Jump to content

Moto Zajednica

NS-Batočina via BG 24.02.2008 MISIJA ISPUNJENA!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Dragi prijatelji i ja stigo kuci u najboljem redu put je bio fantastican kao i nasi domacini  :D Lep provod i druzenje  .

 

Ja sam stigao oko 19:38 put do kuci je protekao sasvim ok osim sto mi se smrzli prsti pa sam morao u Zrenjaninu da ih podgrejem na motoru i nastavio dalje

a da i nocu voziti nije neka uzivancija nista covek nevidi od automobila koji dolaze iz suprotnog smera pa nedaj boze neki neosvetljen traktor  ??? ??? ??? ::)Inace put je prosao u najboljem redu. Kad sam stigao onda je usledila topla kupka jedno sat vremena ;D ;D ;D

 

Sumiranje :

 

Put Novi Bečej -Novi Sad -Beograd -Batocina-Velika Plana-Bg-Zrenjanin-Novi Bečej    ukupno sam presao danas 489.7 km  prosecna potrosnja Triumpha

 

oko 6.5 L /100km  brzina kojom smo vozili na auto-putu 100-150km/h lokalni  putevi 80-125km/h.

 

Utisci su super samo malo da legne. Slike sutra

 

Jos jednom hvala domacinu Vladimiru i njegovoj lepsoj polovini sto su se potrudili da nam ovaj dan bude jos lepsi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

E ljudi pošto je Misija ispunjena poalko mozemo da planiramo sledecu turu za sledeci mesec ili krajem Marta! Sta kazete na ideju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

E ljudi pošto je Misija ispunjena poalko mozemo da planiramo sledecu turu za sledeci mesec ili krajem Marta! Sta kazete na ideju. ;)

Uvek sam za tako nesto!!! Hvala Vladimiru i lepsoj polovini! Ja vas jos uvek necu zvati dok ne smislim neki lep obilazak tako da ce mo se jos dogovoriti... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pozdrav svima koji su bili u Batočini da nas dočekaju i ekipi NS, Novi Bečej i Bgd. koja je lepo doputovala, a i otputovala punih stomaka(ali da smo tu hranu čekali...)

 

Slike neću da kačim, jer su sve iste kao ove predhodne.

U svakom slušaju meni je bilo extra i unapred se radujem sledećoj vožnji.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Bas mi je drago da ste lepo prosli sve ovo i da ste se lepo proveli!!! Bio sam bolestan(virus mutirao), pa nisam mogao sa vama a bilo mi je blizu, al' sledeci put idem obavezno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo da se javim da podnesem detaljan izveštaj...  ;)

 

Pre nekoliko nedelja videh oglas da su neke čizme na prodaju. Javim se Vladamiru koji ih je prodavao i obećam da ću doći po njih u Batočinu... da premotam ovaj deo jer je u međuvremenu vreme bilo oko i ispod nule i planirani put odložen pa ponovo najavljen za lepše vreme.

 

Konačno lepa prognoza za jedini dan u nedelji koji imam slobodan - ceo :) Nedelja 24.02.2008. Prognoza kaže da će biti između 10 i 20 stepeni. To sam čekao! Bilo je dovoljno da reaktiviram temu i da se jave zainteresovani za ovaj izlet.

 

Odlazim kolima do "Aladinove pećine" gde me čeka bembara i kompletna oprema za ovo nekom kratko, a meni do sada najduže putovanje u jednom pravcu. Trebalo mi je 15-tak minutaq da se navučem od pete do glave... Bembaru sam u dvorištu već upalio da se mašina prigreje :) Sedam kao robot u sedlo, prelet očima preko instrumenata i krećem u ulicu Modene odakle smo ugovorili polazak za daleku Batočinu. Čim sam krenuo shvatio sam jednu tužnu stvar: Zaboravio sam da nafilujem zumo muzikom! :( Bedak. 200 km šuštanja vetra umesto lagane i one druge muzike ;) Jutro je hladno i oprezno vozim jer je hladan asfalt a i gume. Strah neopravdan pokazalo se malo kasnije jer ipak ne vozim trke već krećem u kruzing.

 

Od svih najavljenih na dogovoreno mesto polaska u NS stižu Đeneral, AArnold i ja. Ali obrnutim redosledom ;)AArnold je stigao iz Bečeja i raportira da je na otvorenom još uvek prohladno i da nema adekvatne rukavice. Važno da mu kaciga dihtuje... ali o tome kasnije ;) Neobavezno jutarnje čavrljanje na zubatom suncu, čekamo da se kojim slučajem još neko pojavi u dogovoreno vreme...

 

StartuNSkatedrala.jpg

Rano jutro i pogleda na katedralu.

 

StartuNSzajednicka.jpg

Ljubazna devojčica koje je pristala da nas slika nije shvatila da treba da se vidi i katedrala iza ;)

 

Pokušavam da uvalim nekom jedan od dva Brondi toki vokija koje sam kupio juče da bi testirao radio vezu. Đenerala mrzi da skine kacigu a AArnold ima jako dobru kacigu koja "dihtuje" ko američki frižider pa bi ga "žuljala slušalica" u uvetu.  ;D Dakle, šuštanje... od vetra naravno... mi ne gine do BG gde nas čeka druga ekipa. Možda tamo budem imao više sreće da nađem "zamorca"? :)

 

09:00 kucnuo je čas polaska. Ko u onom vicu sa Sosom: Ja u 09:00 krećem, pa ko je tu - tu je! Palimo mašine.

 

Dogovor je da zbog malo vremena "jurcamo" autoputem... Kroz NS rutinska vožnja tri motora po poluvlažnom kolovozu. Sva sreća pa je asfalt na keju nov i da nije kao u ostatku grada koji je katastrofalno loše uređen što se asfalta tiče. Zadržavamo se na pumpi da AArnold napuni rezervoar a Đeneral i ja koristimo priliku da proverimo pritisak u gumama. Za tu operaciju nam je trebalo skoro pola sata! Neki moron je iskrivio kraj creva pa smo jedva nekako pogodili ugao da bi mogli da odradimo posao. Preznojani sedamo na motore i nastavljamo. Odvajanje za Beograd, malo me vuče krivina i pred njen kraj se malo pokolebam da nisam preterao sa brzinom... srećom brzo otresem tu misao koja me je jednom na Fruškoj Gori koštala pada i nastavljamo pravcem...

 

"Auto put" solidan, nema gužve, čista rutina čak i za neiskusnog bajkera kao što sam ja. Na Beščanskom mostu radovi i poželjna oprezna vožnja. Stižemo na naplatnu rampu. Ja prvi stajem a AArnold prozuji levom trakom od mene. Tip se samo okrene i pogleda me. U tom momentu Đeneral prođe sa desne strane :) Čika kaže: ŠA xx-xxx i ponavlja to... pitam ga da li mu rade kamere? Što pamti? Mora, kaže, da upiše. Ja opet evo ja ću da platim nemoj da pišeš. On opet, moram da upišem ne vredi. I u sledećem momentu razmišlja i kaže: e j... ga zaboravio sam tablicu. Ja se smejem i kažem: zaboravi da sam ponudio da platim :D Njih dvojica me čekaju 50-ak metara dalje i nastavljamo... (Čisto da se zna: Ja sam protivnik bilo kakvog kršenja propisa i zato uredno plaćam putarinu kako god da putujem. Ali isto tako da se zna da je sramota da se plaća puna cena putarine kao da vozim teretni pikap. Nataknem ih...) Pred Beogradom vozimo lagano jedan iza drugog a pametnjaković sa RU tablama preseca u dva navrata Đenerala i odvaja ga od nas dvojice. Još jedan đilkoš za volanom. Na sreću Đeneral nije raspoložen da vraća istom merom pa je sve prošlo bez posledica.

 

Pumpa Zmaj na ulasku u BG sa desne strane je mesto sastanka sa delom ekipe koja gravitira Beogradu. Opet fina petlja i proba zaleganja u krivini i kako drže gume :) 10:05. Taman na vreme. Usporavam da me stignu AArnold i Đeneral da bi sva trojica zajedno stigli na pumpu. Iskreno, očekivao sam da nas neko slika na ulasku u pumpu pa sam mislio da bi bolje bilo da smo sva trojica na snimku. Boli njih uvo za slikanje  ;D Motori parkirani, a oni sede u baštici. Mi parkiramo motore, a ekipa samo mahne. Mislim u sebi: Nisam baš očekivao da nas dočekaju sa ružinim laticama ali sam bar mislio da će se okrenuti prema nama  ;D ;D ;D

Đeneral i ja punimo rezervoare. Proveravamo i pritisak u gumama jer nam je ona pumpa bila sumnjiva... Napokon dolazimo do baštice i tek onda srdačni pozdravi... Dobro jutro narode!  ;D ;D ;D Pijemo čaj ,) i čekamo još nekoga da se pojavi da bi oko 10:30 krenuli da se pakujemo.

 

zmajSPutanktorbi.jpg

Ništa bez navigacije ;)

 

zmajspremni.jpg

Spremni nakon AArnoldovog manekenskog nameštanja od minut dva ;)

 

End of part one... umoran sam (minut je do dvanajest - što bi rekao Radovan III) a i smorićete se od čitanja odjednom ;)

Ako neko misli da je opširno nek se žali urednicima  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Mislio sam na nastavak putopisa. A okupljanje ce svakako biti. Bices obavesten  ;)

 

Čekam inspiraciju ;)

Šalim se... kao što vidite treba mi vremena jer ne mogu u tri reda da smestim sve što se lepo videlo... a ono je bio samo početak... Sutra ću da dovršim obećavam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ljudi, ako bog da lepog vremena sutra, odosmo put srebrnog jezera a ako procenimo da moze icicemo do Djerdapa. Nisam hteo na forumu nista da objavljujem jer cemo tek sutra znati dal cemo u opste i kretati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sutra je nedelja...dan za voznju...nemoj mi reci da ces gubiti vreme kuckajuci  ;):D ;D ;)

 

Ovaj vikend je za porodicu. Nije me bilo kući tri poslednja vikenda... moram da čuvam mir... u svetu ;)

Da danas ću da kuckam... večeras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja