Jump to content

Moto Zajednica

zokkac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    90
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: zokkac

  1. zokkac

    Nosač kofera

    Jefto, izvini sto nisam na vreme odgovorio na tvoju poruku oko ponude za nosač kofera (napisao si je kod moje ponude za Givi Maxia 3), selio sam se... U svakom slučaju hvala na ponudi, imam dva ona plastična nosača za top-case, tako da će mi oni za sada biti dovoljni. Čujemo se, pozz!
  2. He he he, sada sam primetio lapsus, nemojte mi, bre, ljudi, prekrstavati robu na tenderu. ocu da prodam konja a ne magarca
  3. BTW, niko zainteresovan za moju razdarjenu Maxia-u?! Ajmo da se nadjemo na sredini obostranih ponuda
  4. Pero, hvala prikane na ponudi za pivo, jer ja sam - za! Definitivno! Mob zabelezen, e sad, zima je, tesko cemo se sresti, ali mnogo sta dodje sa prolecem, pa mogla bi i neka pivska krigla tada
  5. Pero, nazalost ne mogu nista da ucinim, moje slovenacke kolege su to ucinile danas rano pre podne za dvojicu mojih, niti imam(o) vise prilike, niti su oni vise u Ljubljani
  6. Neke stvari su bolje nacete nego sirove, zavisi od ukusa, tako da i to ima svoju draz i - cenu, he he
  7. Hvala puno svima na ponudama, meni nije frka, kome treba a cena mu odgovara - kupice, a ko pozuri u Moto Shop u Ljubljanu, do veceras, moze kupiti ovu Maxia-u tamo za 135€-20% VAT, npr. mene ceka nekoliko novih kupljenih za drugare. Opusteno, uzivajte http://www.tc-motosh...40-i12308.shtml
  8. 10€ manje max Ljudi zovu, pitaju, cena nekima i odgovara, ali nikome ko me je zvao ne odgovara da sada kupuje kofer pa da mu stoji do proleca.
  9. AndrijaD, to ti je dobra ideja, samo ne znam kako ces prakticno izvesti 20 zica za 10 senzora za 10 LED-ova koje opet moras nekako da napravis kao pokazivac koji opet treba da se napravi u nekoj vodootpornoj kutiji i da se nekako i negde smesti i jos bez bojazni da ti to neko iscupa sa motora, a sve da bi video za svake 2l npr koliko trosis Jedna sijalica je dovoljna - kada zasvetli, imas jos 5l ili ti 90km-100km, teras zmaja na pumpu, sipas, vozis i ne mislis. Mislim, moze i ovako
  10. Ja sam TEK SADA video tvoju poruku, ne znam sta da kazem osim VELIKO HVALA, i izvini za previd, pojma nemam kako ovo nisam video ranije :/ Moje postovanje, prikane, hvala puno :)

  11. Citam... pratim... svaka cast
  12. Pero, Ovaj nosac sam dobio zajedno sa koferom, to jeste univerzalna ploča, i ona ide na motore kao sto je moj Pegaso Cube koji vec ima svoju repnu ploču kao podlogu za ovu univerzalnu: http://www.giviusa.c...s/Plates/Plates Za mnoge druge motore idu tzv. special rack & monrack ploče, koje zahtevaju dodatne nosače čije dimenzije i izgled variraju od motora do motora, to su držači/šipke npr. četvrtastog profila: http://www.giviusa.c...versal-Monorack ... a same ploče su malo masivnije i jače jer nemaju repnu podlogu kao što je ima npr Pegaso Cube: http://www.giviusa.c...s/Special-Rack/ http://www.giviusa.c...ck/Special-Rack Btw, i crni (tech) kofer je zaista lep, ali ja sam pristalica "upadljivijih" stvari na motoru, i ne potpuno crnih, što mi je po suncu teška smrt.
  13. Prodajem jedanput korišćene bočne kofere GIVI E41, odlično očuvane, kao novi, na par mesta samo postoje jedva primetni obrisi od patika nastali pri penjanju na motor, može se ipolirati nekim sredstvom za plastiku, vide se jasno na slikama, ništa strašno, pogledajte sve na slikama. Cena: 300€ Cena u Beogradu, Trion, 37800din. Link ka svim slikama GIVI E41 kofera Sva pitanja na tel. 064/844-2527, pozz.
  14. Prodajem mesec dana korišćen kofer GIVI E55 Maxia 3, fantastično dobro očuvan, kao nov, jedine ogrebotine su jedna mala tačkastai jedna lučnog oblika (dužine 5cm) sa bočne strane, vide se jasno na jednoj slici, ništa strašno, pogledajte sve na slikama. Cena: 230€ Cena u Beogradu, Trion, 28800din. Link ka svim slikama GIVI E55 Maxia 3 kofera Takođe imam i pripadajući GIVI univerzalan nosač top-case kofera, odlično očuvan, pogledajte na slikama. Cena: 30€ fiksno Link ka svim slikama GIVI Universal top-case back plate Sve zajedno 250€.. Sva pitanja na tel. 064/844-2527, pozz.
  15. Evo da i ovde oficijalno zahvalim Joški na programiranjau PIC-eva koje sam mu doneo, jer ostatak posla oko izrade, sklapanja i instalacije dotičnog gadget-a će biti u mojoj izvedbi. Hvala puno, sve najbolje, pozz
  16. Evo uhvatio sam malo i ja vremena da dođem na forum, pa da malko upadnem sa pohvalama oko Bokilićevih sugestija vezanih za normalizovanje potrošnje moje Aprilia Pegaso Cube... Ima jedno dva meseca kako sam se ovde požalio da mi Pegaso guta oko 7.8l na 100km po gradu, gde se gospodin Bokilić našao prozvanim da i sam nešto napiše po tom pitanju, a još me je i nazvao, i pričao je svašta šta bi sve moglo da bude i kako bi trebalo da bude. Elem, posle nekoliko raznih sugestija oko sinhronizacije karburatora (koja mi na kraju uopšte nije bila u igri), Bokilić mi je posavetovao istezanje opruga iglica karbova na Pegaso-u, koje rade taj i taj posao, da sad ne ulazim u doktrinu priče, te ću time najverovatnije smanjiti potrošnju, i mooožda će makina loma slabije potezati. Otvorih karbove, istegoh opruge sa tadašnjih 11.2cm na 12.5cm, odem do Grčke, napičih 2500km, izmerih potrošnju 5 - 5.2l/100km pri 120km/h, pre povratka u RS istego ih ja čak na 14cm(!), trošio je i dalje 5 - 5.2l/100km pri 120km/h dok sam vozio od Volosa do Novog Sada, i evo, posle mesec dana, nažalost, tek do pre neki dan sam sfurao pun rezervoar od 22l čistom gradskom kreni/stani vožnjom, i potrošnja je sada 6.8l/100km, tj. ranije sam skrjao 22l goriva na 260km-280km, a sada sam "izvukao" 323km, mašina iste dobro vuče kao i ranije btw, zaključak je objektivan, ne subjektivan, saveti i sugestije su znači pomogli i bili su prava stvar. Sve me je to koštalo 15tak minuta posla, 0€ ili 0din, i ni minuta telefoniranja, jer je Bokilić zvao i o svom trošku besedio o potrebnim rabotama. Naravno, kada sam krenuo u GR, svratio sam do njega u Svilajnac da se upoznamo, da mu kažem jedno veliko hvala i utrapim u ruke jedan mali znak pažnje za učinjeno. Kafu i hladan sok nisam ni popio kod njega jer se toliko zapričao o motorima da je i zaboravio da me je time ponudio (a ja rekao "hoću", kako i ne bi na 38C), ali verujem da ću slistiti potonje nekom sledećom posetom dotičnoga... Ja sam priču ispričao, evo verujem dovoljno opširno, pa neka se zna (i ne uzme za zlo ono za kafu i sok...). Bokiliću, veliki pozz, cheers
  17. PRODATO. Ako moze brisanje posta...
  18. Bokiliću! Drago mi je što čujem da si se preselio, nadam se da je sve prošlo OK, a i da si našao ž....ta. Biće valda prilike da doteram i moju Apriliu na "service" nekom prilikom
  19. Ha ha ha, morao sam da napravim par slika, taman sam "uhvatio" celu radnju u krug, a sta je na rafovima - lepo se vidi na njihovom sajtu, naravno Sti se tice E55 kofera, znaci, dobar je, kako vec da kazem, ali npr kada ga uzmes u ruke laksi je def. od E52, a kada oba kofer npr. stavis na pod i pritisnes ih rukom, E55 je osetno tanji, mnogo lakse uleze pod pritiskom, takodje je isto i sa dnom kutije - na back plate kada pristiskas oba kofera, E55 se malko lakse "utiskuje" na dloe. Znas sta, ove razlike ne bi bilo moguce shvatiti da ne postoji prilika da se oba loma "iznjakaju". Zakljucak: oba su dobra, odlicno rade svoj posao, E55 je noviji, lepsi i elegantniji, i za 3l veci od E52, ali je ovaj drugi jace plastike, stariji i manje moderan. Jbga, kao da se bira Golf 5 i Golf 6, meni je tako delovalo.
  20. @LuckyVladanoj Uh, pa ja sam poootpuno zaboravio da nesto napisem o TC Motoshop-u, SLoveniji, granici, blah... blah.... blah... UKRATKO: 1. popust 20% 2. povracaj VAT-a na slovnackoj granici tacno 14% od racuna 3. kupio sam Maxia E55, jako lep kofer, nesto veci od E52, ALI... malko je "krhk" tj. plastika je def. tanja nego kod E52 koji je MNOGO "jaci" i tvrdji, ali ne i lepsi od E55. 4. preneo kolima, Slovenci mi nisu nista od robe trazili na uvid radi overe Tax Free obrasca, a nasa carina nas nije ni pogledala E sad iskustva su individualna, tako da to uvek treba uzeti u obzir, ja sam se vracao sa slovencima, sluzbeno vozilo jedne jako poznate firme, tako da... Evo par slika TC Motoshop-a, Maxia E55 koja fali na zidu je - moja ...
  21. Srećno useljenje i od mene
  22. My sypport za nabavku pomenute opreme, veoma profi pristup, nema sta, verujem da ces svako ulaganje isplatiti svojim radom i korektnim odnosom sa ljudima...
  23. @bigbad86, pravo kazes, ja sam se licno uverio u to, e sad svakome preostaje da se uzda u svoje ili tudje iskustvo ili misljenje, da prihvati moguci rizik ili da ga eliminise kupovinom novog, sve to zavisi ponajvise od - novca
  24. Bokilić'u, Mi te hvalimo, a ti se žališ na beogradske gužve
  25. HALO svima! Slucajno sam nasao ovu "temu", pa ako smem, a verujem da smem, da kazem i ja neku lepu rec za Bokilića: Divanili smo u nekoj temi oko sinhronizacije karburatora, hteo sam da se pozabavim i sam time na mojoj Aprilia Pegaso Cube, po gradu mi je potrosnja bila oko 7.85l / 100km, to mu dodje 1l / 12.7km, sto je maaalko puno, pa mi je bez oklevanja podelio neke savete koji veze nemaju sa pomenutim, a u pitanju je bilo istezanje opruga membrane karburatora, detaljno mi je sve objasnio šta i kako, cime sam, za sada testirano na "otvorenom", izregulisao potrošnju makine na 5l / 100km pri 120km/h, ili oko 5.5l pri 140km/h, što mislim da je odlican učinak! Nisam bas navikao da negde pitam za savet a da pre odgovora ne dobijem aproksimativan račun za uslugu podele znanja, manuelna rabota je ekstra aditiv na to, barem je tako ovde u NS, obično ide "matori, imam ja lika koji će ti to završiti haos dobro", a kad zovem "lika", lik odvali cenu kao kao da hoću servis Viper-a a ne Pegaso-a, no, Bokilić me je besplatno išamarao korisnim savetima i objašnjenjima da mi nije bilo dobro, ne rekavši "znam ja šta je, dođi kod mene, neće te ni puno koštati...", dobro, de , možda će me rebnuti nekom drugom prilikom za nešto... ... ali... meni se potrošnja benzina smanjila, sam sam odradio savetovano, svratio sam kod njega kada sam krenuo za Grčku, upoznali smo se, ispričali, malko sam učinio i jedan mali znak pažnje jednim još manjim poklonom, red je, ta-ko-da... Bokilić, hvala ti puno, deluješ mi kao OK lik a verovatno i još bolji majstor, verujem kada se uklopi ljubaznost i znanje, nema šanse da ti klijenti ne budu zadovoljni. Među tonom žarača i smarača, uvek je lepo ipak upoznati nekog poput tebe, pa ako ustreba, verujem da će grčeva u stomaku biti samo zbog problema sa motorom a ne i zbog servisera . Kakva reklama, a? Nadam se jednom hladnom pivu za ovo kada ti dopadnem šaka sa svojom Apriliom Pozz svima, uzivajte
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja