Jump to content

Moto Zajednica

marushin rs1 carbon

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZS 1000

kao sto naslov kaze interesuje me ova kaciga,sada na snizenju je  oko 220e.bilo bi dobro ako je  neko ima  da mi kaze kakva je , da li je bucna i da li vredi te pare ili neku kacigu u toj ceni. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZS 1000

Ako trazis karbonsku, dodaj jos love i uzmi HJC HQ-1 i da te Bog vidi  ;D

   trebalo bi  jos dosta para dodati,  zato i trazim vasa misljena jer je dosta jeftinija od drugih karbonskih kaciga   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Sve ima svoje zašto.

Koiko slojeva Carbona? Kojeg kvaliteta? Kako je lepljen? Da li su i kako ukrštana vlakna? Sve su to bitni činioci.

Koliko videh na net-u, Marushin je 300+ evra. A HQ-1 možeš da nađeš u BGD za 340-350 evra!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Marushin je japanska kaciga,ja ne sumljam da je los kvalitet.

Moj drug ima obicnu marusin kacigu,stoki saliveno,vizir dihtuje guma,

a ne kao kod nekih sundjer koji vremenom propadnu pa tu ulazi vetar...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: GM <-> BG

I ja sam gledao i probao ovu kacigu i razmisljam da li da kupim ili nju ili model 999 koji nije karbon i jeftinija je (oko 14 000). Meni se RS1 cini da je ok, pogotovo mi se svidja sto je dosta laka 1050g i super izgleda.

 

Interesuje me da li neko ima Marushin kacigu i kakvo je njegovo iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

I ja sam gledao i probao ovu kacigu i razmisljam da li da kupim ili nju ili model 999 koji nije karbon i jeftinija je (oko 14 000). Meni se RS1 cini da je ok, pogotovo mi se svidja sto je dosta laka 1050g i super izgleda.

 

Interesuje me da li neko ima Marushin kacigu i kakvo je njegovo iskustvo.

 

Ja cu ti ponoviti ono sto mi je rekao Aca035. Kaciga je dobra, jedino sto pusta malo vazduha kod vizira ali ne preterano.

Ja sam odustao od 999 i uzimam shark koja je mnogo bolja. A po mom misljenju ni 999 nije losa. Ja vozim dosta Van grada i mene bi to sistanje nerviralo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: GM <-> BG

I ja sam gledao i probao ovu kacigu i razmisljam da li da kupim ili nju ili model 999 koji nije karbon i jeftinija je (oko 14 000). Meni se RS1 cini da je ok, pogotovo mi se svidja sto je dosta laka 1050g i super izgleda.

 

Interesuje me da li neko ima Marushin kacigu i kakvo je njegovo iskustvo.

 

Ja cu ti ponoviti ono sto mi je rekao Aca035. Kaciga je dobra, jedino sto pusta malo vazduha kod vizira ali ne preterano.

Ja sam odustao od 999 i uzimam shark koja je mnogo bolja. A po mom misljenju ni 999 nije losa. Ja vozim dosta Van grada i mene bi to sistanje nerviralo.

 

 

Gde u BG-u mogu da se kupe Shark kacige? Znam da ima da se naruci sa Loisa ali bih pre da probam nego da na slepo kupujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

kao sto naslov kaze interesuje me ova kaciga,sada na snizenju je  oko 220e.bilo bi dobro ako je  neko ima  da mi kaze kakva je , da li je bucna i da li vredi te pare ili neku kacigu u toj ceni. ???

 

Da se razumemo 220-Eura za tu MARUSHIN kacigu nije mnogo. Ja sam je stavljao na glavu i toliko je lagana da je ne osecas na glavi. Ma da se ja jos razmisljam izmedju LAZER FIBER D1 i ove MARUSHIN RS1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ja imam Marushin 888 Shivan Dragon (fiberglass) i jako sam zadovoljan sada je ta kaciga na popuistu mislim da je 120e plus sam prezadovoljan uslugom , poshto sam kupio i zlatni vizir , sistem za skidanje je nikad bolji , ali je ortak pokushao da skine vizir i slomi mi kopchu ili ti dugme koje se skida , i ja odem do radnje skenjan i pokiso i ljudi kazu nikakva frka imamo sve rezene delove , ja se odushevio , bash sam danas kupio josh jedan vizir za 1800din -30% dzaba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

ja imam Marushin 888 Shivan Dragon (fiberglass) i jako sam zadovoljan sada je ta kaciga na popuistu mislim da je 120e plus sam prezadovoljan uslugom , poshto sam kupio i zlatni vizir , sistem za skidanje je nikad bolji , ali je ortak pokushao da skine vizir i slomi mi kopchu ili ti dugme koje se skida , i ja odem do radnje skenjan i pokiso i ljudi kazu nikakva frka imamo sve rezene delove , ja se odushevio , bash sam danas kupio josh jedan vizir za 1800din -30% dzaba

 

jesil je pazario u Exportauto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Shonsi gde moze da se nadje HQ 1 za te pare?

 

U Guevari naravno  ;)

 

a sto se tice Marushin kaciga ,ja video par njih i mogu reci da ne ide uz onaj odnos cena kvalitet(pocev od toga da cak ni spojevi nisu lepo zalepljeni a sta reci i pricati o drugim manama) video model 888 i 999

Mada mozda ja i  nisam realan jer mnogo vremena provodim pored HJC pa mi malo koja kaciga moze preci granicu dobre  ;)

da ne ulazim u raspravu koja je bolja ,to je samo moje misljenje

 

I dalje mislim da je HQ1 mnooooogo bolja opcija

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZS 1000

hvala vam svima  na savetima i odgovorima...mislim da je bolje da potrazim nesto drugo,nesto sto je vec isprobano i provereno...hvala vam jos jednom...pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Shonsi gde moze da se nadje HQ 1 za te pare?

 

U Guevari naravno  ;)

 

a sto se tice Marushin kaciga ,ja video par njih i mogu reci da ne ide uz onaj odnos cena kvalitet(pocev od toga da cak ni spojevi nisu lepo zalepljeni a sta reci i pricati o drugim manama) video model 888 i 999

Mada mozda ja i  nisam realan jer mnogo vremena provodim pored HJC pa mi malo koja kaciga moze preci granicu dobre  ;)

da ne ulazim u raspravu koja je bolja ,to je samo moje misljenje

 

I dalje mislim da je HQ1 mnooooogo bolja opcija

 

pozdrav

 

Neznam koju si to kacigu gledao....ja na mom Marushinu nevideh te propuste....i da ne ponavljam kao papagaj jedino su Marushin i Bell prosli sve testove u Engleskoj koji se prave u okviru njihove vlade a u cilju poboljsanja bezbednosti ucesnika u saobracaju....izmedju ostalog i model 777 kao i gore navedeni model od carbona....tako da nije lose da se prvo informisete o kvalitetu i testovima a onda da pisete...to sto nesto nije popularno kod nas neznaci da nevalja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Shonsi gde moze da se nadje HQ 1 za te pare?

 

U Guevari naravno  ;)

 

a sto se tice Marushin kaciga ,ja video par njih i mogu reci da ne ide uz onaj odnos cena kvalitet(pocev od toga da cak ni spojevi nisu lepo zalepljeni a sta reci i pricati o drugim manama) video model 888 i 999

Mada mozda ja i  nisam realan jer mnogo vremena provodim pored HJC pa mi malo koja kaciga moze preci granicu dobre  ;)

da ne ulazim u raspravu koja je bolja ,to je samo moje misljenje

 

I dalje mislim da je HQ1 mnooooogo bolja opcija

 

pozdrav

 

Neznam koju si to kacigu gledao....ja na mom Marushinu nevideh te propuste....i da ne ponavljam kao papagaj jedino su Marushin i Bell prosli sve testove u Engleskoj koji se prave u okviru njihove vlade a u cilju poboljsanja bezbednosti ucesnika u saobracaju....izmedju ostalog i model 777 kao i gore navedeni model od carbona....tako da nije lose da se prvo informisete o kvalitetu i testovima a onda da pisete...to sto nesto nije popularno kod nas neznaci da nevalja....

Caruga imamo istu kacigu i mogu ti reci da je marushin kod mene proso sve testove osim onog testa dihtovanja vizira.Ulazi dosta vazduh u kacigu sto po hladnijem vremenu predstavlja problem

 

1.Aerodinamika-Po meni je perfektna.(odusevlen sam)5+

2.Udobnost-4

3.Vizir(dihtovanje i opsti kvalitet)3

Opsti utisak je sasvim solidna kaciga a i dosta sam citao da je prosla dosta testova i sto se tice bezbednosti ne sumnjam!!

U svakom slucaju kaciga nije losa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nemogu da verujem za dihtovanje vizira...kod mene je savrseno....jesi li proverio (siguran sam da jesi ali da pitam...) da li je vizir ako si ga skidao vracen kako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Nemogu da verujem za dihtovanje vizira...kod mene je savrseno....jesi li proverio (siguran sam da jesi ali da pitam...) da li je vizir ako si ga skidao vracen kako treba....

Jeste proverio sam to 10000 puta.Ulazi dosta i kroz ventilaciju.Vidi se odma kolko pocnes da zatvaras da nije to to.Ako si nekad video neku shark kacigu i kako se na njoj zatvara vizir znao bi o cemu pricam.Ali ok sve u svemu slolidna kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

pre neki dan sam sreo lika koji je imao tu kacigu.. uzeo sam je na kratko.. neshto lakshe nisam drzhao u zhivotu... planiram da odem u exportauto da probam jer mi njegov broj nije pasovao... naravno uvek postoji momenat buke koji ne mogu da proverim bez malo vozhnje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ja je imam vise od godinu dana...cekao sam vise od tri meseca da bih isao u inostranstvo da je uzmem.....kacigu sam dobio u full opremi sa torbom...knjizicom kacketom itd......nezelim nikom da se zamerim ali pouzdano znam da u kini za 20-50 dolara po komadu mozes dobiti koji hoces model kacige  mislim da mora da se uzme minimum 50 komada....kinezi tvrde da ih nemozes razliokovati od originala.....

Necu da ovo preraste u prepucavanje ali su mi odande nudili i Shoei i Arai itd...

Zato sam se odlucio da kupim kacigu gde sam kupio.....nezelim da ispadne da sumljam u necije nabavke ali me niko nemoze ubediti da se kod nas neradi svasta.....

Dakle ja sa mojom kacigom nemam slicnih problema....zatvara se na zubac kako treba.....kroz ventilaciju ne struji vazduh osim kada je ja otvorim...itd.....i da ne zaboravim kacigu sam platio dosta vise nego sto se kod nas prodaje......

 

post-220-12879019914892_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Dobio sam i ja knjizicu, i dodatnu opremu, a i na netu sam proverio, i video sam da je to ta fabricka cena- ali dobro nece ovo svakako da predje u prepucavanje, taman posla- ovde smo sa ciljem da kolegi pomognemo oko izbora kacige, i to je to... Ja imam tu kacigu, i nemam razloga da lazem(gledao sam na netu, raspitao se i vecina imaju istog problema kao i ja)... Uz svo postovanje prem njoj, ja sam dao objektivno moje misljenje- i moju ocenu, ne mogu da kazem da je perfektna kada nije...(imam je,i znam kako je meni- mozda tebi ona bas odgovara) dobra je to kaciga, nemam primedbe za nju sem vprobijanja vetra i zna da bude hladna... (imam jos jednu kacigu koja je bolja od nje, i zbog toga sam je i uporedjivao)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nisam ni mislio da se prepucavam i to sam i naglasio....zao mi je sto Vam se to desava ali zaista nemogu reci da imam slicne probleme....nezelim niti da se svadjam sa prodavcima uvoznicima itd....ali me nebi  cudilo da recimo neko ko prodaje kod nas Arai kacige kupi recimo 20-30 komada originala a ostalo po mnogo manjoj cen,i na oko se nevidi razlika a zarada je extra....ko jebe motocikliste.....Dakle ovo sve navodim kao moguci scenario...dole navedena cena je za 5 kom....za vece porudzbine drasticno pada....pre 1-2 godine smo radili nesto sa Kinezima i tada sam ostao zapanjen....nudili su mi koje god hocu kacige ali da bude min. narudzbina 50 kom....ako ih vec nemaju od nekog poruceno.....kazu da se takve kacige prodaju kao alva preko ebay-a......

 

post-220-12879020043184_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja