Jump to content

Moto Zajednica

Delovi za Hondu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Kao sto i sam naslov teme kaze, zanima me gde ima da se kupe delovi za Hondu u Srbiji, tacnije mi treba za Hondu CB450 S?

Nisam uspeo da pronadjem ovakvu temu na forumu pa eto, ako neko zna neka javi.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Honda Automoto centar

 

Prodavnica rezervnih delova

Novi Beograd

Omladinskih brigada 33a

 

tel: 011 201 09 33

fax: 011 216 80 19

 

http://www.deltaauto.rs/

 

rad. danom: 8:30 - 16:30

subotom: 9:00 - 15:00

 

Ja sam tamo narucivao ono sto mi je trebalo. Za 7-15 dana je rok isporuke ako nemaju na lageru.

A mislim da im je ovaj sajt namenjen iskljucivo za motocikle: http://www.honda-srbija.rs/code/navigate.php?Id=77

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Na primer, ja sam lezaj kormana sa semerinzima platio nekih 4600-4700 dinara dok je na primer u Louisu cena bila 40 evra... U Hondi je definitivno original dok je u Louisu,cini mi se, bio zamenski.

Ipak moras sam da potrazis cene delova u drugim prodavnicama i da pozoves Hondu i da ih pitas koje su im cene. Ono sto je povoljnije narucujem u Hondi, dok ono sto nije narucujem gde mi se ucini isplativim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Na primer, ja sam lezaj kormana sa semerinzima platio nekih 4600-4700 dinara dok je na primer u Louisu cena bila 40 evra... U Hondi je definitivno original dok je u Louisu,cini mi se, bio zamenski.

Ipak moras sam da potrazis cene delova u drugim prodavnicama i da pozoves Hondu i da ih pitas koje su im cene. Ono sto je povoljnije narucujem u Hondi, dok ono sto nije narucujem gde mi se ucini isplativim.

a mogao si prekoputa centa S kupiti orginalne lezajeve sa semerinzima za 2500 din u radnji Astrid :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja sam siguran da jesu original ležajevi. Jer, ležaj je ležaj. :) I Honda (kao i bilo koji drugi proizvođač motocikala)ne proizvodi ležajeve nego stavlja od nekog proizvođača. I uopšte nije retkost da ležaj u prvoj ugradnji bude manje kvalitetan od onog koji može da se stavi kao zamenski.

Sa brendovima kao što su SKF ili FAG na primer, nikad nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Kad kazem original ne mislim na zamenski. ;)

A mislim da sam bio jasan kad sam napisao:

Mogao sam, ali nisam. Iz razloga sto sam siguran da nisu original lezajevi koje Honda ugradjuje.

A tesko da kod Honde prva ugradnja lezajeva ne valja. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Mogao sam, ali nisam. Iz razloga sto sam siguran da nisu original lezajevi koje Honda ugradjuje.

Koyo su najbolji japanski lezajevi koji su prva ugradnja u Hondu :aha:

 

pogledaj koji si lezaj skinuo sa tvog motora..

 

http://www.capitalhondacentre.com/Products/Part-11-BEARING--HEAD-PIPE-UNDER-(KOYO)__91016KT8005.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Mogao sam, ali nisam. Iz razloga sto sam siguran da nisu original lezajevi koje Honda ugradjuje.

Koyo su najbolji japanski lezajevi koji su prva ugradnja u Hondu :aha:

 

pogledaj koji si lezaj skinuo sa tvog motora..

 

http://www.capitalhondacentre.com/Products/Part-11-BEARING--HEAD-PIPE-UNDER-(KOYO)__91016KT8005.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Posto jos nisam zamenio lezaj kormana, kad ga budem menjao videcu tacno koji je bio na motoru i koji sam stavio pa vam javljam. Moguce da i ovaj sto sam kupio nije original (prva ugradnja) vec zamenski. :neznam::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ja sam siguran da jesu original ležajevi. Jer, ležaj je ležaj. :) I Honda (kao i bilo koji drugi proizvođač motocikala)ne proizvodi ležajeve nego stavlja od nekog proizvođača. I uopšte nije retkost da ležaj u prvoj ugradnji bude manje kvalitetan od onog koji može da se stavi kao zamenski.

Sa brendovima kao što su SKF ili FAG na primer, nikad nema greške.

 

Samo što je sad problem što se ne može znati više ni ko proizvodi, pošto i SKF ležajeve proizvode kinezi, tako da ima katastrofa kvalitet, zavisi od fabrike koja radi.

Inače ja trebam da zamenim ležajeve zadnjeg točka, imate neku preporuku?

A ove iz Delte sam zvao nekoliko puta i nikad ih nisam dobio, jel neko uspeo, i kakve su im cene u odnosu na Centar S?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Siguran sam da je u pitanju falš SKF ako je loš kvalitet. Ja npr. znam gde bi ih kupio i 100% sam siguran da su najbolji na svetu

 

Moja poenta je da ne treba bežati od nekog dela samo zato što nije u prvoj ugradnji. Deo iz prve ugradnje ne znači obavezno i najbolji kvalitet a uvek je daleko najskuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

SKF sami po sebi ležajevi su odlični, ali dosta tih ležajeva kinezi proizvode, pa kontrola kvaliteta nije svugde ista. A naravno da mogu da se nađu bolji nego u prvoj ugranji, jedino je problem naći to u Srbiji, pošto kod nas uglavnom stižu jeftinije stvari, na koje se stavlja velika marža, tako da cena ne mora da znači kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam u Astridu kupio Koyo za zadnji točak, po katalogu sa Koyo sajta i ništa im ne fali. Znam dosta ljudi koji su to isto ugradili u svoje motore, kupovali u istoj radnji.

Ako hoćeš original SKF, u Vojvode Stepe, od Autokomande uzbrdo, nekoliko stanica, sa leve strane (prekoputa auto-perionice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: arandjelovac
  • Motocikl: Yamaha FZ6R

pitanje je delovi za honde a ne jedan lezaj nego gde imaju otpadi hondini i ko radi sa delovima znamo mi svi ko je ovlascen za honde a klepaju cene kao nenormalni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja