Jump to content

Moto Zajednica

Nove gume, a stare

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

dakle NIKAKO

 

druze jesu nove ali da ne duzimo temu, stare su 10 godina!!!! bolje ti uzmi neke mlade sa upola šare.... (mada ni jedna ni druga opcija nije za pohvalu)

 

a ima otvorenih tema sa istim pitanjem, iskoristi pretragu pa ćeš naći razloge :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ako imaš malo iskustva i ako je cena prikladna uzmi ih u ruku pa vidi valjaju li, zavisi dosta od načina čuvanja, od modela i marke, kakvu su recepturu koristili jer kako vreme odmiče sve više se koriste reciklirani materijali pa sam vidjao takve gume koje solidno drže a i gotovo upola mladje koje su dobre samo za drift. Naravno ako hoćeš maksimum po asfaltu znaš šta ti je činiti za lagano kruziranje može svašta da prodje a u blatu ti mekoća ne igra previše, samo je presavij i vidi da nije počela da dobija mikro pukotine, to je definitivno ispod svakog kriterijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa recimo ja bih 5 godina staru gumu uzeo od ovlašćenog prodavca bez razmišljanja, čuva se u odgovarajućim uslovima i jeftinija je 30%. E sad ti vidi koliko bi trebala da košta ta "nova" 10 godina stara guma, koja pretpostavljam nije iz prodavnice i nije čuvana u odgovarajućim uslovima. Ako tvoja bezbjednost vrjedi tih para ti kupuj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Pa recimo ja bih 5 godina staru gumu uzeo od ovlašćenog prodavca bez razmišljanja, čuva se u odgovarajućim uslovima i jeftinija je 30%. E sad ti vidi koliko bi trebala da košta ta "nova" 10 godina stara guma, koja pretpostavljam nije iz prodavnice i nije čuvana u odgovarajućim uslovima. Ako tvoja bezbjednost vrjedi tih para ti kupuj...

 

Imao sam loše iskustvo sa 5 godina starim gumama. Mada, samo na našim putevima koji su loši, a glatki, ne lepe (i ne troše gume toliko). Za vožnju napolju, da se sprže u jednoj turi od 10 k km je sasvim OK rešenje, inače bih izbegavao takve gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne znam, ja evo vozim Dunlop K530 koja je gradska guma, ugrije se za 100 metara, drži solidno, do sad ni jedno klizanje, jes da nije neki motor al se ja malo više glupiram, prešla je oko 4000km i možda je na trećini svog vjeka. Godina proizvodnje 2007, kupljena ljetos.

 

Invisible je kupio Pireli Diablo Corsa stare 3-4 godine, vozio ih po rubovima, prešao 10.000km i onda je zadnja bila gotova, a prednju je vozio još nepune 2000.

 

Tako da do 5 godina starosti može, ali samo ako su čuvane u magacinu na polici, a ne na livadi na gomili.

 

Naravno zavisi od tipa gume, ako je guma za neki traktor može i starije, ako je neka supersport koja se topi ko sladoled, onda ne može ni toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Najstarije do pet godina ako su pravilno skladistene ! Moja preporuka je samo nove gume i kaciga, na tome se ne smije stedjeti ili ga ne vozi ! Tu nema vrdanja.1jok.gif Ako se vozis dalje od svog naselja, samo nove ! Nikad ne znas, zasto mozes kociti i sta te ceka iza krivine. Koliko puta sam bio na granici da padnem, opet ponavljam, NOVE ! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja