Jump to content

Moto Zajednica

Imena, telefoni, adrese....

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Upisani: kvile, joska, bmw, PlayGirl, miloskovach, neshitza, grdoje.

 

FALI IME I/ILI PREZIME: munja, ZUMBUL, Sailor, eddie, Bata, The Kum, mibuone, IVAN R1, yamahamotors, banbus, zakarus, shilja, kvile.

 

FALI BROJ TELEFONA: RSVMillenian, neshitza.

 

FALI GRAD: ZoxVulcan.

 

Molio bih gore navedene članove da dostave nedostajuće podatke.

 

Hvala svima na pažnji i praćenju. ;D ;D ;D ;D

 

Pozdrav.

 

Djole

Pa stavio sam ime, ako treba i prezime no problemo.......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Dragoljub Mihajlovic-Mihac

064/ 22 150 80

Svilajnac dovoljno , opste poznata faca u Svilajncu dojes pitas, ocas posla me nadjes, zivim u samom centru kod spomenika Stevana Sindjelica iznad Boreli prodavnice dugi ulaz III sprat stan 9! ako slucajno radim opet naleces pravo na mene!! a to je na ulazu u Svilajnac Moravski most, tu moras proci ako dolazis sa auto puta!! Mislim da je dovoljno , uf pa bas sam dao komplet izjavu ko ne dao Bog u policiji, jos samo fali ono ime oca , majke itd!

pozz pa svratite neki put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

STEFANOV STANISA (SALE-DEDA)                                                                                                                                                                                                                012/541206                    POZAREVAC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Upisani: Bajasw, Big Lebowski, airboy, mare01, Vladanaselje, MZ, Sale Po, neven bmw.

 

Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Kako ce 07.05. biti "Bajk-rok" Mirovna misija u K.Mitrovici, za svaki slucaj, evo mojeg telefona, mada cu i ja da budem na mestu okupljanja (peske to mi je preko ulice):

 

063/81-84-839 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Eh, sad...

 

Obzirom da je bilo nekih primjedbi na podatke u adresarima i njihovo pronalaženje, osjećao sam se dužnim da napravim ovo utupstvo za korišćenje adresara. Obzirom da je veoma jednostavno doći do traženih podataka, onda će i ovo utupstvo biti kratko, sažeto i jebitačno. ;D ;D ;D A to mu je i namjena... ;)

 

Daklen...

 

1. Kada se otvori fajl adresara, slika na ekranu bi trebala da bude ovakva nekakva. Obzirom da Excel pamti položaj ćelija u okviru prikaza na ekranu, onda bi jedina razlika između ove slike i prikaza na vašim monitorima mogla da bude veličina. Kao što se vidi, u startu je moguće vidjeti samo određeni broj kolona. Ostale kolone se mogu vidjeti pomjeranjem one donje tračice iznad "NUM" oznake (horizontalni skrol).

 

adresar01.png

 

 

 

2. Excel ima jednu zgodnu opciju koja služi za selekciju podataka u okviru radnih listova (Data -> Filter -> Auto Filter). To su oni mali kvadratići sa trokutićima (crnim ili plavim, kao što će se kasnije vidjeti) u donjem desnom ćošku. Na ovoj slici je prikazano šta se dobije kada se klikne na taj mali kvadratić (odnosno dugmence), a u ovom slučaju, obzirom da je izabrana kolona Nick (logično mi je bilo da ona bude glavna, pošto se na forumu uglavnom znamo po nadimcima, tj. nick-ovima) - prikazuje se spisak upisanih članova, tj. nadimaka.

 

adresar02.png

 

 

 

3. Takođe, padajuća lista koja se pojavila ima u principu samo jednu mogućnost pretraživanja, a to su strelice na gore i dolje. Po slovu se može pretraživati, ali samo po prvom. Obratite pažnju da skrolovanje mišem pomjera čitav list, ali ne tu padajuću listu. Nažalost, strelica miša se ne vidi, a trebala bi da bude u istom redu u kome je i selektovani "markone" (to je ovo sivo okolo nadimka, tako i znate nad kojim nadimkom je selekcija).

 

adresar03.png

 

 

 

4. Kada se klikne na selekciju, a to je u ovom slučaju markone, Excel i primjenjeni filter će da iz adresara izdvoji njegove podatke. Trebalo bi primjetiti ono što je u zaokruženo crvenim, a to je da se desila promjena u boji strelice (iz crne u plavu), što nam govori da je filtriranje te kolone aktivno. Takođe, to će se dešavati u svakoj koloni u kojoj se izvrši neka selekcija.

 

adresar04.png

 

 

 

5. Na ovoj slici se vidi da se "pretraga", odnosno filtriranje, može vršiti i preko neke druge kolone, u ovom slučaju - grada.

 

adresar05.png

 

 

 

Dakle, svrha ovog posta je bila da se pokaže način upotrebe adresara, što sam nadam se i uspio. Takođe, nadam se da je svima jasno da nema potrebe za korišćenjem Find funkcije unutar Excel-a kada je moguće doći do bilo koga od upisanih članova samo mišem - prema tome, bez čukanja po trastaturi.

 

Ima samo jedna napomena, a to je da nakon odabiranja nekog (nadimka, grada, ...), Excel će da odradi filtriranje, ali će se rezultat vidjeti tek kada se radni list odskroluje na gore (prema vrhu). Nije mi to logično da tako funkcioniše, ali tako nažalost radi i na to treba obratiti pažnju.

 

Nadam se da su ovime neke nedoumice razriješene, oblaci sumnje rastjerani i da će ovaj adresar da posluži svojoj svrsi. ;)

 

 

Ipak, da bi stvari funkcionisale kako treba, moram da napomenem i zamolim sve članove koji su se upisali, kao i one koji će se tek upisati, da svoje podatke ostavljaju u potpunosti, jer to niti je blam, niti sramota. Samo jedan jednostavan primjer - kada se ne daj Bože ode dati krv za nekog forumaša, oni u Zavodu neće upisivati nadimak sa foruma, već ime i prezime, a red bi bio da se zahvali onima koji su krv dali, pa se tu onda dolazi do problema kako se zahvaliti nekome...

 

Takođe, još jednom molim sve članove koji su izvršili promjenu nadimka na forumu, da me obavijeste o novom - bilo preko pp-a ili ovdje da ostave post. Iskreno, ovako bi mi bilo lakše...

 

Hvala na pažnji.

 

Vidimo se na motorima. ;D

 

Pozdrav. ;)

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Naravno, ako neko ima neko pitanje, prijedlog ili zamjerku (sve je moguće) - be free to shoot... ;D ;D ;D

 

Sve gore navedeno ili barem neke ćemo da razmotrimo na sastanku upravnog odbora adresara - tj. kada se moja malenkost skrpi sa vremenom da to razmotri. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Upisani: duleduka (dopuna - dođeš mi 200 dindži ;D ;D ;D), Gale.. NBG.

 

PS: Za sada nas je upisano svega 313. Mizernih 10% forumske populacije...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

@ castor: Sad sam pregledao adresar,svaka cast.Pogotovu je dobro to sto je uradjen u Excel-u,pa moze da se ucita u Symbian telefone,i kao takav posluzi na putu...Mali predlog: Neka svi koji nisu dali potpune podatke to i ucine (dopune),pa da se to kasnije i unese u adresar.Mnogo bi bilo bolje da svaki clan da i adresu,i mesto stanovanja...Nikad se ne zna ko kome moze da zatreba u trenutku...

 

P.S. Odradi i kod mene dopunu: Telefon 2: 063/855-56-58

                                                    Trenutna adresa: Radoja Dakica 78 , 11070 Novi Beograd (paviljoni).

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Upisan: forrest gump.

 

Dopuna: Nemanja88.

 

Hvala Nemanja. Drago mi je da je sve OK.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja