Jump to content

Moto Zajednica

Kola

Članovi
  • Broj tema i poruka

    311
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Kola

  1. Pozz i dobro dosao!
  2. Pozdrav sema i dobro dosao
  3. ja mislim da je kod mene slavina ili orenuta ili nije od ovog motora dole nece nikako, moze desno i lijevo a i moze se ostaviti kao da je prema gore
  4. Ja sam isto to gledao na svom 750, kod mene moze nazad, naprijed i gore? Hmmm Jel to ok? Rijec je o 1990-tom godistu
  5. Apsolutno :-) U sarajevu non stop zuje po gradu, a moje magare stoji :-) Al ide on lagano kod majstora da se sredi pa da i ja bacim koji kilometar i otvorim sezonu
  6. Pozdrav Nemanja i dobro dosao
  7. Kakvi su ti karburatori? Ja sam imao takvo slicno ponasanje na kineskom skuteru, i poslije ciscenja karburatora je sve bilo ok. Al trebao bi makar verglat, ili slicno. Ko ti je radio vinklovanje? Jel provjeren majstor?
  8. Nece ni da pokusa verglat ili? kakvi su ti karburatori? Mene je tako zezalo na kineskom skuteru, pa sma morao cistiti karbove i poslije toga je bilo ok.
  9. Au mnogo dobro izgleda
  10. Pozdrav druze :-) Jesi li pokusao na louis.de ? Evo ti link http://www.louis.de/_20831368c1fffc7823ac97de8fad58f209/index.php?topic=bikedb〈=en tu potrazi po tipu i godistu motora Nadam se da sam pomogao :-)
  11. Kad zavergla, da li upali normalno? Ako ne upali, onda pogledaj masu na motoru, i pogledaj kakv ti je akumulator. Kreni od toga.. Potrazi temu u oglasima "Bokilic, servis i prodaja dijelova" i obrati se bokilicu, detaljno mu opisi sta je problem pa ce ti dati neki savjet.
  12. Pozdrav druze! Lijepa je hondica, odlican izbor kako rece kolega Biker-Boy
  13. Kako mislis da steka i grije se? Anlaser ili motor od atv? Jel ti vergla a nece da upali? Nebi bilo lose da napravis klip pa stavis na youtube, da se vidi i cuje sta je problem. Ima ovdje jako puno strucnih ljudi koji su itekako spremni pomoci i posavjetovati te sta da radis dalje Pozz
  14. Pozdrav zemljace :-) Ja nisam bas strucan sa tim stvarima, ali ako sta mogu pomoci, tu sam! Koji je atv u pitanju?
  15. za sada brze trcim nego sto suzuki ide
  16. @ Bokilic: Tako sam i shvatio :-) Samo se ne objasnih i ne izjasnih kako treba :-) Ajde sutra cu to sve fino rasklopit i pokusat doci do anlasera i automata :-) Ako ne uspijem ,ondam i nista ne preostaje e nego da platim nekome kombi i da slepam motor majstoru Hvala
  17. Da tako sam i mislio, samo ocigledno nisam dobro objasnio :-) Jer relej kada pritisnem dugme, digne magnet i ostvari kontakt, pa struja prodje na nalaser? Jel tako? Dakle sa gornje strane, ce biti 2 deblje zice koje su na m6 maticama, ja te dvije zice spojim i onda bi trebao da zavergla (ako je anlaser ispravan) ? Ili trebam i dugme pritiskat dok su spojene zice (mada ne bi trebalo ako sam dobro skontao) Kud ne zivim blize pa da mi sve to neko lijepo objasni na prakticnom dijelu na mom motoru Hvala jos jednom :-)
  18. To je onaj manji dio? Njega cujem da bas jako zvecka tj da elektromagnet radi, sad mozda ja nemam pojma o cemu pricam :-) Ali gledajuci na youtube klipove, skontao sam da to radi ok. Dali mislis da samo spojim kontakt izmedju ulazne struje (+ i -) tj zicu koja ulazi u automat, i zicu koja ide sa automeata u anlaser? Ako je to to, onda cu to probati :-) Koliki je problem da se taj automat popravi tj da li se on uopste popravlja ili se mijenja u potpunosti? i gdje se tacno to sve nalazi, ima milion sarafa da bi se doslo do same msine tj da se pridje svemu sa strana. Ja sam uspio skinuti nekako sic (kome su brava i sajle i sve u banani ali to popravljam svakako). Kada izvadim akumulator vidim samo amortizer ?! sa strana, ispod panela ima milion zica. Eh da, jos jedno pitanje, na desnoj strani ima neka rucica (kao saug sto je bio na nekim stariji autima- okrugla) koja je u stvari neka sajla. povlacenjem i vracanjem te sajle, nista se nigdje ne mijenja na motor pa me interesuje za sta to sluzi uopste? Saug mi je na lijevoj rucki tako da nije saug garant :-) Hvala puno druze i izvini sto te jos i ja smaram pored svih pehova koji te snadjose
  19. Bokilicu, bas steta za taj maler ili peh kako mi kazemo :-( Kud bas da te sve to snadje? Mene je isto tao od juce krenulo, ali ima naznaka da ce biti ok :-) Nisam pravio ni rostilj ni lonac, ali ide na bolje Jel moze jedan savjet tacnije pokusaj dijagnoze ? Evo o cemu se radi.. suzuki nece da vergla niti da upali. Bateriju sam napunio, stavljao drugu bateriju, klemao motor ali nece, Kill swich je stavljen kako treba, mikroperkidac na copavoj je ok, motor je u neutralnoj. dam kontakt, kad pritisnem dugme za paljenje, cuje se samo tk. Koliko puta pritisnem dugme toliko putledajuci po internetu, kada je problem do anlasera, na klipovima, ljudi nemaju ni to "tk". E sad, sta jos moze biti problem? Da li je do anlasera, mislim dal i je crkao, ili je bendix zaglavio ili sta vec ? O ovome znam jako malo, ali znam sta je sta od ovih majstorskih naziva heheh :-) Svaka pomoc je dobro dosla :-) Hvala Bokilicu, a i ostalima unaprijed!
  20. Dobrodosao Postavi nam i koju sliku suzukija
  21. Hvala puno na iskrenom i odlicnom odgovoru! Nadam se i ja da cemo se vidjeti, javi se preko pm :-) Najvjerovantnije je tako kao sto kazes, da su deutches svuda okolo, i da nema sansi da se pridje tome, a kano li da se kupi. Tako je sa firmom prevent koja radi presvlake za neka svetska auta :-) Pozz i nadam se da se vidimo :-)
  22. Fantastican putopis, jos bolje slike, i najbolji moguci provod! Iskreno, Diana je heroj! NIje mala kilometraza ni za udobno auto, a kamo li za motor! A Pavle, ti si novi junak mog motornog zivota!!!! Strasnu kilometrazu si odvozio, kapa (kaciga) dole!!! Ima i jedno pitanje, Diana je spomenula Odijelo koje je napravljeno u Bosni? Atlantis 4. Da li mozda znas gdje se tacno proizvodi, i ako mozes da mi napises gdje ste vi kupili to odijelo? Sestra mi zivi u Novoj Gorici, tako da sam cesto tamo, a treba mi odijelo (kao i mojoj djevojci). Ako nekada budete ovuda prolazili (Sarajevo), javite se da se upoznamo! Lijep pozdrav!
  23. Pozdrav Srdjane i dobrodosao
  24. I dalje pratim i sa nestrpljenjem cekam nastavak BRAVO!!!!!!
  25. Kola

    Uvoz motora u BiH

    Hvala prijatelju
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja