Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sastavio sam karb i upalio motor. Prvih minut je jako lose radio i posle malo igranja sa srafom za smesu i ler gas je proradio kako treba. Provozao se malo po ulici, ide sasvim dobro, ja presrecan. To je bilo juce.

Danas reko ajde da ga upalim i on iz prve upali i radi ko sat. Ala sam ga opravio rekoh sebi a on na to poce da trokira pa se potom ugasi i poce da preliva gorivo napolje. Upalim ga posle jedva jos jednom ali preliva i dalje.

Nivoe na plovcima nisam dirao jer su bili dobri pre rasklapanja pa je mozda upao trun pod iglicu,ostaje mi da se tesim.

Primetih na levom karbu kad se skine lonce dve dizne. Jedna kroz koju ide igla i druga malo dublje usrafljena. Pitam se sad u vezi te druge posto sam sve to skidao prilikom ciscenje da li se ona zavrce do kraja ili se ostavlja i koliko krugova odvrnuta. Ja sam je zavrnuo do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Napravio sam mu auspuh, lele al se cujeeee. Karburatori prelivaju i dalje, nisam uspeo da zaustacim curenje kuckanjem i produvavanjem kroz dovodno crevo. Sutra me ceka skidanje opet ali neka tako mi i treba kad nisam proverio nivoe pre stavljanja na motor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Konacno se i cestito provozah pre neki dan i mogu da kazem da je super.Glavno je da nema vise zvecanja koje se javljalo na dodavanju gasa. Novi auspuh grmi i voznja je sad jos zabavnija.

Kad sam otvorio loncice na karbovima da vidim sta je uzrok prelivanja odmah mi je sve bilo jasno. Naime,moja gumica ili dihtung lonceta je dosta los i uvek je mazan silikonom, sto sam i ja tad bio uradio i to obilno. Onaj visak koji je strcnuo unutra se u dodiru sa benzinom raspao i zapusio iglicu. Malo sam sad razocaran u Reinzosyl za koji sam mislio da je otporan na benzin.

Tom prilikom sam trunku podigao nivo goriva jer je evidentno bilo da motor ima posnu smesu.

Ostaje da se vozim i da pratim potrosnju koja je do sada bila izuzetno mala, mada ne verujem da ce nesto drasticno da je digne.

Toliko za sad, ako bude novosti javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Listam danas malo manual sto mi ga je poslao kolega @iksel, naravno u delu koji se tice karburatora. Zapisujem tako stavku po stavku i dodjem do glavnih dizni gde pise da su i glavna i sekundarna istog promera 120. Pri rasklapanju mojih karburatora jos prvi put primetio sam da su i glavne dizne i igle razlicitog promera. Na primarnom karbu su i igla i dizna tanje, dok su na sekundarnom deblje. To me sad dodatno baca u razmisljanje. Ako je recimo fabricki ustinut trebao bi da ima i neke restriktore na usisu za vazduh koje ja nisam primetio.

Jel se neko sretao sa ovakvim'problemom' i da li bi zamena dizne i igle(ako ih je moguce nabaviti) dovela do cokoladnije boje moje svecice koja je bela. Imam i neku sliku pa cu staviti,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo par slika karburatora i njegovih problema unutra.

Karb je Keihin PH 69 B (postoje jos A i D verzije) od kojih je moja "B" najustrojenija <_< Na slikama se vide igle i dizne koje su razlicitih velicina. Na manjoj dizni sam ocitao vrednost 100 dok se na ovoj drugoj ne vidi. Vredi li menjati ovu diznu za vecu, recimo 120 ako ostaje stara igla koja je tanja i to se jasno vidi.Nisam neko ko bi da frizira motor star 30 godina vec da mu pomognem da ima bolje sagorevanje jer je evidentno da je smesa posna, a vidi se i po svecici.

post-11902-0-04219700-1415207929_thumb.jpg

post-11902-0-71277200-1415207939_thumb.jpg

post-11902-0-75795300-1415207971_thumb.jpg

post-11902-0-34523800-1415207996_thumb.jpg

post-11902-0-34550300-1415208027_thumb.jpg

post-11902-0-00439400-1415208049_thumb.jpg

post-11902-0-50433500-1415208076_thumb.jpg

post-11902-0-86192700-1415208104_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stavio sam danas diznu 122,5 sa Solex karburatora ali nesto i dalje ne valja. Sad ne mogu da namestim da lepo vraca gas. Nekad vrati lepo a nekad ne, kao da sajla glavi(a ne glavi, gledao sam). Hoce ponekad da stucne na malom gasu i da dune ka filteru. Simptomi su postali izrazeniji kad se motor ugrejao, dok je bio hladan radio je odlicno :neznam: Svecica i dalje bela ko krec >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Svratio danas do Radeta kocke koji mi je i dao tu vecu diznu. Naprskao filter namenskim sprejom.juce sam prekontrolisao ventile. Za ovo sto ne vraca gas Rade kaze da glavi neki siber usled vakuma.

To mi je dokazao tako sto je nasao obrtaje gde gas ostane potpuno zaglavljen, onda ga je takvog(pod gasom)ugasio. Kada ga je upalio bez gasa motor ima normalan ler-1300rpm. Njegov je predlog da malo cacckam srafce kojim se sinhronizuju karbovi, mada je to srafce sad na fabrickoj vrednosti 0,5- 1 mm.Mozda to i ima nekog smisla jer sam ja jos ranije primetio a i pisao sam o tome da su te poluge kojima su povezani karbovi razlokane u svojim biksnama i ima lufta par mm tako da sekundarni za primarnim uvek malo kasni.

Posle prskanja filtera motor ne puca vise na auspuh na oduzimanju gasa sto je bilo izrazeno. Napravio sam mu skoro otvoren auspuh pa sam mislio da je pucanje normalano.

Motor sad tecno prima gas, nema vise one knedle na oko 3200rpm i kad bi lepo vracao gas mogao bi da kazem da idealno radi.

Skinuo sam svecicu sad po povratku ali je i dalje bela :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Lepo vreme danas pa rekoh da upalim malo motorce, ali cvrc! Upali on doduse posle malo muke i stavljanja na kablove od kola ali radi samo pod sauhom. Cim malo pipnem gas ugasi se. Stavio drugu svecicu-nista, skinuo filter vazduha-nista, goriva u loncicima karburatora ima, ispustao sam, vrteo srafce za smesu levo desno, i dalje isto.

Cackao sam dosta oko karbova jesenas ali ga ostavih ispravnog u garazu.

Znaci upali pod sauhom i radi neko vreme i ugasi se, ili se ugasi odmah cim pipnem gas. Sta moze biti, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nemas goriva ;-) i dok je god svecica bela nevalja. kad je motor kako treba ili je braon boje ili cak malo crna.da da.

to sto nema goriva.mozda ima viska vazduha. manjak kompresije ,itd itd,smeša se necacka svaki cas.jednom kad je nastelujes to je to.mnogo treba kilometra da bi se opet cackala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Rekoh da sam ostavio motor ispravan jesenas,znaci pre danasnjeg paljenja motor je vozen.

Boki poslednji put kad smo se culi podigao sam iglu na drugom karbu i samim tim povecao protok goriva, sto se odrazilo tako sto je sveca blago zacadjila.Danas kad sam menjao svecicu ona je potpuno crna,ali verujem da je zbog toga sto je radio samo pod sauhom. Simptomi jesu kao da nema goriva te sam ga ispustao iz loncica da vidim jel ga ima, i ima ga.

Gledacu da u toku zime nabavim dihtunge za loncice koji me zezaju oduvek, da nadjem dve dizne 120 i dve odgovarajuce igle za sibere pa da se sve vrAti na standard. Ti Boki cini mi se pomenu da nabavljas delove pa me imaj u vidu ako narucujes da se organizujemo.

Kao sto rekoh negde na pocetku teme o karburatorima nisam znao nista. Ne znam ni sad mnogo vise ali sam ih do sad dva puta rastavljao do zadnjeg srafa, naucio sta cemu sluzi, video da su dizne i igle neodgovarajuce te je to verovatno bio uzrok posne smese i bele svecice. Motor je veoma prost te je greota ne cackati oko njega jer nema sta da pokvaris.

Do sada sam inace presao oko 4000km sa njim i odlicno se pokazao. Potrosnju goriva nisam tacno izmerio ali ne ide preko 4 litre doduse vangradske voznje.potrosnja ulja je oko 250 ml na 1000 sto mislim da je ok potpuno.

Trenutno sredjujem vojne manjerke od kojih cu napraviti bocne kofere. OO mi poplavese od skidanja one smb boje. Daj boze da ikad budem koristo te kofere za neki ozbiljan put ali sta cu kad volim da prckam oko motora. Bas rekoh danas zeni garaza vikendom mi je hrana za glavu. Raspisah se ja malo al ne mari, zima a i dosadno na poslu,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Не видим да ли си заменио тзв. Air Cut Ventil, ја сам се баш намучио с'њим. Он ти се налази на оном где је лер гас, али мораш да их раздвојиш да би дошао до њега. Без њега немаш лер. Провери да није попуцао (она гумена мембрана) па не дихтује. Ако јесте, то ти је решење проблема.

 

Ево га на беју како изгледа:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Air-Cut-Off-Valve-Kit-Honda-CRF230-XL250-XR250-XR350-XL500-XR600-/291352260507?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43d5f2af9b

 

Поздрав!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Jesam, odradio sam tu membranicu kod Djure Vidika jos jesenas. Moja je bila porozna, providila se na svetlosti. Njenom zamenom nisam mnogo dobio, imao je dobar ler i pre i posle zamene. Dobro de sad vise ne mislim o njoj dal valja ili ne.

Ima li neko ideju gde nabaviti dihtung gumice na loncicima karbova, eventualno dizne i igle. Nisam bas vican internet kupovini od preko(narucivanje,platne kartice..)Videcu sa Berom prvo,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

... Motor je veoma prost te je greota ne cackati oko njega jer nema sta da pokvaris.

 

 

Uz duzno postovanje - I ti prosti motori imaju komplikovan karburator i paljenje za nas sto nismo strucnjaci ( serviseri sa velikim iskustvom )

Upoznao si svaki sraf i svaki deo na karburatoru, ali tesko da iko od nas moze da proveri kanale ( ispravnost protoka goriva ) u kucnoj varjanti. Kazes ima goriva u loncetu, a ima li ga dovoljno ili previse tamo gde treba - kanali, difuzor, ... ? Lonce je obican rezervarcic goriva iz koga vakumi kroz odredjene kanale vuku odredjenu kol. goriva na odredjenim obrtajima

Moj matori je 10x u dve god skidao, cistio, proveravao, ... karburator na svom motoru i svaki put malo radi ( Ili samo sebe ubedi da bolje radi, a ono sve gore i gore ) Tek kad nam je majstor Bokilic odradio sve radi kako treba. Inace moj matori vec 20 i koju god. popravlja svoje, od nasih drugara i ponekoj musteriji, motore i svi ga cene u gradu i okolini kao dobrog i pedantnog majstora ( ima vremena, voli to, i to sve radi iz hobija i ljubavi prema motorima - ne zivi od toga - radi u firmi kao vozac kamiona ) a posle svog iskustva sa karburatorima i brilijantnog rada majstor Bokilica ne upusta se vise u sredjivanje istih :moto3:

Tek sad je shvatio da neke stvari moraju kod strucnjaka :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Shvatam sta pricas ali ja ne vidim nista lose sto sam pokusavam nesto da popravim ili prckam po motoru. U ovom slucaju me jedino cudi sto je motor radio jesenas i da je u toku ova dva meseca koliko nije paljem toliko zapusio da ne moze normalno da upali.

Svakako da necu cekati 20 godina da mi bude jasno da treba da posetim majstora ali mi je zelja da ga bar upalim da ga ne pentram na prikolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

To i kazem - nije bio ispravan jesenas - bio je samo delimicno ispravan, prividno, ispravan za nas laike -da je bio ispravan morao bi sad, nakon 2,3 meseca da upali na cvrgu. Lepo je to sto si pokusao i sto volis da popravljas i upoznajes do detalja svoj motor, ali nekad mora i na prikolicu pa kod strucnjaka - sve sa osmehom na licu i neshvatanjem toga kao svoj licni poraz :zvizduk:

 

I pazljivo ako nabavljas sam dihtunge, iglice, dizne, mnogo ima aftermarket delova sumnjivog kvaliteta koji odma ili za par dana pokazu svoj kvalitet >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da,da potpuno tacno.

Vidim vec da to sa narucivanjem delova nece ici bas glatko. Na celom e-bayu nema dihtung gumica za ovaj model vec samo za r model koje su oko 80 dolara,orig honda doduse.

Bas sam zgotivio ova motor i nece biti prilike da ga menjam bar jos dve sezone tako da ce odredjenih ulaganja svakako biti. Karburatori prioritet naravno,a razMisljao sam i o servisiranju prednje viljuske, u sopstvenoj reziji naravno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A jesi li gledao na CMSNL sajtu, dihtunge karbova? 'Honda' sa Novog Beograda uvozi sve sa tog sajta.

Da tebe ne zeza trunje iz rezervoara? Metalni je, jel' da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne verujem za trunje, tank je limeni ali je cist ko suza i bez rdje. Do sad mi se karb uglavnom zapusavao kad se silikon kojim zadihtujem loncice raspadne u dodiru sa benzinom. Tad po obicaju trun upadne ispod iglice pa pocne da preliva ali moze da ide i prima gas. Sad je nesto drugacije kao da nema goriva, jbmli ga.

Ovaj sajt sto si dao secam se gledao sam i ranije ali pogledah i sad. Nema za LM-a nista, gomila XL-ova raznih i milijardu Transalpova.Jednom sam svracao do Delte za gumene ublazivace za zadnji tocak ni oni nemaju LM-a u bazi podataka, srecom taj deo odgovara od TA tako da to ima sanse da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja