Jump to content

Moto Zajednica

Mapa Floride za navigaciju Mio C520 ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Dobio sam na poklon navigaciju Mio C520 sa ugradjenom mapom istocne Evrope. Aparat je nov, dobio sam sve drajvere i dodatnu opremu...

Isprobao sam ga kod nas i sve radi bez problema ali problem je u tome sto pocetkom novembra idem za Ameriku i planiram da ga ponesem ali nemam mape koje su mi potrebne da bi sve funkcionisalo.

Znaci porebna mi je mapa Floride, konkretno idem u Orlando i Majami.

Dali je to moguce ugraditi negde kod nas i koliko kosta?

Postoji li mogucnost ugradnje neke "divlje" mape besplatno i gde?

Dali je ugradnja komplikovana ili mogu to sam obaviti....?

 

Pretrazio sam internet i nisam nasao resenje pa ako neki ima konkretan odgovor na moj problem bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam bio ove godine u Americi i nosio sam svoju navigaciju

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23488.msg308470#msg308470

 

Imam mapu cele Amerike i Floride naravno, ako ti navigacija bazirana na osnovi I-GO softwera onda si nasao resenje samo mi se javi i donesi SD karticu od 2 GB i kraj price.

 

A uostalom ako ne nadjes mape mozes kupiti u wallmart-u (njihov pandan tempu, metrou i sl) za nekih 130 usd MIO navigaciju sa sve mapama .

 

I jedno upozorenje pravila saobracaja se bitno razlikuju od Evrope (raskrsnica u kojoj je na svakoj strani prostavljen znak STOP primenjuje se pravilo ko je prvi dosao prvi prolazi :o, oni nemaju pojma o nasim pravilima desne strane, na auto putu nema trake za brza vozila svi voze de hoce i kako oce pretice se i sa desne i sa leve strane na tvoju zalost ) !

 

Ponesi radar detektor, Scheriffi nikad ne iskljucuju radare, zrace okolo ko blesavi (cim zasvira tu je negde provereno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ja sam bio ove godine u Americi i nosio sam svoju navigaciju

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23488.msg308470#msg308470

 

Imam mapu cele Amerike i Floride naravno, ako ti navigacija bazirana na osnovi I-GO softwera onda si nasao resenje samo mi se javi i donesi SD karticu od 2 GB i kraj price.

 

A uostalom ako ne nadjes mape mozes kupiti u wallmart-u (njihov pandan tempu, metrou i sl) za nekih 130 usd MIO navigaciju sa sve mapama .

 

I jedno upozorenje pravila saobracaja se bitno razlikuju od Evrope (raskrsnica u kojoj je na svakoj strani prostavljen znak STOP primenjuje se pravilo ko je prvi dosao prvi prolazi :o, oni nemaju pojma o nasim pravilima desne strane, na auto putu nema trake za brza vozila svi voze de hoce i kako oce pretice se i sa desne i sa leve strane na tvoju zalost ) !

 

Ponesi radar detektor, Scheriffi nikad ne iskljucuju radare, zrace okolo ko blesavi (cim zasvira tu je negde provereno)

Neka te vidi Joca sta pises pa ce da ...................!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Vladice,

 

Sta da me Joca vidi ?

 

Pa ja sam mu pokazao sta je navigacija , kad je video istu je gledao ko tele u sarena vrata. Ja sam isao sa njim u kupovinu navigacije.  ;)        Jer da nije mene i dalje nebi imao pojma o navigaciji (verovatno misli da se to jede  ;D ;D ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Vladice,

 

Sta da me Joca vidi ?

 

Pa ja sam mu pokazao sta je navigacija , kad je video istu je gledao ko tele u sarena vrata. Ja sam isao sa njim u kupovinu navigacije.  ;)        Jer da nije mene i dalje nebi imao pojma o navigaciji (verovatno misli da se to jede  ;D ;D ;D)

Prosledio sam mu ovu poruku pa ti vidi sa njim! A ja mislim da je i on tebi nesto pokazao(sto se tice voznje)pa si ti gledao kao t... . s..... v....!Ipak je on imao dobrog ucitelja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Nemoj da nosis navgaciju iz Srbije jer je ovde to mnogo jeftinije, Garmin Nuvi 200 se prodaje za 150 dolara, a ima budzetski varijanti i za manje.  Takodje ako budes rentirao kola skoro sva imaju GPS unutra pa ti netreba.  Florida je jednostavna za navigaciju, putokazi su zaista svuda.  U orlandu vredi samo Dizni a Majami kao Majami.

 

Javi se kad budes bio dole mozda u isto vreme i ja budem tamo negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Pa razmisljao sam o soluciji da trazim rent-a-car iskljucivo sa navigacijom i da ne razmisljam.

Inace auto mi je potreban samo za voznju od Orlanda do Majamija i par dana po Majamiju turisticki pa da se ne zagubim :-)

 

Inace idem na bracno putovanje gde je ustvari glavni cilj krstarenje najvecim brodom na svetu "Freedom Of The See" od Majamija oko Kube po Karibskim ostrvima (da se malo pohvalim), pa smo mi na svoju ruku malo prosirili putovanje desetak dana zbog obilazka Majamija i Orlanda  (Diznilend, Universal studijo, akva park sa delfin predstavama....) i da bih obisao neku rodbinu...

 

RSVMillenian, ako se sloze kockice naravno da se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Dobio sam par dobrih saveta, posto se ne razumem u navigaciju nisam znao kako funkcionise unosenja mapa i koliko kosta, tako da mislim da cu svakako ugraditi mapu "na divlje" ali svakako trazim rent-a-car sa navigacijom i ne razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Ma samo trazi auto sa navigacijom,mislim da se placa dodatno oko $50 nedeljno.Ako imas vremena mozes da odes do Ft.Lauderdale (pola sata voznje),Key West...Ima sta da se vidi u po danu,u po noci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Vladice,

 

Sta da me Joca vidi ?

 

Pa ja sam mu pokazao sta je navigacija , kad je video istu je gledao ko tele u sarena vrata. Ja sam isao sa njim u kupovinu navigacije.  ;)        Jer da nije mene i dalje nebi imao pojma o navigaciji (verovatno misli da se to jede  ;D ;D ;D)

Ja sam imao muku dok ti nisi dosao,posle toga me sunce ogrejalo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja