Jump to content

Moto Zajednica

Motori koreanske proizvodnje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F

Jel vozio ko nesto od njih po pitanju coper motora ja nedavno kupio Daelim VS 125F 2010 godiste  i prosto mi cudno da sam zadovoljan i ne primecujem nikakve probleme kao kod kineskog sto sam vozio jedino sto mi cudno da mu kilometar satovi nemaju unutrasnje svetlo jel moguce da je to fabricki tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Jel vozio ko nesto od njih po pitanju coper motora ja nedavno kupio Daelim VS 125F 2010 godiste  i prosto mi cudno da sam zadovoljan i ne primecujem nikakve probleme kao kod kineskog sto sam vozio jedino sto mi cudno da mu kilometar satovi nemaju unutrasnje svetlo jel moguce da je to fabricki tako
Даелим 4 вентилски? Није могуче.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F

Vazdusno hladjen e sad ne znam broj tih ventila mehanika mi nije jaca strana 🙃 ali sam trenutno zadovoljan sa njim presao sam negde oko 1000km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Vazdusno hladjen e sad ne znam broj tih ventila mehanika mi nije jaca strana ali sam trenutno zadovoljan sa njim presao sam negde oko 1000km 
Сликни агрегат ако ти није тешко.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Сликни агрегат ако ти није тешко.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Bio si u pravu pise gore da ima 4 ventila ako je to to

20240722_163917.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Bio si u pravu pise gore da ima 4 ventila ako je to to
20240722_163917.thumb.jpg.2a433b5f5d63673380d56a14f454c1f6.jpg
Јесте то, то је Хондин агрегат, иде око света и још једном.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Samo mi cudno za ta svetla u satovima nema ih a ipak je bez problema prosao tehnicki
Светла има али су цркла, промени. Код њих је реглер Ахилова пета, можда једном црко па и светла у табли отишла.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Светла има али су цркла, промени. Код њих је реглер Ахилова пета, можда једном црко па и светла у табли отишла.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Moracu da vidim sa nekim majstorom oko toga ja se u mehaniku bas nista ne razumem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova

За конкретне марке нема, али искуство омогучи различите комбинације које функционишу. Али специјализоване делове нема. Код нас се продаје CF moto а делова јок. Једном од муштерија попусти хидраулични затезач ланца и ево 8 месеци стручњаци из сервиса и "из фабрике" решавају проблем у гаранциском року јер се десила хаварија. Слично пролазе и Кимко муштерије, и тамо да се добије бесплатна услуга у гарантном року је магијски ритуал.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Није

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Imao sam skuter od 49cc te marke jako losa iskustva vise sam po servisu proveo nego u voznji i neko mi rece tako bude kad kupujes kineza 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Imao sam skuter od 49cc te marke jako losa iskustva vise sam po servisu proveo nego u voznji i neko mi rece tako bude kad kupujes kineza 
Није до скутера, ако немаш и основне делове постаје проблем и возило се претвара у лоше. Рецимо немаш кајш а не паше од ничег другог, па убациш крачи па га поцепа, или дужи па не иде. Па задњи кајшник или варијатор, зато мајстор треба да те седне као џак у клупу и да ти објасни да може......ово или ......оно, али биче овако или онако. "Узми или остави" скутер у отпад. Меџутим, мајстор треба да зна шта да ради(буџа), а за то треба богами велико искуство.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F

E na zalost majstore sa tim iskustvom znanjem i voljom da zna da radi i mehaniku i elektroniku ne mozes naci cak i za japanske motore marki koje su brojnije na ulicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
E na zalost majstore sa tim iskustvom znanjem i voljom da zna da radi i mehaniku i elektroniku ne mozes naci cak i za japanske motore marki koje su brojnije na ulicama
Свугде фале мајстори, све побеже у иностранство а народ побеснео, свако би желео "за јуче". И мајстори који осташе криви јер не могу да се умноже пута 10. Мада свако зна шта ти је дотерао у радионицу али галами ако проџе, проџе. А склопљена прича - као он не зна како и шта му се десило и то ОДЈЕДНОМ, је за диктафон а онда у збирку "Веровали или не".

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4678 postova
Jedino sto ne mogu kod majstora podneti je to odlaganje datuma zavrsetka otklanjanja kvara
Некад је реално одлагање, и ми зависимо од дреара, глодара, мајстора за дихтунге, па и добављача делова. Сви ови увате нашу муку кад заврше велике серије које им носе много и сигурног новца.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja