Jump to content

Moto Zajednica

zidar

Članovi
  • Broj tema i poruka

    460
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: zidar

  1. Da sve to stoji i isto to sam mu i ja rekao ali on trazi konkretne razlike ova dva modela (sa rednim motorom) kao sto su npr. klipovi,karike,cilindar... u stvari njega interesuje razlika samog motora, rama ko rama, prednja vila je malo kako da kazem na princu duza i malo vise pruzena a na qm je kraca i normalno skupljena.Duh sa sekirom mi je vec rekao da sve pase u bocu ali kolega mi kaze ( a sta ako to nije tacno), ja ne zelim nikog da vredjam i nikog da podcenjujem, ali, sta ako je to bas tako kako mi kolega kaze,jer se razmislja da kupi qm250 pa da polako skuplja delove od princa za nedaj boze neku zamenu na tom qm250.
  2. Dragi prijatelji ptrebno mi je dobro objasnjenje u vezi razlike izmedju sprint princa 250 i qingqi qm250.Drug hoce da kupi ali ne zna ko je bolji, rekao sam mu da je sprint princ bolji samo po pitanju rezervnih delova koji su dostupni u NS. ispravite me ako sam pogresio ili...Qingqi koliko znam nema ni rezervne delove a servis ubistvo znam bio sa motorom.
  3. Ajde cucemo se uskoro.
  4. E druze Mario M. koliko ce to zadovoljstvo da me kosta?
  5. Evo danas sam ocistio i podmazao lanac (sa Ipon sprejevima) posto se cuo malo i reko ajde da izbrojim koliko ima valjaka jer mu je skoro istekao rok. Ima tacno 108 valjaka brojao sam triput .
  6. Posto sam zamenio svecice problem je isti,ovaj sto je suv cilindar kasnije radi a ovaj sto je mastan pali iz prve.Interesuje me da li serviseri za princa mogu da odrade i mog qm, i kao sto je rekao Icatenej, agregati sva tri su ista ( qm250,kinroad xt250-16 i sprint princ 250-5) a ventili da li su i oni istih dimenzija.?. Kojeg mi majstora u ZR preporucujete? Hvala svima koliko god da vas ima.
  7. Probacu nove svecice,kablovi i struja su u redu a motor ne trese ni u voznji ali hoce da sam podize obrtaje.Nije crni dim nego je mozda veca smesa jer bas u tom cilindru je masno mada... ne znam( mozda nije samo dobro dobro nastelovan), u drugi cilindar je suva garez i taj kasnije proradi.
  8. Evo ovako, motor sam kupio skoro ali problemi se javljaju.Kad palim motor(prvo paljenje) izgleda da jedan cilindar ne radi sobzirom da je auspuh iz tog hladniji dok je drugi vec dosta topao ,ali, taj cilindar sto radi izgleda da trosi ulje jer sam skidao auspuhe i pod prstima je masnoca a u onaj drugi suvo.U toku voznje menjam brzinu u vecu,dam malo jaci gas i osecam da ceo agregat povuce u desno.E da , u mesto dok radi na ler cuje se lupkanje ( kao metal o metal), a dvaput dok sam ga vozio culo se kao da je neki sraf (ili otkud znam) otpao ,dodjem kuci pogledam ali nevidim gde i sta.Sraf gde se ispusta ulje nevidim ima samo jedan koji ulazi vodoravno u blok.E da servis ga je pregledao i kao sve je u redu samo je radilica-klipnjaca malo kriva i zbog toga se i cuje. Hvala
  9. Voleo bi da neko( ko ume) ovu temu prebaci u kinesku imperiju ako joj tamo mesto. Hvala
  10. ja se mnogo izvinjavam zbog ko zna koliko puta je vec receno o istim ali, interesuje me jos lanac.Da li moze lanac od doticnog mz-a 250cc da zameni lanac na qm250 koji je naravno fabricki na njemu tj. da li su istog koraka ,duzine ...? Hvala
  11. Interesuje me da li je radilica istih dimenzija na qingqi qm250 ,kinroad xt250-16 i sprint princ 250.Da li rolbar i nosaci kofera se mogu stavljati sa jednog na drugi kao i zadnji amortizeri jer su u sprintu koliko sam cuo delovi nesto jeftiniji. Unapred svima hvala.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja