Jump to content

Moto Zajednica

Chech engine na Drag Star 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jedno pitanje, pali se drugaru navedena lampica samo u voznji kada predje 90 km/h. Motor je ja mislim 2007 i ima karburator sto me i cudi da i ima lampicu uopste, radi lepo vuce lepo nista se u radu ne promeni kada se upali. Ugasis i ona se ugasi i sve dok opet ne dodje do recimo 90 i vise u voznji ona se ne upali. U mestu dodajem gas, pa i zadrzim malo i ne upali se. E sad on ima kao neki sistem dodatni za ekologiju, ja na to sumljam i nisu originalni auspusi ali mislim da mi je rekao da recimo 2 god vozio sa tim auspusima nije se palila a od prosle godine se pali. Taj "sistem za ekoligiju" (ako je uopste to) ima kao neki filter vazduha mali i to smo samo ocistili a izgleda da ni on ni ovaj pre njega nije znao da tu postoji filter, i dalje isto. Ja mu kazem daj da iscupamo tu sijalicu i vozi:neznam: jer motor normalno radi, on nema neko ubrizgavanje i svevirsku tehnologiju, ali on oce da sve bude bas full i trazi nacin da resi to. Kao za taj model postoji i neka dijagnostika pa ce i to pokusati da nadje da neko odradi. Mozda i los filter vazduha stavio recimo ili neke fals svecice npr, ne povezuje trenutak paljenja lampice sa nekom izmenom na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Jesi li siguran da je DragStar a ne VStar 650?

V-Star 650 ima sistem prečišćavanja na prednjoj levoj starni agregata ali on retko pravi problem. Lampica se pali iz više razloga: Loša smeša, loš tajming, problemi sa strujom (uglavnom je ovo), kad svećica omaši paljenje on je uključi. Kad ugasi motor i upali ponovo sve OK, ne pamti grešku. Nek proveri struju i verovatno će rešiti problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Kazu da i slabije punjenje akumulatora moze da utice, mislis na to da proveri ili oko svecica? Ima taj sistem sa leve strane da. Ne znam gde on ocitava tu gresku posto ima karb. Nisam primetio da ima neke sonde tipa lambda itd, jedino sto mi cevi od ovog sistema dolaze tu pored izduvnih grana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Svakako omaši paljenje u nekom trenutku, verovatno na jednom cilindru cim on ne primeti nikakvu razliku. Punjenje ce lako proveriti, iz leve dekle izlaze kablovi koji idu na regler i pristupačni su. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja