koji zahteva vise rada a manje znanja - onda ne idem kod majstora, vec kopam po netu, uputstvima, semama, itd... I meni je majstor poslednja opcija. Ali da imam problem koji ti imas dao bih pare nekom majstoru koji zna da razmislja a nije vacara. Ako ti BG nije daleko topla preporuka za Radeta Kocku.

Semu samog karburatora probaj da trazis po oznaci karba npr. Keihin CVK 34 ili koja je vec, probaj i na YouTube (za TDM imas menjanje emulzionih tuba za 15min, ali to je bas cest problem) mozda nadjes neki klip sa ciscenjem karba.... U principu veoma su male sanse da ces naci ozbiljnu semu za konkretan karb.

Boklicu ti delis znanje za dz, svaka cast 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti je star 23 godine. Ko zna ko se sve igrao sa tim karburatorima i šta su im uradili. Ako tvoj majstor to nezna da sredi - promeni majstora !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dali neko ima semu karburatora za yamahu FZR 600 90 god,koje mjere trebaju da budu opruga i tako,ako ima iko negdje to pls posaljite mi..

 

to majstor zna i bez tih mera..jamahini karburatori su poznati po problemu emulzionih tuba,tvoj serviser zna da ih resi...valjda...:stabre:1hmm.gif

dali ce manjim diznama,dali raspinjanjem opruga,dali obradom iglica na strugu ili zamenom emulzionih tuba...neko resenje postoji....

a mozda ti je struja u maleru..oce i od toga da dimuckari......mada...ne bas uvek...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Probaj na ovom linku Manual za Jamamu . Verovatno ces naci barem deo info koje trazis. 1zdravo.gif

 

 

Dali neko ima semu karburatora za yamahu FZR 600 90 god,koje mjere trebaju da budu opruga i tako,ako ima iko negdje to pls posaljite mi..

 

pa decko tti dao link gde da skines user manuel....

znaci prosto sve ti pise....

na kraj krajeva..nemoj ko klin u plocu itd...

premeri dali ti igle sibera dihtuju u emulzionim tubama....

dali ukapava gorivo pored em tuba...

mi se trudimo da ti pomognemo..ti samo dimi crno,i jel ima sema...

polako ..

znaci treba premeriti to gore sto ti rekoh...vagres crevo da tako nazovem.gde ti je nivo goriva...

mozes sa 333 vakumetra da radis sinhronizaciju nece ti pomoci ako su igle za 1 desetu zajedene...,jel ste uporedjivali sve cetri, jelste kalibrisali em tube..to znaci merili jel su u fabrickoj meri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ja kada sredjujem motor prvo proverim/nastelujem ventile, zamenim filter vazduha i goriva, pa tek onda predjem na karbove. Tek tada mozes da imas potpun efekat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Dali neko ima semu karburatora za yamahu FZR 600 90 god,koje mjere trebaju da budu opruga i tako,ako ima iko negdje to pls posaljite mi..

 

to majstor zna i bez tih mera..jamahini karburatori su poznati po problemu emulzionih tuba,tvoj serviser zna da ih resi...valjda...:stabre:1hmm.gif

dali ce manjim diznama,dali raspinjanjem opruga,dali obradom iglica na strugu ili zamenom emulzionih tuba...neko resenje postoji....

a mozda ti je struja u maleru..oce i od toga da dimuckari......mada...ne bas uvek...1hmm.gif

 

Izvini sto te smaram ali kako mislis struja u maleru ako nije problem da mi pojasnis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Dali neko ima semu karburatora za yamahu FZR 600 90 god,koje mjere trebaju da budu opruga i tako,ako ima iko negdje to pls posaljite mi..

 

to majstor zna i bez tih mera..jamahini karburatori su poznati po problemu emulzionih tuba,tvoj serviser zna da ih resi...valjda...:stabre:1hmm.gif

dali ce manjim diznama,dali raspinjanjem opruga,dali obradom iglica na strugu ili zamenom emulzionih tuba...neko resenje postoji....

a mozda ti je struja u maleru..oce i od toga da dimuckari......mada...ne bas uvek...1hmm.gif

 

Izvini sto te smaram ali kako mislis struja u maleru ako nije problem da mi pojasnis...

 

Доста тога ти је већ рекао, а мале тајне великих мајстора угл. нису гратис... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dali neko ima semu karburatora za yamahu FZR 600 90 god,koje mjere trebaju da budu opruga i tako,ako ima iko negdje to pls posaljite mi..

 

to majstor zna i bez tih mera..jamahini karburatori su poznati po problemu emulzionih tuba,tvoj serviser zna da ih resi...valjda...:stabre:1hmm.gif

dali ce manjim diznama,dali raspinjanjem opruga,dali obradom iglica na strugu ili zamenom emulzionih tuba...neko resenje postoji....

a mozda ti je struja u maleru..oce i od toga da dimuckari......mada...ne bas uvek...1hmm.gif

 

Izvini sto te smaram ali kako mislis struja u maleru ako nije problem da mi pojasnis...

 

pa jel ste stavljali kolor tune mesto svecica,jel ste proveravali stroboskom paljenje..reda radi ako nista drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja