Jump to content

Moto Zajednica

moj eMZo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

Motor je od '82te godine deo moje porodice,moj otac kupio,on je drugi vlasnik,a tad je motor bio 3 god star...od tad motor presao malo manje od 50.000km, josh nisam mogao prebaciti stare slike motora,al kad stignem kacim...

...doslo je lose vre/90tih godina/motor nije bio registrovan,a posle zavrsio u jednoj supi....tamo stajao oko 15god....

 

....posle dolazi na mene red, polaga sam za A kat,i pre nekoliko meseca sam izvadio motora,i lepo oprao,posle agregata rastavio,motor je u odlicnom stanju,polse generalke nije puno presao....

 

....nzalos nisam mogao pre otvoriti temu kad sam poceo sredjivanja...al kacim i stare i nove slike....pa komentarisajte....

 

ovde stajao....

1vgYu_prismimg4160.th.jpgtznf8_prismimg4161.th.jpgpWvGZ_prismimg4162.th.jpg

 

oprana:

Q9rjz_prismimg4278.th.jpg9iJl3_prismimg4279.th.jpgOf71P_prismimg4281.th.jpghUDrb_prismimg4282.th.jpgtRStn_prismimg4283.th.jpgHuUag_prismimg4284.th.jpg

 

skidao sam makinu i rasturio.... :wink:

 

skidam delku paljenja, i misevi su prec'i...(posle gledam,da najveorvatno jedan put puklo lanac pa udario deklu,i fali parce od aluminimua :( ):

6sAPK_prismimg4295.th.jpghahJq_prismimg4297.th.jpg

 

masina na stolu:

zlKxE_prismimg4301.th.jpg

 

skidana glava,cil ko nov:

TMu8k_prismimg4302.th.jpgHTVFz_prismimg4303.th.jpg

 

i cilindar je dole:

mTY2f_prismimg4304.th.jpg

 

i klip:

pRSGp_prismimg4305.th.jpg

 

i "alternator":

zWkJC_prismimg4306.th.jpg3XEXB_prismimg4307.th.jpg

 

i namotaje sam skidao:

6vdUW_prismimg4308.th.jpg

 

skidao sam i deklu kod kvac,samo nisam stigao skidati kvacilo:

Sropw_prismimg4310.th.jpg

 

i sredio sam kocnice:

iiyve_prismimg4311.th.jpg

 

danas sam malo radio oko motora, slike govore:

pre:

9rCHa_prismimg4304.th.jpgat08U_prismimg4301.th.jpg

posle:

oYk1Y_prismimg4314.th.jpgEIwuF_prismimg4312.th.jpg9NEGF_prismimg4313.th.jpg

 

josh malo poliranja:

VdXup_prismimg4322.th.jpgCNFRz_prismimg4323.th.jpgrSYVK_prismimg4324.th.jpg

 

izpoliranja glava cilindra:

3EtzM_prismimg4325.th.jpg

 

masina sastavjena:

9G71J_prismimg4327.th.jpg9G71J_prismimg4327.th.jpg

 

masina gore:

eJCxz_prismimg4329.th.jpg2fBAc_prismimg4330.th.jpg

 

i dogodilo se prvo paljenje posle 15god,trebao sam kurblat 3 puta i RADII :D:D

 

Don't worry be happy! :D

 

ewo i neki losiji snimak rad motora:

 

Stigle su neke delove, jos treba da nabavim neku sedistu, posle najverovatno ide prerada :P

evo neke slike/sry zbog loseg kvaliteta,otiso aparat/

uSsxn_prismimg4367.th.jpg

 

trebao sam odma staviti rezervar gore:

wf9vy_prismimg4368.th.jpgqmL53_prismimg4369.th.jpg

 

da ne kazete da nista ne radim :) danas sam izmenio prednji kraj..

 

rBAH7_hpim3019o.th.jpgqRPc4_hpim3020.th.jpgUcvqQ_hpim3021.th.jpgGrhLi_hpim3022d.th.jpgEFlvQ_hpim3023.th.jpgYgM3L_hpim3025.th.jpg

 

ima kablove :o

fwFrB_hpim3024n.th.jpg

 

u tsov mostu prednje vili bio nesto zanimljivo.....90 forint iz 1965god... :shock: /sorry for bad quality/

neka gumica, neznam sta sluzi ova gumica,al sam izvadio:

IIaj0_prismimg4370.th.jpg

ispod gumice :wink:

JRlpv_prismimg4371.th.jpg67BAz_prismimg4372.th.jpg

i ewo tih 90forinti:

QSNp6_prismimg4373.th.jpg

 

 

stavio sam airbox od etza i stigao sediste

 

Pdru1_hpim3029.th.jpgxNfnb_hpim3030.th.jpgXm01E_hpim3031k.th.jpg13YWF_hpim3032.th.jpg

 

dobio sam malo novu inspiraciju.....i eto...

najverovatno sutra secem iz lima,pa ce jos lepse biti :D

 

JH8JP_hpim3036.th.jpg1SQgY_hpim3037.th.jpg8NFLv_hpim3038.th.jpgOrgCQ_hpim3039.th.jpgcEfRB_hpim3040g.th.jpgzuayc_hpim3041g.th.jpg

 

tako izgleda da ce biti nesto od zadnjeg dela :mrgreen:

 

sx3mJ_hpim3040.th.jpgSwj1A_hpim3044.th.jpgbJ7VR_hpim3041.th.jpgpWTOG_hpim3042.th.jpgUstWI_hpim3043.th.jpg

 

...do sad toliko....

 

pa komentarisajte! 8)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kad motor dobije konačan izgled, kada završiš radove, otvori temu u podforumu "naši ljubimci". U tom podforumu komentari nisu dozvoljeni jer je to reprezentativna strana tvog motora, takav je kakav je i nema šta da se priča.

 

U ovoj temi su sve priče moguće. Tema je namenjena uređenju motora i otvorena je u pravo vreme, dok se radovi izvode pa je svaki konstruktivni predlohg dobro došao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo sto si se potrudio da vratis u zivot ovog lepotana. Samo nemoj zuriti da ne bi nesto zeznuo. Sta ti nije jasno - pitaj oca ili ovde na forumu, neko ce vec znati da ti odgovori i pomogne. Samo napred . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

hvala!

 

...josh mi je sve jasno...radim motore vec 4-5god...znaci neku praxu imam....

 

...kao i vuja napisao, "svaki konstruktivni predlohg dobro došao"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

nije lose pratim temu, nego nesto da te upitam koji je sadasnji izgled motora sta treba jos da se uradi da bi se zavrsio, koliko vidim to nece biti kao fabricki model, nego nesto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

nije lose pratim temu, nego nesto da te upitam koji je sadasnji izgled motora sta treba jos da se uradi da bi se zavrsio, koliko vidim to nece biti kao fabricki model, nego nesto drugo

 

 

LcWBS_hpim3029.th.jpg7NPk1_hpim3032.th.jpg

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

@Šumi Zmajček to ni ja neznam,al meni se svidja...

 

@mz-es175/2.peca puno delova sam kombinovao od etza, a izgled hocu da lici na streetfighter motora....no videcema kako ce ispasti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

@Šumi Zmajček to ni ja neznam,al meni se svidja...

 

@mz-es175/2.peca puno delova sam kombinovao od etza, a izgled hocu da lici na streetfighter motora....no videcema kako ce ispasti....

 

pa i meni se svidja pa me zanima... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Poseti neke od blogova na kojima ima prerada MZ motora,doduse uglavnom u caffe stilu,ali moze se naci i nesto vezano za streeta.Ja sam zapoceo nesto,sada...,malo je veliki zalogaj,jos se dvoumim izmedju rama od TS ili ETZ modela,pilot projekat vec postoji,rec je o motoru sa monoshock amortizerom,upsidedown vilama,17 inca tockovi,diskovi napred i nazad,a MZ! Sustinski,da budem iskren,samo je ram i agregat od MZ,ostalo... ;)

post-3867-037861800 1294179845_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Poseti neke od blogova na kojima ima prerada MZ motora,doduse uglavnom u caffe stilu,ali moze se naci i nesto vezano za streeta.Ja sam zapoceo nesto,sada...,malo je veliki zalogaj,jos se dvoumim izmedju rama od TS ili ETZ modela,pilot projekat vec postoji,rec je o motoru sa monoshock amortizerom,upsidedown vilama,17 inca tockovi,diskovi napred i nazad,a MZ! Sustinski,da budem iskren,samo je ram i agregat od MZ,ostalo... ;)

 

auuuuuuuuu.... :care: :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

Poseti neke od blogova na kojima ima prerada MZ motora,doduse uglavnom u caffe stilu,ali moze se naci i nesto vezano za streeta.Ja sam zapoceo nesto,sada...,malo je veliki zalogaj,jos se dvoumim izmedju rama od TS ili ETZ modela,pilot projekat vec postoji,rec je o motoru sa monoshock amortizerom,upsidedown vilama,17 inca tockovi,diskovi napred i nazad,a MZ! Sustinski,da budem iskren,samo je ram i agregat od MZ,ostalo... ;)

boze boze....mozes predloziti to za fabriku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Poseti neke od blogova na kojima ima prerada MZ motora,doduse uglavnom u caffe stilu,ali moze se naci i nesto vezano za streeta.Ja sam zapoceo nesto,sada...,malo je veliki zalogaj,jos se dvoumim izmedju rama od TS ili ETZ modela,pilot projekat vec postoji,rec je o motoru sa monoshock amortizerom,upsidedown vilama,17 inca tockovi,diskovi napred i nazad,a MZ! Sustinski,da budem iskren,samo je ram i agregat od MZ,ostalo... ;)

 

Lepo zvuči, otvori temu pa da pratimo sa uživanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Izvinjavam se ako sam AtoZz-u offovao temu malo,vidim da je ovo pobudilo interesovanje okorelih MZjasa/u pozitivnom smislu/,kao sto rekoh,ovo je ,,pilot projekat,, i radim ga uz popodnevnu kafu kada imam vremena,da,ajd nesto cu da otvorim,pa mozemo svi da se zajebavamo u toj temi...onako,uz kafu :hej:

 

Evo jednog lepotana,caffe,.....sta reci,divan je ! AtoZze udri,dosta smo te smarali :)

post-3867-035386000 1294232914_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lepo si ovo zamislio, al kolko vidim - ti to sve pravis od lima i varis. Pazi da ne preteras sa tim i da ne otezas mnogo motor. Plastika je mnogo laksa, a pogotovu danas, zamislis sta bi da napravis, pa onda odes na pijac kod ovih sto prodaju plastiku i gledas sta imaju, pa nadjes neku posudu koja ti odgovara, pazljivo iseces i prilagodis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

jeste,od lima pravim,jeste da je lim tezi od plastike, al puno sam skidao iz motora/zadnji deo,blatobran..../i mislim da nece biti teze od orig, mozda i lakse....mislio sam od stakloplastike al sam odustao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja