galebgd
Članovi-
Broj tema i poruka
48 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: galebgd
-
Neko je ovde pominjao bregaste, izgleda da je KTM promenio plocu: https://www.rideapart.com/news/727508/ktm-addresses-lc8c-camshaft-issue/
-
A taj dizajn deo, jesi nasao negde gotovu semu po kojoj on onda radi, kako to funcionise?
-
Jeste oseca se tezina, meni je sad malo zao sto nisam uzeo 690, ili cak sacekao novi 390...ali sam rezonovao da je to premalo za moje gabarite, plus kad natovarim zenu pozadi, ali evo za ova 3-4 meseca samo je jednom sela sa mnom na motor, tako da sam komotno mogao da idem s manjom kubikazom. Jedno pitanje za vas - da li ste stavljali litijumski akumulator i, ako jeste, koji? I kakva su iskustva sa tim?
-
Sjajno, hvala za savet. Kapiram da tu onda cesto prolaze kolege bajkeri, pa mogu i sam da krenem tamo?
-
Da je tezak, tezak je, svaki dan ga guram iz garaze napolje...ali kad krene, to se ne oseca. Ja nikad nisam silazio s asfalta, imate li neki savet kako i gde da pocnem da ucim? Idealno kao deo neke grupe. Mada cu verovatno sacekati da mi fabricke gume stignu na zamenu, pa da uzmem nesto adekvatno, i onda polako s nekim iskusnijim.
-
ima logike sve sto si napisao, a u kakvom si drustvu bio stvarno nije ni fer prema jadnom 890...sad isplanirajte jedan offroad svi zajedno, pa da nam drustvo prenese njihove utiske ja sam u startu stavio vetrobran sa obicnog 890 + onaj patrljak na njega, tako da je zastita od vetra podnosljiva. s druge strane, autoput maksimalno izbegavam, motor sam kupio da zujim par sati po krivinama oko beograda, sumadija uglavnom. tu dolazi do izrazaja ovaj lepsi deo koji si super opisao, kad je u rally modu to je fantazija.
-
5200 kosta taj remen? jel imas mozda kataloski broj tog dela? i zasto preko platnera, zar se to ne porucuje preko delte? plus ako izlaze mehurici sa novom gumom dok je motor jos u garanciji, valjda bi oni trebali to da pokriju...
-
Hvala za ovo, meni u delti rekli 2.4 & 2.9, nisam ni pogledao u uputstvu.
-
e nisam ovo najbolje razumeo, koji ktm dodatak? znam za taj problem da prednja guma polako ispusta i pratim to kao sumanut od starta, uzeo sam kao opciju i TPM. u pocetku mi se cinilo da pusta i to drasticno, onda sam vremenom shvatio da je pritisak nizi za 0.2-0.3 bara dok se gume ne zagreju na radnu temperaturu. sad mi pritisak deluje prilicno stabilno, ali i dalje pratim. ali me zanima za slucaj da ipak pustaju, sta treba uraditi? ja sam po stranim forumima shvatio da je problem do te fabricke gume, ne do felne...znaci kad se stave nove gume da je to reseno, ali iz tvog posta mi deluje da nije tako jednostavno. i kad smo vec kod toga, na kom pritisku drzite gume? ja za sad vozim samo asfalt, i kao sto rekoh pozamasan sam (110kg), pa se drzim onoga sto ktm preporucuje (2.4 prednja / 2.9 zadnja).
-
bolje tako nego obrnuto - da su sve te sitnice bile ok, a da su bregaste bile problematicne, casa je polupuna ja sam tek na 1500km, zasad je samo morao da se pritegne onaj glavni sraf na volanu, odradjeno na prvom servisu. koje gume si stavio, jesu za asfalt ili za off?
-
koje je godiste taj 790?
-
Moram da se zahvalim kolegi Tumbe na ovom sjajnom opisu. Vozim isti motor od aprila ove godine, nakon pauze od 14 godina, a pre toga sam vozio 2 godine F800GS, tako da samo sa njim mogu da uporedim ovaj motor, a i to je kroz maglu. Taj motor sam bukvalno obozavao i suze su mi isle kad sam ga vozio na predaju novom kupcu. Kazem, Tumbe je opisao mnogo bolje sve ono sto bih i ja rekao, neke stvari sam i naucio / skapirao iz njegovog opisa. Ako bih dodao nesto, to je pre svega moj licni primer - visok sam 202 i tezak 110kg. Ovaj motor moju tezinu ne oseca, doduse uglavnom se vozim sam. Sto se visine tice, imam rally sediste (powerparts) i spustene fuzastere (rade garage), u toj kombinaciji meni nije tesno. Takodje, volan je podignut na srednjoj poziciji, ali nisam siguran da li mi to pomaze ili odmaze, moracu da probam jos neku poziciju da bih bio siguran sta mi je najkomfornije. Dodao bih da sam i ja imao sizofrene momente zbog raznih komentara na temu pouzdanosti svuda po netu, ali nakon sto sam ih mesecima pazljivo citao, primetio sam da se ponavlja odredjeni (zlonamerni) pattern u tim komentarima, a takodje sam se uzdao i u to da je ovo izlazna godina za ovaj model i da su neke stvari ispravljene u medjuvremenu, a one koje nisu su opste poznate pa cu na to obratiti posebnu paznju dok traje garancija. Ali, i to je glavna poruka ovog posta - nasi ljudi imaju zesce predrasude o ovom modelu i KTM-u uopsteno, i bukvalno nisu svesni sta propustaju. Kupuju raznorazne japanske mazge (da se razumemo, vozim japanski auto od 2006, 4 nove generacije kupljene), sa nekom idejom da ce na njima preci stotine hiljada kilometara, a pritom na svakom od tih kilometara se muce sa dodatnih 20kg tezine, sporijim agregatom, visokim CoG, nedostatkom elektronike itd itd...i tako prodje zivot i moto karijera Meni je motor cist lukzus, i zato sam na kraju prelomio da uzmem ono sto ce mi pruziti najvise zabave i kao sto rece Tumbe - kez od uva do uva, bukvalno svaki put. Pozdrav svima i uzivajte u lepom vremenu, dok traje
-
pa da, razumeli smo se na kraju. a koliko je ovo bitno ili ne, to je vec individualno, prema potrebama. ono sto nije sporno je da je sjajan motor, ne moram da ga vozim da bih to mogao da tvrdim
-
ja ga ne vozim i nisam kompetentan, ali sam gledao dosta takvih videa i vidim da ljudi koji voze off ovo ne mogu da im oproste. kazem, meni licno ne bi smetalo ni najmanje jer mi ne treba. ali ima logike, jer ces za modove voznje izvuci shortcut i promeniti mod za par sekundi bez problema, to ti iskljuci ABS i traction control...jer ako zadnji tocak pocne da slajfuje TC ce blokirati gas i ostade ti u pesku/blatu. u tome je upravo i sustina problema, sam si sve lepo objasnio
-
pa da, o ofroad modu i pricamo. ovo je rally pro varijanta, ljudi koji to kupuju sigurno planiraju offroad, a tamo pesak i blato mogu da ti iskoce u bilo kom trenutku. i bas tu je kvakica koja mari srecu kvari
-
pa nisam bas siguran da prica o bezbednosti pije vodu, jer ako ti iznenada naleti neko blato / pesak ili sl, a moras da se zaustavis, posle toga je nemoguce krenuti, dzaba offroad/rally mode ili kako se vec zove. dok ako imas mogucnost da menjas u toku voznje, niko ti ne brani da se zaustavis i da "bezbedno" promenis mode tamo gde neces imati problema da ponovo pokrenes motor. rekao bih da su prosto napravili glupost, ali mozda to promene nekim softverskim update-om.
-
Jedna bitna stvar fali u ovoj recenziji i u komentarima, da se ne moze uci / izaci iz offroad rezima voznje bez zaustavljanja motora. Inace odlican motor, pre svega za asfalt, za offroad je potezak, bar za svoju klasu. Da je uvoznik bio malo profesionalniji, vrv bih ga sad vozio, ovako su mi olaksali izbor.
-
Vezano za uvoznika koji radi "ozbiljan" posao - krajem 2023 i pocetkom 2024 sam aktivno obilazio salone i trazio koji mid-size adv motor da kupim. Naravno da mi je Tiger bio pri vrhu liste, pa sam im poslao email, posto nemaju sajt. Email sam jedva pronasao, preko polovni automobili. U pocetku mi je odgovarao cini mi se David, ili kako se vec zove vlasnik, a onda je nakon par mailova prosto prestao da odgovara. Probao sam da ga pingujem par puta, ali muk. Onda sam ugrabio jedan od svojih neradnih dana (bio je petak), da odem do njihovog salona. Realno mi od Kosutnjaka gde zivim do tamo treba dobrih 40 minuta radnim danom. Stigao oko 14:00, salon zabravljen. Od njihovih komsija sam saznao da taj dan nisu ni otvarali, posto je to bilo pred NG. Nije me mrzelo da odem jos jednom, par nedelja kasnije. U salonu je bio neki mladic, koji se u motore ne razume previse. Objasnio mi je da im je gazda na putu, pa verovatno zato nije odgovarao na moje mailove. Valjda pristup mailu radi samo kad je u Srbiji...ali uzeo je on moj mail, da mi posalje novi cenovnik cim im stigne (za par dana). I evo danas sam prvi put video taj famozni cenovnik na BJB. U medjuvremenu sam (naravno) kupio konkurentski model. Stvarno je steta sto ovako dobre motore ne radi neka ozbiljna (ovaj put bez navodnika) firma. Da ne ulazim u cene samih modela, poredjenja s konkurencijom itd, ali ja licno se ne bih osecao sigurnim da bilo sta kupim od takve firme. Kako je covek nestao iz prepiske sa ozbiljnim kupcem, tako sutra moze da odluci i da ukine ovo zastupstvo.
-
Hteo bih da ugradim alarm na Piaggio Beverly, ali trenutno nemaju original Piaggio alarm, pa su mi predlozili GT alarm: http://www.gtalarm.it/jsp-gt2005/eng/motohome.jsp Ako sam dobro razumeo GT ne reaguje na dodir nego samo na pomeranje, pa iskreno ne znam koliko je to pouzdano. Doduse, u servisu su mi rekli da se Piaggio alarm ukljucuje non-stop bez potrebe zbog te opcije, pa navodno svi noviji alarmi ne reaguju na dodir. Jel ima neko iskustva s GT alarmima? Naravno, posto je motor pod garancijom, ovo su informacije iz ovlascenog servisa...druge alarme zato nisam ni uzimao u obzir.
-
hvala svima ljudi ;-)
-
@ severian - hvala puno, to je ono sto me je zanimalo...ne bih bas smeo da se pouzdam u to merenje s papirom, a na xena sajtu u listi modela imaju samo neki beverly 100/200 sto me je totalno zbunilo. na svu srecu motor je nocu u garazi, ali nadao sam se da uzmem neki model s alarmom i pejdzerom i sajlom...i da tako ubijem vise muva istim udarcem. ali od toga ocito nema nista...stavicu piaggio alarm i onu njihovu sajlu, imam i neke lisice...valjda je to dovoljno za preko dana.
-
Nadam se da nije bio zadnji tocak... ;-)
-
pa da, bas sam tu i hteo da uzmem (sa sajlom)...ali zovem ih jos od sajma motora u beogradu i nemaju...a prodavac kaze da nema ideju kad ce dobiti, nece da me zavlaci i tako...ni meni ne ide u glavu da to nemaju, s obzirom da je pocetak sezone. koji je precnik tvoje xene? jel znas neku oznaku...bilo sta sto bi mi pomoglo da znam sta da narucim?
-
Vozimo isti motor...pozdrav
-
Elem, vec mesecima (bukvalno) zovem Guevarru sve u nadi da ce nabaviti Xenu, ali nema pa nema...razmisljam se da narucim iz inostranstva, ali nisam siguran koji model pasuje na Piaggio Beverly Tourer 250...uzeo bih onu varijantu s alarmom i pejdzerom ako je moguce...i naravno da bude sto deblji precnik, a da pasuje na moj motor. Pitanje - jel ima neko ovde ko provereno zna koji model Xene moze da se montira na Beverly? Ili ako ima Xena jos negde kod nas da se uzme osim u Guevarri? A moze i nesto slicno sto se ne zove Xena, ali da bude pribliznog kvaliteta... Hvala unapred.
