Jump to content

Moto Zajednica

klx 650c problem paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Motor mi jako tesko pali!! danas sam ga rastavio da izmerim zazor na ventilima kao ono 0,00 tj. nista nema zazora!! nisam neki majstor ali pretpostavljam da je to problem loseg startovnja motora!! DA LI NEKO ZNA KOLKI TREBA DA MI JE ZAZOR NA VENTILIMA NA KLX-u???? molim pomagajte!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Mislim da je ne moguce da ti zazor na ventilima bude 0,00!!! Kad meris zazor na ventilima,ventil koji meris mora da bude skroz zatvoren!

Neki normalni zazor za koji ja znam je 0,30 +-0,05 usisni;,,,,,0,35 +-0,05 izduvni!(opet se raspitaj)!

Jesi li proverio sve ostalo...da nije neki drugi uzrok,npr. losa smesa,varnica,problem sa strujom....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

nasao sam zazor za usisne ventile treba da je 0.10-0.19 a izduvne 0.15-0.24!! Ponovo sam merio usisni ventil mi ni ne zatvara skroz sreca moja pa nije izgoreo!! zbog toga mi je i oslabila kompresija!!sutra cu da radim dalje...samo da nabavim druge plocice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kako to nisi ranije primetio?Ako ne zatvara usisni ventil do kraja onda vraca kompresiju u usis!!! Hajde okaci neke slike motora posto i ja imam isto klx sm!Da ga nisi kojim slucajem kupio u lazarevcu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

citam i burlam na netu kako sta treba da se radi i pronasao sam sve sto me zanima!!! kada sam proverio kako stoje pregaste na mom motoru video sam da za jedan zub nije dobro LINIJE KOD OZNAKA NA BREGASTIMA NESTOJE HORIZONTALNO SA POKLOPCEM!!

post-4638-12879061792352_thumb.jpg

post-4638-12879061793627_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Prijatelju da nije tebi preskocio  motocikl pa raspizdio po venitilima?????? jel imas uopste neku kompresiju??????

 

Nejasne su fotke ali veom lako i moguce.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ne verujem da ce klip da dohvati ventil ako je na bregastoj preskocio samo za  jedan zub!! A koliko sam provalio na tvojim slikama,koliko ti je leva bregasta otisla gore,toliko se desna spustila.To moze da bude i uzbok preterano labavog lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Osim paljenja stvarno nikakvih problema drugih nisam imao!!Inace motor mi je uvezen iz nemacke pre 3 godine!!menjao sam svecicu i ulje i vozio..

Cekam kolegu da mi dodje on ima dosta iskustva sa motorima pa da zajedno skinemo kuciste ventila i glavu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Cekaj polako prijatelju......sta znaci problem sa paljenjem???? tesko pali...reci mi kad upali jer taj motocikl ide dobro prima gas vuce dize se na zadnjak na gas itd..........ili se vuce ko slina...pojasni nam malo nemoj srljati

 

Sta ti je kuciste ventila?? i jel se taj lanac bregaste cuo?????

 

Daj nam vise informacija jbg. pa cemo ti bolje pomoci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Uvek sam ga morao verglati po 20-30 sekundi pa i vise nekada da upali!! i to nikada nije upalio is prve nego iz 5-6 tog pokusaja!! mislio sam da mi je los akumulator i da za to mozda nece!! medjutim kupim ja nov akumulator tacno fabricki kako pise da ide za njega od 9 ampera i opet nece da pali kako bi trebalo!!

Kada upali ide ko blesav, nije za hvalu sada, ali 170 km/h sam ga vozio!!Nije mi se cuo razvodni lanac nego ventili!! vecinom koji su ga slusali kako radi kazu da se cuju ventili!! ja nisam majstor ali znam po nesto!!

kuciste ventila? mozda se nisam dobro izrazio, kada skinem bregaste dolazim do ventila i skidam isto tu deknu gde su ventili!! EVO I SLIKE sa neta sam skinuo

post-4638-12879061799226_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac

To je za KLX-a po hladnom vremenu i normalno da malo duze vergla.Pogotovo ako ne znas dobro da ga nadjes na sauhu!I ja imam isti problem...

Nekad upali dobro a nekad verglam po minut! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja