Jump to content

Moto Zajednica

zokkac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    90
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: zokkac

  1. Primljeno k'znanju, sve! Usput, prepravio sam u postu da je guma 2007, ali ni to nije izgleda tacno. Upravo sam pogledao gumu, pise M/C 65S - DOT HB9R - 488T - 0505
  2. Pazarim sigurno unutrasnje rezervne. Sada ostaje da se skontam da li da progutam ovu matoru do posle Grcke, zamenim je u Grckoj (mogu misliti koje cene su tamo), ili ako ostane novaca - pre puta. A Zextreme... sa kakvim je on to gumama palio do Soluna kada ih je do tamo izgulio, valda moja Anakee moze izdrazati vise. Usput, secam se da sam nedavno video na gumi da je proizvodnja valda mart 2007!!! Kad je menjana i koliko je presla, pojma nemam, motor mi je doteran iz Trsta pre par meseci, sredjena je struja, frajlauf, karbovi, lanac (DID, zlatan) i lancanici, filteri... samo mi ova guma jede zivce.
  3. Uhh, uhh... To je sasvim tacno. To je ono sto sam i ja podrazumevao pod "svojim iskustvom", ali ne znam kako se to ponasa na tolikom putu, po letnjem vremenu, na takvom motoru, da li smem mali i po "zemlji" i "kamenu" van asfalta...
  4. Dzigorius, Htedoh reci da sam mislio da zamenim samo unutrasnju (?!?). Kontam da je samo to non-sense. A dobro si me podsetio da kao rezervu imam unutrasnju! E sad, moram se dooobro razmisliti sta cu?! U svakom slucaju, dobro bi mi dosao i neki predlog koju gumu da pazarim. Hidenow, Continental, Michelin? Ne znam ni gde, a ni cene. Ustvari, ovde u NS znam da mogu naci Continental...
  5. BTW, mozda samo unutrasnju?!?!
  6. Kakva situacija. Prvi post - ja neodlucan, drugi post - menjaj odmah, treci post - tek posle 5000km
  7. Drugari, moze li mali savet, moje iskustvo sa gumama je sada u pitanju jer mi je je ovo prvi "veliki" motor (Pegaso Cube) kog imam, nisam nigde od proletos, kada sam ga nabavio, daleko putovao, a sredinom jula planiram (sam) u Grcku put Olimp-a, Meteora-a i Zagorohoria-e. Na papiru je plan od nekih cca 3000km, a ne znam da li ce mi zadnja guma izdrzati toliko (slike su prilozene), a nemam novaca da kupujem novu zadnju, zilion stvari sam vec isfinansirao. I prednja i zadnja su mi Michelin Anakeee, stim sto prednja izgleda odlicno, nema toliko plitke sare kao ova zadnja, a ni pukotine uz ivicu sara. Nisam razmisljao o offroad varijantama, naravno, skrenuce se negde malo i sa asfalta, do neke plaze ili jezera, ali uglavnom bih vozlio po asfaltu. Hoce li moj Anakee II izdrzati mene, motor i dva bocna i top case pune?
  8. Dutchman, PremierRacing, zaista ste dali kompletne odgovore, Ja znam kako sve to funkcionse, jer sam, npr, od septembra 1990te,svakog meseca do 1992-ge isao za Minhen kupujuci ploce za novosadske klubove (WOM, SaturnHansa), a usput o sitnice od elektronike za druge (Conrad Electronic). Svuda sam uzimao TaxFree obrazac (Mehrwehrsteuer/MWST), overavao ga na granici, i pri sledecem dolasku licno unovcio 17% od placene cene u samimi trgovinama . Pri izlasku iz Nemacke (prelaz Bad Reihenhal) nemci su mi uvek trazili robu na uvid na osnovu cega su pecatili TaxFree obrazac. Heh, to sam sve doziveo sa tada samo 18 godina, pre 21 godinu, te1990-te ))
  9. BTW, trebalo bi da idem sledece nedelje, 19-tog, pa da se vratim u ponedeljak, 20-tog, mozda cu iste veceri stici da napisem tacno kako sam u svemu prosao, od Ljubljane do carine...
  10. To je sasvim ispravno shvatanje carine, doktore, e sad na njima je da odluce da li ce to tako proci ili ne, mogli su da te "puste"za VAT da su hteli, ali nisu. Jedna stvar je jasna: pravila treba znati, te ishode spram njih i ocekivati. Ako bude drugacije, moze pretezno biti bolje, u smislu progledavanja kroz prste, tolerancije i sl. Malo filozofije, sorry.
  11. Ne, ne, ukupna vrednost svega sto unosis ("uvozis") u drzavu oslobodjeno je carine za manje od 100€, definitivno. Znaci, kada carinik vidi da imas neku robu koji si kupio a unosis u zemlju, carinice ti na osnovu prilozenog racuna, u suprotno - procena vrednosti je stvar njegovih principa i volje, tu nista ne mozes, imaju puna prava na to.
  12. Mario mislim da ti i ja toliko mogu odgovoriti . Na svakoj granici mozes unovciti VAT (PDV, porez), naravno pod ulsovom da postoji ispostava/salter za to. Ti sigurno mozes kod carinika overiti TaxFree obrazac, ali ako na granici nema neki Global Refund ili slicno, nista od unovcacanja PDV-a, to verovatno postoji na nekim malim i neprometnim granicnim prelazima. A na svaku robu se placa carina ako prelazi vrednost od 100€, koliko ja znam, a za tacan iznos koji carna racuna u % validan je originalni racun, bez njega vrse svoju procenu na osnovu, kataloga/interneta/sopstvene procene, tj. klepnu te loma da bude da si nesto platio
  13. Drugari, hvala na odgovorima!
  14. Sve jasno. Bas cu da proverim sutra od cega je filter, uopste na to nisam obracao paznju.
  15. Pozdrav svima! Imam Apriliu Pegaso Cube 97', nemam KN vec obican CHAMPION (valda je papirni) filter za vazduh, recite mi molim Vas da li bi se i takav filter trebao nekako nauljiti, nemam ranijih iskustava oko toga pa bolje da pitam da nesto ne zabrljam na svoju ruku.
  16. ... a slicna prica je Ferrino Chaos 2 (Iglu Sport, TC Konjarnik, cca 20000din.): http://www.iglusport.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=300&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=61
  17. Rusic, prijatelju, najbolje je da nazoves neku od tih prodavnica, mislim da ce ti oni vec reci u kojoj to mizes naci, u Delta City-ju sigurno necesm, bio sam tamo prvi put tek za ovogodisnji sajam automobila i video sta sve imaju. Ja sam u novosadskom Sport Impulsu video taj Rock ali za dve osobe, i pitao sam ih da li mogu proveriti ima li negde za tri, i javili su mi da ga ima u Beogradu, te su ga porucili i stigao mi je za par dana. Nisam siguran, ali mislim da je pominjan neki outlet na kraju Bulevara kralja Aleksanda. Najbolje da nazoves pa da proveris. Inace, i ovaj koji si mi pokazao je isti prica ali drugacijeg obilka, i za dve osobe je, samo je malo duzi, ali tu ti vec odluci kakav shape ti je najpogodniji. Kada sam sator sastavio, nisam mogao da verujem koliko je dobar. I to za 160€. The North Face Daj gas da to nadjes, i pazari, neces pogresiti!
  18. Hermane, sada su i male nejasnoce skoro pa razjasnjene. Za par nedelja cu ici do Slovenije busom, a nazad kolima sa nekim slovencima, tako da cu videti kako stoji stvar sa svim procedurama. Hteo sam da idem motorom, glavni razlog je bio jednonedeljni treking/hiking od Bleda pa do Triglava, a onda usput, u povratku, TC Motoshop... Medjutim, budzet je transferovan ipak samo za leto, a Motoshop ce biti posecen u malopre pomenutoj varijanti. Hvala ti na info, naravno
  19. Taman kada pricamo o Sloveniji, mozda mi neko moze reci troskove putarine do Ljubljane (naplatne rampe, vinjete ili sl.)?!
  20. Peki, znaci to je 20% VAT - max 30% provizija = cca 14% si dobio nazad?
  21. Smajseru, pretpostavljam da mi tvoja varijanta zvuci normalno, ali situaxcija je svude drugacija. Ne znam da li se tvoj slucaj kokretno odnosi na slovenacko-hrvatsku granicu?
  22. severian, hvala i tebi za info, sada znam i koja banka unovcava VAT (tj. odvaljuje po usima)
  23. Hvala vam na odgovorima, dragi moji, pa ovde sam cuo vise nego sto sam ocekivao! Inace, zvao sam TC Motoshop pre dva sata, potvrdjen mi je popust od 20%. Pa uz taj popust i 12% min. povracaja VAT-a, koferi Givi E41 ce me izaci 227€, u Beogradu su 370€ ... A E55 Maxia 3 ce me izaci 167€. Haos! Inace, sve mi je jasno kako i sta na granici treba uciniti, mislim da se sada mogu sracunati s obzirom na skorman budzet za pomenuto. Jos jedanput, PUNO HVALA, za 3-4 nedelje bih trebao sve to odraditi, pa javljam utiske i brojke, taman da se dopuni cela prica Prijatno vece svima, pozz
  24. Hm, izgleda da cu prave odgovre imati za jedno 3-4 nedelje kada se nadjem na granici. Verovatno cu vozom ili busom otici do Ljubljane, kupiti u TC Motoshop-u sta mi treba, pa cu se sa kolegama Slovencima iz jedne slovenacke firme vratiti for a free za Novi Sad. Dovoljno je sta sam sve od vas ovde cuo, imacu na umu, a vrlo radu cu svoja iskustva od TC Motoshop-a do granice podeliti ovde sa svima.
  25. Kamikaza, to mi je uglavno jasno, ali taman da ti kazem da sam i pre mesec dana a i juce zvao TC Motoshop te su mi rekli da se kod njih ne vrši povrćaj novca od VAT-a, nego ili na granici ili npr. kod nas u Raiffeisen banci. Zbog toga mi ni nije jasno, ako će na VAT obrascu biti naveden 20% VAT, gde ga onda mogu u tom procentu dobiti ako ne mogu lično kod njih, a svugde drugde će biti umanjen za proviziju?! To oko unovcavanja u prodavnici sam radio sa 18 godina, 1990-te npr. u Minhenu, SaturnHansa, Conrad Electronic, znam ja kako to ide, ali sada eto par pitanja koja mi nisu bas jasna
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja