Jump to content

Moto Zajednica

Z 750 s - rucica kvacila

Recommended Posts

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pozdrav svim kolegama!!!

Neki dan sam probao Kawu Z 750s, i veoma se neprijatno iznenadio tvrdocom kojom se rucica kvacila odupire nameri da bude pritisnuta. Verujem da bi posle 10-tak minuta gradske kreni-stani voznje, ili imao zapalenje misica leve ruke, ili bih morao posecivati teretanu radi ojacanja istih.

Svojevremeno sam posedovao Kawu GPZ koja je isto imala tvrdo kvacilo, posedovao sam GSXR 750 sa takodje tvrdim kvacilom, ali nisu bili ni primirisati Z-u. Ovo je apsolutni sampion...

Pitanje za one koji su se sretali sa ovim modelom, i koji su ga vozili: treba li da je bas toliko tvrdo, i ima li nacina da se na neki nacin omeksa? Da napomenem da motocikl ima oko 20-tak hiljada km predjenih, i da mi je i drugar koji je svojevremeno imao Z-a potvrdio da je i njegov bio sprava za mucenje, sto se kvacila tice, iako je bio gotovo nov.

Ali, rekoh, ajd' da proverim??? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ma kvacilo odvaja sasvim OK, cak je za moj ukus i naviku i malo vislje, ali je tvrdo kao sam Djavo da ga je napravio, da bi se ljudi mucili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

mozhda sajla nije podmazivana skorije pa ima dosta trenja? ili nije provuchena kuda treba? mislim ne znam kakvo je kvachilo na z750 iako ga drugar vozi al kontam da ne bi trebalo da je toliko teshko. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Palo je i meni na pamet da cu dobiti pozitivan efekat podmazivanjem sajle, samo se pitam koliki? Iz tog razloga i pokusavam da saznam kakva je uobicajena situacija kod ovih Z-ova.

@Robin Hood: Opruge kvacila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa ako je buzhir pun *ovana dobichesh mnogo. nishta te ne koshta da narokash WD40 i kad izadje na drugu stranu da shpricem spichish ulja.

pretpostavljam da je mislio na opruge u samom kvachilu al one ne sluzhe za razdvajanje kvachila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pre Transalpa sam imao z750s i prešao sa njim 22 hiljade km. Ne sećam se da sam imao problem sa tvrdoćom kvačila. Biće ipak da si ti navikao na Deauville, razmazila te Honda. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Čarli, one služe upravo obrnuto, da pritisnu lamele ali stiskanjem ručice kvačila opruge se otpuštaju odnosno šire a lamele razdvajaju. Od tvrdoće opruga direktno zavisi kolika će ti sila biti potrebna na ručici kvačila da ih "rastegliš".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa ne vidim kakve veze te opruge imaju sa silom razdvajanja lamela. :stabre:

koliko znam one nisu da kazhem zakachene pa da ih ti sad razvlachish kad stiskash kvachilo.

 

mislim nebitno, podmazhi sajlu za pochetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Koliko sam ja upoznat stiskanjem rucice kvacila se sabijaju opruge koje tim postupkom razdvajaju lamele.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Ja sam imao isti problem na z750 sa trvrdim kvacilom ali resio sam ga se tako sto sam ga ubzo i prodao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Imao sa Kawu Z 750 S iz 2006-e, sada je kod mog drugara sa predjenih 70-ak hiljada km. I sada je rucica kvacila mekana i precizna. Proveri da li je sajla provucena kako treba, ako je to ok onda proveriti opruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Za sada samo prikupljam misljenja i iskustva, a oko problema cu raduckati za koji dan, ako Bog da i kockice se sloze.

Hvala na odgovorima i utrosenom vremenu u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Motorce stiglo u Nedelju kasno uvece po najvecoj kisi, magli i bljuzgi na putu (Djerdapska magistrala). Do danas nisam stigao ni da ga pogledam od gomile obaveza i zgusnutog rasporeda. Medjutim, danas je na red doslo detaljno pranje, i gle cuda, od vode prilikom pranja, sajla je drasticno manje zapinjala, a rucica je postala civilizovanija. Naravno, nakratko, dok se sve nije prosusilo. Sada definitivno znam da ce ciscenje i podmazivanje sajle resiti problem...

Samo ne mogu da shvatim koliko je malo rada bilo potrebno da nekome olaksa i ulepsa zivot na dva tocka...

Radovi oko iste sutra ili prekosutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Cestitam novi motorcikl. Sjajan agregat spakovan u osrednju okolinu ( ram, vesanje i kocnice ). Ipak, u odnosu na Dovilku to je jedan RR .

 Moj bivsi Z, ima sada oko 70.000 km, bez ikakve intervencije na agregatu, redovni servisi i dalje je u dobroj kondiciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Cestitam novi motorcikl. Sjajan agregat spakovan u osrednju okolinu ( ram, vesanje i kocnice ). Ipak, u odnosu na Dovilku to je jedan RR .

 Moj bivsi Z, ima sada oko 70.000 km, bez ikakve intervencije na agregatu, redovni servisi i dalje je u dobroj kondiciji.

 

 

Daj da gi vidimo ? Cestitamo komsija !!!

Hvala, hvala kolege!!!

Znam vec sve vrline, a i mane ovog modela. Vec  par godina unazad ga merkam, a i informisem se o karakteristikama kao i o utiscima onih koji su ga posedovali/vozili. Sto bi rekao nas narod - Koliko para, toliko i muzike. A para nije kostao preterano ni kada je bio nov. Svestan sam toga vrlo dobro.

Do sada, racunajuci i danasnju voznju imam sa ovim Zekonjom oko 350km, tako da neka osnovna iskustva, kao i zapazanja imam i iz licnog primera. Kada sastavim jos koji km, iznecu svoja iskustva i u rubrici "Vozili smo"...

Do tada, a i kao nacin da se pohvalim onim sto sam doterao, evo par fotki ovog Malog Plavog Zeke sa pridevom "S".

Ovako je izgledao kada je stigao iz Bgd-a, kroz golgotu Djerdapske klisure:post-9080-0-58765700-1426878700_thumb.jpgpost-9080-0-06127100-1426878783_thumb.jpgpost-9080-0-95349500-1426878795_thumb.jpg

A na danasnjoj voznji, posle nesto glancanja, Zeka je izgledao ovako: post-9080-0-85254100-1426878863_thumb.jpgpost-9080-0-46009500-1426878885_thumb.jpgpost-9080-0-31554700-1426878903_thumb.jpg

Sa stanjem na km-satu:post-9080-0-27436600-1426878951_thumb.jpg

A bio je u drustvu starijeg Bate iz Kawine familije od 750ccm, samo iz neke druge epohe:post-9080-0-11077600-1426879046_thumb.jpg

Toliko za sada, i veliki POZZZ!!! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sedi dole, odlican 5 !!!  :givemebeer:

Znao sam da ce ti se svideti boja, prava Kawina, kao na SV-u... :-D

Danas se malo igrao oko motorceta, i izmedju ostalog skinuo, oprao i podmazao sajlu kvacila, kao i samu rucicu. Sada radi kako Bog zapoveda, Transformacija je potpuna. Samo sve vise prestaje da bude muski motor, a sve vise podseca na bajkic vozaca sa roze gacicama, nekao postaje svilenkast. Kao meru poredjenja uzimam GSXR-W 750, koji sam do nedavno posedovao. Ista kubikaza, slicna konjaza, a karakteri koji su drasticno razliciti...

Mozda od mene jednog dana i postane Miss Daisy uz ovakve sprave. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja