Jump to content

Moto Zajednica

U Svedsku na more?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Posle neprespavane noci , ali u pozitivnom smislu, zahvaljujuci Agneszszsg...kako je neko od vas nazva :lol: ja i Djole se dogovaramo da odemo da posetimo cuveni Globe, cudo sa kog se pruza fenomenalan pogled na grad...Posto se nalazi na par stanica metroom od nase, nece nam uzeti ni puno vremena, al zato para oce 30e po osobi :staa2: i to Djoletovih, jer je meni nestalo >:( ,al dobro,blizi se dan povratka u Bg...

 

LqPBD_globen.jpg

 

F4JxY_b011799919541729.jpg

slike sa neta

 

Nekada Stockholm Globe Arena, sada The Ericsson Globe, je jedan od simbola Stockholma, gradnja je pocela davne 86,a zavrsena 89, tada arhitektonsko cudo i najveca sferna gradjevina na svetu sa precnikom od 110m...Unutra su nastupali mnogi poznati band ovi, igrane hokejaske, kosarkaske utakmice,eurosong......

 

2tpcn_p1040255v.jpg

 

Odma pored je i stadion FK Hammarby...

 

Sve ovo sto sam napisao smo odgledali u dok. filmicu koji nam je bio pusten pre ulaska u kupolu, koja vas vodi na 100 i kusur metara iznad Stockholma...

 

KzbTA_p1040234z.jpg

 

x9NMG_p1040236.jpg

 

vqq7x_p1040238l.jpg

 

lLCds_p1040240m.jpg

Inace, postoje dve kupole u koje staje po 12 ljudi...

 

sehNJ_p1040241m.jpg

 

qdHzu_p1040245.jpg

 

NwHaI_p1040246n.jpg

 

ZSQqI_p1040252t.jpg

 

Postoji i jeftiniji nacin da se vidi Sthlm iz visine, a to je sa Tv tower a koji je u samom centru, cak ima i kafic...nesto kao nas Avalski toranj...

 

me9yO_p1040253e.jpg

ali ovo je impresivnije!!!!

 

Puni utisaka posle voznje onim cudnim kapsulama, ali i praznih stomaka, zovemo Jusupha, Djoletovog drugara, koji nam je smislio provod zvani zdranje u ikei za male pare!?!?! Da da ikea za svoje potrosace obezbedjuje skoro pa dzabe klopu u svom restoranu...Tako da rastajemo se od Glube a i picimo ka Ikei....

 

TsbHm_p1040271o.jpg

:staa2:

 

LTFkO_p1040272b.jpg

...i stizemo....nismo nista kupili,mada Djole kao i vecina Sveda u kuci ima bas njihov namestaj...Posle obilaska i isprobavanja stolica,kreveta,duseka....upadamo u lep restoran na drugom spratu....

 

pRruy_p1040273.jpg

evo i klope , a sve ovo + sok za 2eur :staa2: Jbt mislim se ja...pa ja da sam klosar u Sthlm u, skupljam konzerve po ulici, uzimam dnevno oko 20 ak eur ,hasam u Ikea restoranu...pu jbt pa to bolje nego sto ja sad u Bg u zivim :lol: .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Rastajemo se sa Jusuph om posle rucka, mada se dogovaramo da se vec uvece vidimo na pivu u gradu, jer ja sutra ujutru letim za Budapest, pa odatle mini bus om za Bg , da da doslo vreme da se vraca...Negde na pola puta prema kuci, zove nas Milan , to je prijatelj od Djoletovog burazera koji je od 90-e u Sthlm u....Super lik ,urbana faca, pobego covek na vreme od balkanske seljane...Uglavnom Milan insistira da svratimo kod njega kuci i da odemo na jezerce ispred zgrade da rostiljamo....Jbt ko sta radi, mi samo jedemo!!!Ajde dobro prihvatamo , gde da odbijes naseg coveka koji oce da baci meso na zar....Presedamo iz metroa u tramvaj i za par min smo kod njega,retko visoka zgrada,al na savrsenom mestu sa savrsenim pogledom.....

 

4HwHw_p1040256mo.jpg

ovo mi je bilo smesno,sediste u liftu, valjda ako se neko umori,pa da odmori pre nego udje u kucu...hahaha

 

O5SLZ_p1040257k.jpg

pogled sa Milancetove terase.... :staa2::care:

 

GQeJm_p1040258d.jpg

sta reci...???!!!???

 

imnBl_p1040259f.jpg

Milan zivi sa zenom Minom i cerkom Verom,posto je Mina svedjanka,bilo je zanimljivo gledati i slusati kako je uce i svedski i srpski...

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/dI/PvMrz_imag0067tr.jpg

Mina i Vera

 

1g6Or_p1040261r.jpg

krece raspaljivanje rostilja u parku pored jezera,a tik ispod zgrade...

 

8yDAS_p1040262l.jpg

Nikad nisam video ove resetke za rostilj koje se kupuju,a punjene su cumurom ,tako da na svakom mestu bez mnogo muke moze da se opali po rostilju...idealno za nas bikere...

 

QHfIS_p1040263p.jpg

Mina je vegeterijanka,pa ona ima posebnu resetkicu za svoje biljne djakonije...

 

Q3eYC_p1040267m.jpg

Milance i ja na delu.....

 

DkqdT_p1040270c.jpg

poluga na kobaji :lol:

i tako uz klopu,pricu ,cirku, prodje vreme,a mi imamo da se sastanemo i sa Jusuph om kasnije u gradu,a valjalo bi se i istusirati....

...................

...............

par sati kasnije u gradu....

 

5Gcbu_imag0027b.jpg

 

WWfSb_imag0028tv.jpg

 

zdHpy_imag0032t.jpg

Namerno zavrsavam ovaj putopis sa ovom slikom,jer mi je bilo jako zao sto nisam imao motor svo ovo vreme u prelepoj Svetskoj, a i kao dokaz da nas ima i na krajnjem severu!!! :moto3:

POZZZZ I vidimo se na drumu ili na strunjacama!!!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Sabac

Opet mi se ide u Svedsku(i opet sam gladan), "ubise" me tvoje fotke :)

Kako je voziti biciklic sa SPD-SL pedalama u patikama (+ trening je sa pro Djoletom)?

Sta je najupecatljivije u tvojoj avanturi u odnosu na nase poglede iz "kutije"(Srbija VS Svedska)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Alal vera,

 

Celo vreme sam škico i čeko kraj...zapravo tek početak Hvale...obiđosmo s tobom onako "pod ruku" Štokholm. A sada idem da odgledam kako to izgleda kada Djole dođe kući: http://www.dssound.com/productshtml/Made%20in%20Yugoslavia%20Komedija.html

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Opet mi se ide u Svedsku(i opet sam gladan), "ubise" me tvoje fotke :)

Kako je voziti biciklic sa SPD-SL pedalama u patikama (+ trening je sa pro Djoletom)?

Sta je najupecatljivije u tvojoj avanturi u odnosu na nase poglede iz "kutije"(Srbija VS Svedska)?

 

Sto se tice pedalanja ,jbg tesko je spada noga,kliza ,al uhvatio sam fazon pozdo mi djon ima ogromne rume,neki clima model pa zabodem onu iglicu od pedale u tu rupu,a i Djole je lagano vozio, a za najupecatljivije bih izabrao sve,jbg ljudi mi kao da ne zivimo na istoj planeti sa njima i to u svakom smislu....Ko sto kaze onaj bilbord na pocetku putopisa, ne biramo gde cemo se roditi...a ja dodajem :ali mozemo da promenimo mesto gde cemo ziveti i umreti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

*IrwinF*

 

Hvala druze, pa to mi je i bio cilj da vas malo kroz slike provedem kroz Stockholm, bar vas koji niste bili...jer ipak nije bas klasican putopis, tj. nema motora i celog onog tripa dok se putuje...ali sta je tu je , tako je bilo ove, a za sledecu ko zna mozda padne i voznja do gore...pa da vidim i ja ,a i vi cudesnu prirodu Skandinavije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

*IrwinF*

 

Hvala druze, pa to mi je i bio cilj da vas malo kroz slike provedem kroz Stockholm, bar vas koji niste bili...jer ipak nije bas klasican putopis, tj. nema motora i celog onog tripa dok se putuje...ali sta je tu je , tako je bilo ove, a za sledecu ko zna mozda padne i voznja do gore...pa da vidim i ja ,a i vi cudesnu prirodu Skandinavije...

 

'Ebes prirodu i skandinavska cuda,ne mogu da spavam koliko mi se jede onaj rostilj sada,a treba ustati sutra...0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja