Jump to content

Moto Zajednica

skohajm

Članovi
  • Broj tema i poruka

    124
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: skohajm

  1. http://www.suzuki-yu.co.yu/servisna-mreza.html Novi Sad, MOTORCYCLE CENTER QINNGQI (kontakt: Živanov Aleksandar) Milana Savića 21, Novi Sad 021/ 674-8480; 021/504 -859; 063/ 848-99-82 ako sam preterao sa podacima, zamolio bih administratore da koriguju post...
  2. koliko para toliko i muzike ? cesto se pitam koliko je ovo tacno. obicno kada se radi o kolima, ili u ovom slucaju motorciklu, smatram da je to posao za neko strucno lice koje ce problem shvatiti ozbiljno, i za neku razumnu cifru (obicno malo vecu) savesno resiti problem. tako sam po kupovini rf-a resio da nastelujem karburatore i sit se navozam ovog leta. na suzukijevom sajtu pronasao sam jedan servis i pozvao ih. oni rekose da servisiraju taj tip i da imaju vozilo koje dolazi po motor ali to naplacuju 40din/km. rekoh da nema problema jer svakako stanujem 3-4km od servisa. nakon 10min zvoni mi mobilni i iz servisa saopstavaju da ce prevoz kostati ipak 1200din... :-[ nema veze, bitno mi je samo da sredim motor i tako pristanem i na ovu pljacku... dosli momci, utovarismo motor i to je to. poslepodne zove majstor i daje dijagnozu: potrebno stelovanje karburatora i zamena svecica (stare su CRKLE, sta god to znacilo) cena 35e+40e+1200din. cena mi se ucinila fer. ALI...... motor je po povratku funkionisao dosta losije nego pre.... nakon izvesnog vremena toliko sam se iznervirao da sam skinuo rezervoar, i imao sta da vidim. majstor uopste nije zavrnou 3 svecice, ja sam ih rukom odvio. treci karburator je lio benzin u cilindar.... cim sam zavio svecice motor je zivnuo, ali treci karburator mi zadaje muke. ne bih da se upustam u rasklapanje jer nemam iskustva, a ne zelim da nosim kod majstora jer nemam poverenja... :-\ kasnije sam cuo da pojedini mastori vole i da zamene po neki deo koji je ispravan, a da uvale neispravan.... plasim se da je to slucaj sa mojim karburatorom.... molim za savet i predlog za nekog postenog majstora. hvala
  3. skohajm

    guma kawasaki

    za koji je to obim glave u cm, i kako bi se eventualno mogla pogledati kaciga, obzirom da sam ja iz NS a? pozdrav
  4. pozdrav. lep suzuki. dvoumim se da predjem na taj model. mozda te zvrcnem kad budem bio kod matoraca u zrenjaninu, pa da malo pogledam motor...
  5. par meseci sam vozio Majesty YP250DX 1998. skoro da su isti. imam kompletna uputstva za njega, pa ako ti zatreba.... lampica ulja se pali svakih 3000km kao upozorenje za promenu istog. meni su jako smetali premali tockovi, jer je skuter previse osetljiv na neravnine. dosta je tezak, a najveci deo tezine pada na zadnji tocak. potrosnje ulja nije bilo u mom slucaju.
  6. video sam i saradjivao samo sa Dejanom, koliko sam shvatio mladjim od gore pomenute dvojice. Kupio sam maxi skuter. bilo je cenkanja i sve kako je receno za motor tako je i bilo. dovezao mi je motor za NS i naplatio gorivo. nisam puno presao tim motorom, i dok sam ga vozio nisam imao ni najmanji problem. moje iskustvo je pozitivno.....
  7. hvala Mare, POZZ i tebi.
  8. ja sam kupio u jednoj prodavnici namestaja, kad sam bio u Zrenjaninu. mada mislim da ima i u prodavnicama koje prodaju tekstil na merenje. kostalo je oko 450 dindzi za 1x1m cirka. pozdrav
  9. bas i nisam nesto lovaran ovih dana pa sam se sam pozabavio tapaciranjem sedista. drpio sam caletovi heftalicu i bacio se na posao. suvozacevo sediste je nacisto propalo i pocelo je da se lepi, tako da sam sa tim poceo. kada sam video da to i nije neki tezak pos`o, odlucio sam da presvucem i vozacko sediste. bilo je pocepano na jednom mestu tako da je voda ulazila i kvasila sundjer. e sad, posto sam sve odradio u eko kozi ostaje da vidim koliko je to "kvalitetno", ali za svaki slucaj sam sacuvao staru navlaku.....
  10. Drustvo, gde u NSu savetujete da kupim akumulator za Suzuki RF600 ? pozdrav
  11. meni on trazi samo za ruke 80e, odnosno 20e po karbu. znate li ko bi to u ns uradio po razumnoj ceni??
  12. posetio sam par majstora u vezi sredjivanja karburatora, ali sam dobio razlicite dijagnoze i cene. da li je 80e ok cena za stelovanje-sinhronizaciju i ciscenje karburatora (plus cena delova) :-\
  13. hvala momci. pozdrav
  14. skohajm

    servis u NSu

    da li neko zna gde bih u Novom Sadu mogao da premerim kompresiju na Suzukiju rf600r, nastelujem ventile......(a da ne bude klepanja po ushima) hvala pozdrav
  15. kolko cenis retrovizore>. pozdrav 063 10 53 277
  16. ok. zlig0r. moj mob je 063 10 53 277 pozdrav
  17. a je l bi mogao ja da je pazarim. imam neku kinesku koju sam prefarbao. samo sto sam i ja iz Novog Sada, mada idem cesto za Zrenjanin. pozdrav
  18. pih, zakasnih. bas bi mi trebala torba. vikendom idem da obidjem matorce u Zrenjaninu, a zena nece da idemo motorom jer ne moze da ponese nista od stvari.
  19. Juce sam kupio prvu pomoc, ovakvu kao na slikama (po JUS u). kosta okruglo 400din. prodavnica se zove NINEX i nalazi se u novom sadu.
  20. pozdrav svima, ime mi je Aleksandar i iz Novog Sada sam. od nedavno sam vlasnik Suzukija RF600r i polako se ucim. pre toga sam vozao Yamahu Majesty 250DX, postarski free, nekoliko APN-a i automatika. na forumu sam procitao dosta interesantnih i korisnih stvari, pa odlucih da se i ja pridruzim. toliko za pocetak pozdrav
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja