Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@Зверињак

Звери, мудро си ѕборио по питању дилеме око тркања, ал де нађе баш слике мотора у који је човек са немачког МЗ форума уложио пар сома Евра и пар сома радних сати. Да не спомињем да човек има високо технолошки опремљену машинску радионицу. Узгред, тип је пројектовао, тестирао и успешно применио нека битна побољшања на агрегатима МЗ-а.

 

Može čika Dule taj projekat sa malo para ako se ne upušta u mašinu, ima plastika i točkova za stvarno male pare...A možda taj Nemac laže...ha-ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Brzi ako krenes bez ozbiljnih zahvata na motoru neces dobiti nista samo ces pokvariti kakakteristike motora i nemoj zaboraviti da etz nije napravljen da bude trkalica ako nesto budes poceo da radis nemoj da letis visoko jer etz nemoze mnogo iz ovog agregata sa fabrickim delovima

Ako zelis malo bolje moj predlog olaksaj kvacilo i resi lakse paljenje nabi plutane cepove o rupe na radilici da bolje puni na visim obrtajima za 5cmm skrati ravni deo auspuha dizna 135 karburator od 250 i teraj

A sto se tice potrosnje 30km=4lx3.3=13l/100km za svaki dan nije nikako na danasnje akcize desplatimi se djole1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Тако је Бобане! :takoje: Конкретно, кратко и јебитачно. :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Brzi ako krenes bez ozbiljnih zahvata na motoru neces dobiti nista samo ces pokvariti kakakteristike motora i nemoj zaboraviti da etz nije napravljen da bude trkalica ako nesto budes poceo da radis nemoj da letis visoko jer etz nemoze mnogo iz ovog agregata sa fabrickim delovima

Ako zelis malo bolje moj predlog olaksaj kvacilo i resi lakse paljenje nabi plutane cepove o rupe na radilici da bolje puni na visim obrtajima za 5cmm skrati ravni deo auspuha dizna 135 karburator od 250 i teraj

A sto se tice potrosnje 30km=4lx3.3=13l/100km za svaki dan nije nikako na danasnje akcize desplatimi se djole1zdravo.gif

 

Znam da nije trkalica ali se vozi na trkama samo ne znam koliko su kod nas budzeni.Sa olaksavanjem kvacila i elektronskim paljenjem nadam se da potrosnja nebi skocila.Meni je trenutna snaga motora sasvim dovoljna za normalnu voznju ali trazim neko resnje da poboljsam agregat,da dobijem malo na elasticnosti a potrosnja moze i malo veca ali ne puno..Sa druge strane kad pogledate japanske 2T motore od 250 ccm,kao primer yamaha yz 250,isto jedan cilindar,isto 2T i ista kubikaza a ima oko 60 KS a procitao sam da je problem u kanalima i klipu,ako sam dobro razumeo..E sad dali je neko pokusaovao da na mz-u to prepravlja da bi dobio na snazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja trenutno radim jedan cilindar sa fraterima bez velikih promena na kanalima malo sam tesan sa vremenom da mu se posvetim malo vise ali imas rubriku ugradnja fratera pa malo procitaj nesto novo ces da nadjes

Ja imam u planu da ovo proradi da moze da se vozi svaki dan a da bude malo bolje od originala1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ja trenutno radim jedan cilindar sa fraterima bez velikih promena na kanalima malo sam tesan sa vremenom da mu se posvetim malo vise ali imas rubriku ugradnja fratera pa malo procitaj nesto novo ces da nadjes

Ja imam u planu da ovo proradi da moze da se vozi svaki dan a da bude malo bolje od originala1zdravo.gif

 

Citao sam o reed ventilu i mislim da je to pun pogodak.Jedno mi nije jasno samo,pise da sa fraterima trosi manje a oni sprecavaju da se gorivo vrati nazad ka karburatoru,samim tim motor trosi vise goriva nego fabricki.Jedino ako je dobijena snaga osetno veca a verovatno jeste,pa se snaga i potrosnja podjednako povecaju.

 

Srecna Nova godina svima i sve najbolje u njoj i mnogo kilometara..1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuji je rodjendan, najzad punoletan...šta reči..Vujo,živ bio, veliki porastao i da se naputuješ motorom po ovome svetu!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko hvala! :)

 

Putovao bih rado samo nešto škripi sa parama, biće borbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima li neko savet gde u blizini Beograda mogu da provedem vikend, noć - dve?

 

Prvo su mi Babe pale na pamet ali cena nije baš pristupačna pa bih nešto jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pala je i prva ovogodišnja vožnja - 15 - tak kilometara, nije nešto, al ja se provozah. U povratku me malo uhvatila kiša, al ništa strašno :

 

img1189-800x600.jpg

 

img1191-800x600.jpg

 

img1190-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ima li neko savet gde u blizini Beograda mogu da provedem vikend, noć - dve?

 

Prvo su mi Babe pale na pamet ali cena nije baš pristupačna pa bih nešto jeftinije.

 

Gde ćeš jeftinije nego kod baba??? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Lijo lep motor0takoje.gif, svaka ti čast za današnju vožnju jer nije bilo vreme naklonjeno Bajkerima, ali zato juče je bio pravi dan za vožnju !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo i od mene poklončić.... :zbunjen::zbunjen:

 

http://www.youtube.com/watch?v=svYuITcC028

 

Mogla je bar noge da opere pre snimanja - desna joj štrokava - sve se vidi kroz čarapu ! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja