Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć za prvi enduro

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima nadam se da cu iz 3 puta postaviti temu.naime resio sam da kupim enduro samo je problem sto sam visok 174 pa izbor nije veliki konretno najviše mi se svidjaju freewind i kle 500.molio bih za savet i preporuku s obzirom na moju kosarkasku visinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Mislim da je KLE malo višlji od freewinda. A BMW F650 st je prilično niži od oba, samo je prestao da se proizvodi 2000 g. Ne znam koliko star motor si nameravao da uzmeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pa ta "kosarkaska visina" bi ti predstavljala problem samo ako si se nameracio na KTM, ovako ne verujem. Trebace neko vreme da se naviknes i ume da bude nezgodno nekad, ali posle skoro da neces ni primecivati.

 

Ja sam 170, vozim XT660R i nemam problema, freewind je nizi, a kolega koji je moje visine vec godinama vozi KLE-a, primera kol'ko hoces.

 

Izaberi sta ti se vise svidja i sta odgovara tvojoj voznji (jednocilindras - dvocilindras, vazdusno/uljno - vodeno hladjenje, oprema...), mislim da je to bitnije od par cm razlike.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

ja sam imao istu dilemu ali je prevagnulo na KLE ja sam visine 178 i nemam nikakvih problema, kod KLE-a mi se ne svidja samo sediste a kod freewinda mi se ne svidja registracija. na forumu imas dosta stvari da procitas i pozitivnih i negativnih i za jedan i za drugi i sto se tice iskustava i mana. imas u rubrici vozili smo i pod enduro-mehanizacija. ali najbolje ako mozes probaj i jedan i drugi i koji god da odaberes neces pogresiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja sam za svoj prvi enduro izabrao Freewind i nisam pogresio. Ja sam inace skuteras u dusi i dugo sam vozio skutere. Kad sam posle toga seo na Freewind nije mi trebalo mnogo da se naviknem. Motor je bas lagan za voznju, nije veliki potrosac, pouzdan i kvalitetan. Meni licno mnogo bolje legao za voznju nego KLE. KLE ima prednost zbog 2 cilindra, lespe radi i prijatnija voznja na manjim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Razmisli o Frivindu i Transalpu. Meni licno se Transalp vise svidjao, sto se i vidi po mome izboru :moto3:

 

Ali je opet to subjektivna stvar i samo tvoja odluka, pa prema tome treba i da se upravljas. Probaj modele koji ti se svidjaju, da zajases, sednes, krenes, stanes, pa onda odluci, ako ti je visina jedini kriterijum (a ne bi trebalo da bude, veruj mi)...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja