Jump to content

Moto Zajednica

Alpinestars Bionic Mx protektori za kolena

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova

o protektorima

 

Posle par nedelja ovo su utisci:

 

Komotni, uopste ih ne osecas u hodu

Dobro se podesavaju

Nema potrebe za bilo kakvim slojem ispod posto je materijal koji je iznutra mekan i ne iritira, naravno taj materijal se skida i moze se prati posebno

Rastavljaju se potpuno - laksa popravka

Odlicna zastita i nadkolenice

Meni nisu nimalo smetale da stiskam motor kolenima

Izgledaju robusno, pa deca vicu Robokap za tobom

Moze i dobro da se poleti u njima 1moto3.gif

 

 

E sad , ja sam juce dobro preterao i preleteo bar metara da bi jako nezgodno brecio o zemlju kolenom sam zvizno sa unutrasnje strane. Pretpostavljam da je udarac bio veoma jak i mogu tek da zamislim sta bi bilo da ih nisam nosio. (usput ode zglob kljucne kosti i grudnog kosa) Imam ranicu na kolenu i blagu oteklinu sa unutrasnje strane kolena, ali normalno bih hodao da ne lezim zbog kljucne, dakle koleno ne boli.

 

Ipak protektor je pukao od siline udarca, odradio je posao ali je pukao, sad ne znam da li bi ovo moglo da se pripise mozda pomalo neznoj konstrukciji ili je prosto udarac bio takav.

 

Evo fotke zavarenog stitnika, vidi se gde je pukao

 

XpTce_img5655.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1369 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

cekaj, zar ti nisi rekao da u sumu ides da bi pobegao sa opasnog asfalta? Kakvo sad lomljenje kljucne kosti? S kim si se ti to vijao po sumama i gorama nase zemlje ponosne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Update.

 

E pa opet je pukao, posle pada, na varu plastike, daklem izgleda ih bas nije lako zavariti zbog oblika (naravno pitanje je koliko je varenje uopste moguce na plastici, koja posle treba da bude udarana i savijana).

 

Pomalo zapinje pod pantalonama i to svim, odnosno pomera se pod pantalonama pa zulja, verovatno zbog toga sto je kabast. Uz svo uvazavanje firme cije i cizme nosim i mnoge druge delove opreme, ipak ovi protektori ne nude bas najbolje za tu cenu kostanja, ne kazem da su losi,jer pre svega sacuvali su mi koleno posle ozbiljno jakog udarca, ali sledeci ce biti neki drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..pretpostavljam da nije pukao protektor,puklo bi koleno...sta bi bilo da posle ispaljivanja lepo spakujemo airbag i ponovo ga montiramo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

..pretpostavljam da nije pukao protektor,puklo bi koleno...sta bi bilo da posle ispaljivanja lepo spakujemo airbag i ponovo ga montiramo?

 

Bila bi to spontana radost potrosaca, a i uvod u evolutivnu transformaciju lihvarske motoindustrije u humanitarne oragnizacije.

 

Nego, da pojasnim jos jednom moj zakljucak nije zbog pucanja protektora (to me da kazem malko iznenadilo), nego zbog toga sto ne leze dobro ni pod mx pantalonama, pomeraju se i zuljaju, prekabasti su, osim ako ih nosis sa bermudama sto ja trenutno cinim.

Uzgred nasao sam i na drugim forumima (inim) da su pucali ljudima posle padova, a uglavnom se i zale na to sto ne leze ispod pantalona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja