Jump to content

Moto Zajednica

Zamena kočione tečnosti

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Veliki Crljeni
  • Motocikl: Suzuki GSX R750

I ja sam malo citao u medjuvremenu i sve sto sam saznao je da u globalu nije bitno: ni tacka kljucanja, ni marka, cak ni da li je DOT3, ili 4 ili 5.1, sve do su na istoj bazi. Bitnije je redovnije menjanje, tj. ne dozvoliti tecnosti da upije vlagu i napravi sranje u kocionom sistemu.

Samo da se ogradim, ako je ovo greska, to znaci da su drugi pogresili, ne ja!1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pa za neku normalnu voznju cenim da su temperature su nebitne, svaka tecnost ispunjava standard, ali zasto ne sipati onu koja ce istrpeti vise cisto za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Kod mene u manualu stoji da je DOT3...

s obzirom da sledeće sedmice hoću da očistim sistem mislio sam da uzimam DOT3, ali ako je sve to isto onda u garaži imam DOT4 star dva mjeseca (mijenjao na kolima)... Da li da sipam njega ili...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 584 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo pre neki dan odlučio da menjam ulje u kočnicama ispustio staro prvo na zadnjoj i ono aj da pregledam čeljusti i sistem. Kad smo skinuli ventil za provetravanje a on zarđao i tu je pala odluka skroz rasturanja. Izbacili klipove dobro sve očistili izduvali kompresorom, Nemate pojma koliko je na klipovima bilo nečistoća. Onda prednje ista priča jedino što ventili nisu bili rđavi. ali klipovi prilično prljavi nataložena prljavština. Kad smo sve vratili sipali i izventilirali sistem nestao i onaj lagani zvuk češkanja pločica o disk, ma šta da vam kaže vredi svake sekunde truda. Zaboravih da napišem kad smo skidali klipove ar polovina ih je teško išla napolje. Svakako bi trebalo bar na 2-3 godine odraditi ovaj posao verujte da vredi. Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nikakvo produvavanje kompresorom nije zamena za kompletno rastavljanje i čišćenje čeljusti,iznenadićete se koliko oksida i prljavštine ima unutra,čak i u ležištu radne gumice,koja se mora izvaditi!Posle detaljnog čišćenja najbolje je sve podmazati ATE mašću za kočnice,a ako ovu nemate,onda novim kočionim uljem, i kada sve izluftirate,kočnice će raditi primetno bolje!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 584 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

KOmpresorom izduvali čeljusti potpuno rastavljene da izbacimo sve nečistoće u idu vod i starog ulja. I u pravu si čudo jedno šta se sve našlo unutra. I naravno sve podmazano. Izvinjavam se što nisam baš sve u detalje :takoje::):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja