-
Broj tema i poruka
1711 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Novola
-
Hvala još jednom, Bigore ti mi dođeš ko google jbt
-
Ej hvala! Cimnem ga čim budem znao šta nam treba
-
Tako, Novembar, ni ne sećam se. Džefrijeva je baš bila tanka... A ja otišao sam da je gledam, onako napaljen na kupovinu, znaš koja doza samokontrole je tu radila da je ne uzmem. Al jbg, bilo je previše ulaganja, i estetskih i mehaničkih.. Vidiš kako sam sa ovom bolje prošao
-
Ma ne sekiram se, samo razmišljam levi il desni bubreg da vadim
-
Rešićemo sve, polako Ja za Pantu danas navijam.
-
A jbg,u pravu si, ali tad je bilo nekih 4-5 tenera na oglasima, ja sam par gledao i mimo oglasa. Baš je bila loša ponuda (kad kažem loša mislim neispravni agregati, izlupani i krivi ramovi, par je bilo "nako") al ne znam zašto me doživljavaš kao nekog površnog imbecila kome je spoljašnji izgled bitan, uvek bih pre uzeo mehanički ispravan motor koji je ružan od ulickanog a lošeg. Al nije ni važno, ja znam da imaš najbolje namere, videćemo kad se otvori šta me čeka, nadam se da će uopšte moći da se remontuje.
-
Danak ili ne danak, šta je bolje, uložiti tih 500tinak evra koliko su mi rekli da će koštati generalka (jer još u principu nije otvoreno da se vidi šta je i koliko je i šta oštećeno) i za 2000e ukupnog troška imati ispravan, servisiran, potpuno podmlađen, dobar motor? Ili probati prodati to malo upotrebljivih delova, i od 1500 uloženih vratiti 300-400 i opet biti u ogromnom minusu, bez motora? Do sad sam na motor dao nekih 40000 dinara, većinom u nove, sređene karburatore, filtere, sistem za dovod goriva, rezervoar, pumpu..nije malo al nije ni sad za plakati... Ja sam ti Arso već nekoliko puta objasnio da NIJE u pitanju bila želja da prođem što jeftinije, već je motor na tržištu u tom trenutku jedan od najboljih u ponudi, sa puno dodatne opreme, a ne znam kakvog god da sam uzeo, opet bi ulagao u njega... Nisam baš planirao generalku al jbg. Loša sreća i bezobrazan prodavac. Ne shvatite me pogrešno @Arso ,@Arakisvaši saveti su neprocenjivi ali ako se sad rešim motora, više ga nikad uzeti neću. Kuća se renovira, auto novi došao na red, dvoje male dece... Uskoro ću znati koliko je loša situacija pa ću znati šta mi je potrebno tačno od delova i usluga, a vaša pomoć bi mi najviše trebala da mi preporučite gde da nađem najkvalitetnije te potrebne delove... Hvala još jednom za svu pomoć do sada, a ovo, ovaj problem, to su samo pare, dođu i prođu, ono šta uradimo sa njima se računa.
-
Evo drugari, nažalost, dijagnostika je sledeća. Motor na leru lepo radi, lako pali. Čim se zagreje, počne da lupa kao čekićem da neko mlati iznutra. Nepravilno, aritmično, ne zvuči kao lanac... u ulju ima opiljaka metala. Nije do sad tako radio, presudio mu je onaj put do Pazove. Sledeće je skidanje i otvaranje mašine, komplet novi dihtunzi, nov lanac bregaste, radilica, ležajevi, karike, ravnanje glave, ventili... Sve u svemu, jebo me raspali motor, i kad ga uzeh, onako zamaskiranog i prividno "dobrog" uz priču.. "imaš tu malo poslića oko karbova..ostalo je tip top.." spakovan za prodaju, samo da se uvali i ćao.
-
Pa da, to je i uradio, jer se ventilator sam od sebe nije palio. Upravo to kako si opisao. Ispričao je on meni tu još štošta ali mi je pritisak otišao u crveno pa se i ne sećam.
-
Jbg majstor Bokilić tako reče, morao ga je direkt spajati da ga o'ladi. A kaže posle nije hteo da se ugasi ventilator
-
Ja sam planirao da uzmem celo to kućište termostata jer je nešto polomljeno, zakačeno je vezicom plastičnom a ne šarafom, pa možda bude sve u kompletu zajedno, ako nađem kod ovih što prodaju polovne delove... nije ni jeftin taj davač, 40-50€ preko
-
Ma brate radilo je to dugme 200%, ja ga koristio stalno. Namestiću to, to je sitnica. Ako si naručio na kedo.de, čuo sam da nije baš neki kvalitet. Jer sam ja upravo taj naručio... Kaže majstor Boris da on negde u Holandiji naručuje, svaki deo ponaosob, izađe 20ake skuplje al kaže da su odlični. Jbg. Radila je nekih 15-20min, namerno je Bokilić ostavio da vidi kako zagrejana radi, pa se tu javljaju problemi... a karbovi legli 100% rade dobro i bez štelovanja posebnog. To na videu je zvuk bez vakumetrije, bez podešavanja... ispostavilo se da mi termostat ne radi, ne znam da li ga uopšte ima , neće ni da pali ni da gasi ventilator.. veselo. Polažem nade u to da je možda lanac bregaste popustio, sa zadovoljstvom ću novi kupiti ako je to problem, idem sutra ujutru kod Bokilića pa ćemo zajedno pregledati sve redom.
-
Probudila se, radi, ali nije dobra situacija.. dok je hladna radi perfektno, kad se zagreje postaje kritično, guši se, zvoni nešto (lanac, ventili), a možda je i cela mašina prolupala.. loša je situacija.
-
Eto, a ja uzeo 10-40, pa ću vam preneti kakvi su utisci i kako se ponaša i da li troši ulje. ..a šlag na tortu.. Vid' kako su lepi..i sastavljeni "Za par dana, u cetvrtak idem pod noz i sigurno ce biti sve u redu." Uopšte ne sumnjamo Gosn. Panto, nisi ni prvi ni poslednji koji je to pregurao, a ako ti bude dosadno, podeli s nama kakvu mudroliju, ovde maalko dosadno bez tebe. Moram sa Bigorom da se dopisujem, zamisli. Užas.
-
Poslah mu pp, još nije odgovorio od juče, prekjuče...
-
-
Dopadaju mi se. Poslah vam poruku na viber.
-
Ma Deki taj "voditelj" je stvarno dijabola, u pravu si za sve što si rekao, taj prvi deo gde on priča automatski preskačem, ali ako izuzmemo njega, motorić je extra.
-
Ne znam jel neko video ovaj video Super Tenere, deluje apsolutno savršeno, pogotovo što su uspeli da ture kajš umesto lanca. Gledam neke detalje, žice oko migavaca, šarafe sve, sve je savršeno... auspuh ko nov.
-
Da nam je svima jedan deo tvog duha i pozitive, lepši bi ovo svet bio. Samo rokaj Panto, vidimo se uskoro na drumu!
-
-
Meni ne da žena da zaboravim
-
Ja imam, od trenutka kad sam uzeo Teneru, spisak gde sam svaki dinar potrošio, šta je sve menjano itd...pa ću jednom staviti to na net... od najsitnijih farbanja do celih karburatora. Žurka.
-
Jbg, ja gde god sam se raspitivao za cenu plastifikacije, svi su mi govorili da je to nešto super jeftino, tipa 30e ceo ram, peskiranje isto sića a eto, 100 evrića za dva točka...nije ni malo. Mada super to izgleda @marko07
-
Ma brate mi smo postali primer kako ne treba raditi Svaka škola se plaća, pa i ova, bitan je samo krajnji rezultat. Kad budemo negde na vr' planine upoređujući potrošnju, smejaćemo se svemu ovome. Ili plakati
