Jump to content

Moto Zajednica

RD125

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha RD125

 

37zeM_rd125back2267656.jpg

 

18428_0_1_2_rd%20125%20lc_Image%20credits%20-%20Jacques%20Le%20Pors.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Semberija

1. Ja  jos uvjek imam RD 125 LC 1987 godinu.... prodajem ga za 400 eura..

 

2.  Imam ga vec 4 godine....

 

3. Dopada mi se njegov start, 1.2.3. vuce kao ne normalan.. do 100 ga eto odjednom.. i naravno nikad se ne umorim na njemu.. njegov zvuk bez topova je ocaravajuc, znaci boljeg zvuka niko ne moze proizvesti ..

 

4.Mogli su bolje napraviti YPVS, zato sto gubi snagu vec pri 9.000 obrtaja i zakuje na 10.000, aa moze ici do 11.500.

I naravno trebali su ga vise spustiti tj prednji kraj, a zadnji izdignuti... i vec rezervoar napraviti ....

 

5. Motor je djavo znaci, izdrzljiv je u P.M. , mozes sa njega raditi sta god hoces, znaci vaditi mu dusu nece mu nista biti, dovojno je visko da ide po njivama ... ako nabavit gume sa kramponima mozete u po sumama, trosi malo.... udoban.. lagan i propinje se kao ne normalan,

Cak kad ga saltate iz 1 u 2 propne se 15 cm od zemlje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ovo visse iz nostalgije nego zbog objektivnog interesa bilo kloga (kao i RD 125, uostalom. HVala za priliku, Lalajko, u svakom sluccaju.

 

Nije RD 125 nego RD 80 LC II. Isto sve, samo manji motor.

 

 

182811_10200766768148090_1360550789_n.jpg

 

 

 

Moj prvi motor. Ovih dana pre 30 godina, kupio mi pokojni otac. Tada smo zziveli u Bonu, u Nemacckoj. Motori od 80 ccm bili su kategorija dostupna od 16 godina, uz polozzen odgovarajuchi vozaccki.

 

941835_10200766802388946_569452147_n.jpg

 

 

 

Bio je kastriran da najvechu snagu i obrtni postizze na max 6.000 obrtaja. Cilj je bio ograniccenje brzine na 80 km/h, kao i kod svih iz te kategorije. Ovaj moj je spadao u jacce, sa 10 konja.

 

481592_10200766778908359_1274760341_n.jpg

 

 

Tim motorccetom sam jednom putovao od Bona do okoline SStutgarta, oko 400 km. Autoputem. Maksimalno 75-95, zavisi od nagiba puta, a okolo lete Porssei i Mercedesi, bez brzinskog ograniccenja. Ali, chale je vozio iza i izigravao ljudski sstit! 1lol.gif

 

Brzo sam pao, izigravajuchi (dobro se secham, Kennyja Robertsa). Nije imala ni 120km na cajgeru. Slomila se maska/vetrobran, pa sam ga do kraja, naredne dve godine i 20ak hiljada km (i leti i zimi i po snegu i po kissi, svaki dan), vozio sa ovako malo iskrivljenim farom i bez zasstite od vetra. No big deal pri 80 km/h. Da vidim hoche li iko od veterana prepoznati ovu kacigu.

 

971452_10200766795508774_568035874_n.jpg

 

 

603676_10200766825589526_480181785_n.jpg

 

 

Bila je dobar motorccich, zapravo predobar za takvu, sputanu massinicu. Da je bila jacca, verovatno bih poginuo. Mada, ako sam posle, kao 19-godissnjak, prezziveo (ne znam ni ja kako) GPz 750 uni-trak, mozzda bih i otvorenu 80-icu, sa 15ak konja i sposobnu za 120-130 km/h.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja