Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator - problem sa petom brzinom?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Situacija je sledeca, prve cetiri brzine su perfektne, ulazi kao u sir, dok je peta u problemu, vise ni ne ubacujem u petu. Problem je sledeci: kad se dodaje gas, ponegde se oseti kako vrlo malo skoce obrtaji uz neki blagi zvuk iz menjaca, dok na konstantnom gasu tj konstantnoj brzini skoro i da nece da ide, obrtaji skacu, krlja u menjacu, rucica kvacila kao da se zateze i odteze.. kad se vrati u cetvrtu sve je normalno.. Hteo bih malo da se navozam kad krene lepo vreme, a bez pete necu ni da krecem dalje od grada..

Jel imao neko neki slican slucaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Jesi menjao lamele, ako se ne varam znam da si pricao da ti malo proklizva kavcilo

Mozda da probas sajlu kvacila malo da otegnes

ne zanm bas dal ces nesto uspeti dok ne otovris masinu  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Dace bog da je tako nesto, ne otvara mi se masina.. 

Videcu ovih dana kad bude bilo malo hladnije da vidim lamele da izmerim i to pa javljam kakva je situacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ispada iz brzine. Verovatno se izlizala viljuska menjaca, a moguce i da su se iskrzale kandze na zupcanicima menjaca. Postoji mogucnost i da mozda nisi nesto sklopio kako treba kad si menjao lamele ( mozda nisi dobro stegao korpu kvacila il si zaboravio da stavis neku podlosku ) . Peta brzina bi trebalo da je direktna i da ide samo preko jednog snopa menjaca .  Ako nastavis tako da vozis sa tim krljanjem, postoji mogucnost da pukne neki deo yupcanika ili kandze pa da uleti medju ostale i napravi jos vecu stetu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nisam otvarao nista sto ima veze sa prenosom, u petu ni ne ubacujem otkad je to pocelo da se desava.

A pod ispada mislis cak i ako se ne vrati u cetvrtu? Majstor rece da je mozda viljuska ali nista ne mozemo da kazemo sigurno dok ne otvorimo sve. 

Pitam ovde da li je neko imao slican slucaj cisto da znam o cemu se radi i da vidim da pojurim delove. Mislim da deo kao deo nije skup, vise kostaju ruke. Dihtunzi ce isto morati novi, set u louisu je 100eur.

:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

silikon u ruke netrebaju ti dihtunzi(u selu pored mog ima radionica radi dihtunde oko 400din je izrada jednog, verujem da nesto ima i u BG), mada mozes i sam njega da otovris , nije to uopste komplikovan motor, servisnu knjigu u ruke i nema problema

probaj jos malo da se igras sa kvacilom , proveri debljinu lamela, medjuralema, vidi opruge, sajla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Probacu, ali mislim da nije to. Da su lamele, ne verujem da bi bilo zvuka krljanja iz menjaca.. ili mozda bi, nek ksze neko iskusniji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

A pod ispada mislis cak i ako se ne vrati u cetvrtu? Majstor rece da je mozda viljuska ali nista ne mozemo da kazemo sigurno dok ne otvorimo sve. 

Pitam ovde da li je neko imao slican slucaj cisto da znam o cemu se radi i da vidim da pojurim delove. 

 

  " Ispada iz brzine "  - Mislio sam na to da kad dodajes gas, osetis da motor povuce, pa onda pocne da krlja i ne vuce vise. Smanjis gas, sve se utisa - ti opet dodas gas, on opet povuce, pa opet pocne da krlja i ne vuce.  Ja sam imao vise puta takav slucaj na motorima koje sam drugima popravljao, a jednom i na jednom mom motoru ( nije Dominator ) . 

  Sta se desava ? 

 

 Kad ubacis motor u bilo koju brzinu, birac pomera viljuske, viljuske pomeraju zupcanike i uzupcuju ih medjusobno jedne sa drugima u raznim kombinacijama ( za svaku brzinu je druga kombinacija ). Ako ti je viljuska iskrivljena ili se izlizala - onda se zupcanici ne uzupce dovoljno i viljuska ih ne drzi na pravom mestu, pa prilikom opterecenja ( kad dodas gas ) - zupcanici se razupce, a kad smanjis gas oni se opet uzupce. Postoji mogucnost da su ti stradala i dva zupcanika ( ti koji se razupcavaju ) , jer su kandze na njima fabricki brusene pod nekim uglom tako da kad se uzupce i ti dodas gas - oni se jos vise drze jedan za drugi. Ako su se kandze izlizale - zupcanici se razupcuju. Postoji mogucnost da se te kandze opet izbruse, al je posao jako pipav i treba dobar majstor da to uradi.  Kao sto sam ti napisao u prethodnom postu, peta brzina je direktna ( uzupcavaju se zupcanici samo na jednoj osovini - tako bi trebalo ), pa je moguce da mozda nisi dobro pritegao korpu na osovinu il si nesto lose sklopio, pa se stvorio neki luft i desava se top sto se desava !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nista, necu ni da pocinjem dok ne vidim kako lepo da resim dihtunge i lovu da zavrsim sve odjednom itd. samo dihtunzi i ruke su 200e, plus dodatni troskovi sto mogu da ispadnu, karika, mozda oko ventila nesto treba, lanac bregaste itd itd tu ce sigurno jos 200 da ispadne tako da cu videti da malo priskupim pa da odradim ili ako uspem nekome da prodam motor za nesto manje para, videcu jos :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja