Jump to content

Moto Zajednica

Manastiri Fruske Gore....

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sto se spavanja tice, ako izuzmemo kampovanje, hotel Norcev i hotel Termal u Vrdniku su dva koja znam da rade na fruskoj gori, postoji motel vojvodina, gde ne znam koliko ima mesta (raspitacu se).

 

Napravicemo ROAD turu, dakle bez makadama i sl, ali budite svesni da asvaltni put popularni Partizanski put (put koji ide sredinom fruske gore) na nekim mestima podseca na makadam.

 

Samo kao napomena, ruckovi tipa pecemo rostilj i slicno oduzimaju bar 3-4 sata ako je u pitanju 20-ak ljudi (od vatre do zara, pa ispeci meso.... pa ga bogu fala pojesti) te mislim da je lakse jesti u nekom od restorana, nisu tolio skupi, a brze ide !

 

Pogledacu malo kartu, i za vikend ako stignem provozati se krug da vidim sta bi bila ok tura da se ne vrtimo u krug, a da vidimo sto vise !

 

 

 

 

Bravo majstore...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Sunce me ogreja kada vidim da si se javio....ja sam mislio generalno da to bude jednodnevni izlet zbog vremena troskova itd.(ako je moguce)...planirao sam isto tako da se ide asfaltnim putevima (moj motor nije bas za makadam)....itd.

E sada posto ima dosta zainteresovanih sve ovo sto sam gore napisao nemora da bude bitno....ajde da napravimo nesto sto ce svima odgovarati i da se malo druzimo i vozimo...

Vladu moramo da zamolimo da osmisli par ruta pa da vidimo kakvo je raspolozenje....normalno ako ima vremena i volje :)

 

 

Podrzavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Mada je dobro i sa nocenjem. Neka kasna dobra vecera, pivce do kasno u noc, druzenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: R1100S

Juce mi je prijatelj rekao da postoji neki lovacki dom i da fino sredjen a ima prenociste. Trebalo bi da nije skup, mozda bi smo mogli tamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

e nemojte ljudi samo da bude sledeci vikend jer bi voleo da idem u adu na moto susret,a bilo bi mi zao da ne idem sa vama u voznju po fruskoj gori znaci  kadgod hocete osim sledeceg vikenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Obzirom da sam samo juce bio kuci, upeo sam da malo obidjem deo putanje, mogu Vam reci da je put u extra stanju, vise sam nego iznenaadjen.

 

Sto se smestaja tice, trebalo di ba se definisemo koliko bi ljudi spavalo da imamo odokativnu brojku.

 

Imao sam prilicno posla prosle nedelje, ove nedelje crtamo kartu i putanju, da vidim da li se slazete sa tim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Malo sam obilazio, malo sabirao po karti, za dva dana nema dovoljno vozikanja, ako govorimo samo o manastirima FG. Neki su napusteni, u nekima nema sta da se vidi ...

 

Najbolje bi bilo, nadjemo se na Dunavu subota (koju se dogovorimo), napravimo neki dorucak na travi, krecemo iz Cortanovaca, ima da se vidi jedan lep izvor Kozarica

 Od Živana Pašića, predsednika Zavičajnog društva «Kozarica» čuo se i podatak da je Sveti Sava na čortanovačkom izvoru bio početkom 13. veka kada je izmirio svog brata Stevana s mađarskim kraljem Andrijom drugim, a put kojim je prešao preko Dunava u Kovilj nazvan je Savinac. 

pa krenemo put sume i manastira. Put sam obisao, nece biti problema, rupa po putu ima, ali mogu da se obidju VECINOM.

 

Takodje bih voleo da cujem dali su obavezni SAMO manastiri, dakle imate li nesto protiv da se uzput obidju i neka druga lepa mesta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

vaz,i a i u moto magazinu ima jedan putopis koji je jedan bracni par iz subotice napravio  obilazeci manastire na fruskoj gori,mogu i njega poneti ali bi mi godilo da se za dogovor nadjemo u nedelju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ok ako neodes u belu crkvu vazi mozemo se naci na miseluku pa otici do venca sednemo na klupu raspecimo kartu i ostali materijal i sve se u tancine dogovorimo kogod je zainteresovan neka onda dodje u nedelju  neka vlada da tacno vreme posle podne ako neode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Takodje bih voleo da cujem dali su obavezni SAMO manastiri, dakle imate li nesto protiv da se uzput obidju i neka druga lepa mesta ?

I neka druga lepa mesta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Za  smestaj kontaktirajte planinarski klub zeleznicar mislim da na popovici imaju dom koji bi zadovoljio potrebe motorasa za malo novaca.Ili ima i kod brankovca neki ali neznam tacno pitajte u zeleznicaru dobicete extra informacije.Ako malo vise probate mozda se moze prenociti i u nekom manastiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ok, meni odgovara, samo da dogovorimo vreme i mesto . . . Drago mi je da te vidim ovde Saxi druze :)

Postovanje nista manje, sapatnice u noci (za neupucene- zbog Direktorovog hrkanja) i saputnice na drumu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: R1100S

Ja sam se raspitivao za planinski dom i dobio sam informaciju da je nocenje negde izmedju 300 i 400 dinara.

Imam telefon lika koji radi tamo pa ako ste za mozemo da ga kontaktiramo i da organizujemo spavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Samo da se podsetimo...

 

e i ja ovo pratim iz prikrajka :) pa kad bude spremno neka neko objavi datum i nacin prijavljivanja (tel. forum i sl.). ako se uklopim u termin rado bih se prikljucio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja