Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Leonardo 125cc 4T POMAGAJTE Strucnjaci

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia RS250 Silver i Suzuki Hayabusa RKI Yellow

Postovani strucnjaci :)

 

O cemu se radi,dobio sam skuter Aprilia Leonardo 125cc 4T u nekoj zameni,sa obrazlozenjem prethodnog vlasnika : " Vozio sam skuter vozio vozio i vozio i jednog dana samo je poceo da trokira u toku voznje i odmah se ugasio,nakon toga nije hteo upaliti nakon xxx puta verglanja,posle par dana oterao sam ga u servis i majstor je rekao da je los dihtung GLAVE i da se mora menjati,za to mi je trazio 60e i nisam hteo da ulozim tih 60e vec ga prodajem u takvom stanju" eto,to je prica oju mi je ispricao prethodni vlasnik,e sada,ja sam se slozio sa tim i uzeo skuter u takvom stanju i po nekoj svojoj logici ispustio sam ulje iz motora do poslednje kapi i otisao u servis i kupio novo ulje i sipao u motor.Naon toga iz motobike servisa narucio dihtunge za cilindar i glavu motora ukupno sam dobio 3 dihtunga i 1 gumu koja se stavlja na dekli glave.I sticajem okolnosti da stvarno ne znam za pouzdanog majstora u mom okrugu ja sam resio da se prvo posavetujem sa vama ovde a zatim donesem odluku.Kada mi je stigao komplet dihtunga,ja sam pokusao sam da zamenim ali bezuspesno,naime uspeo sam smo tu gumu da zamenim na dekli glave ali ostala 3 dihtunga pojma nema...jednostavno ne mogu odviti srafove jer su mi slabi/losi imbuls kljucevi i ostalo.E sada,kad sam odvio srafove na dekli glave i na prekidacu pokusao verglati,motor se javlja i pokrece se lanac u glavi motora i izbacuje neku vodu i ulje zajedno ali da uplai SANSE NEMA (to je sve radjeno pre zamene ulja u motoru).Nakon toga sam slopio motor i zamenio ulje,pokusao upaliti motor ali...samo vergla vergla vergla ali od paljenja nista!Nasao sam jednog "kao majstora za apriliju" i njegovo misljenje je da je najverovatnije otisla pumpa za vodu i savetuje mi da mu posaljem ceo agregat da sve nasteluje presteluje proveri i da ce samo ruka ostati 80-100e :(

Ja sam naravno u startu odustao od toga i resio da se vama javim da mi kako god pomognete u resavanju ovog problema,iskreno kineske skutere sam sam rasturao,sastavljao,popravljao i uvek uspesno,ali ovaj motor VEZE NEMAM sta raditi a sta ne raditi.

Zato vas molim da clanovi koji su upoznati sa problemom i oji su stvarno strucni za ovaj motor da mi daju predloge,misljenja,savete.

Evo vam link slike dihtunga koje sam kupio.

 

http://slike.milf-hosting.info/images/1369143664.jpg

post-26443-0-93530300-1369143440_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia RS250 Silver i Suzuki Hayabusa RKI Yellow

ako ti dobro ide engleski u ovom PDFu imas sve detaljno o tom motoru:

Rotax Engine Repair_manual

 

i kad budes resio problem napisi sta si radio...

 

Druze hvala ti na tome,ali to upustvo mi je uzalud kad pre svega nemam odredjenog alata za rasturanje agregarat,a uz to i ne znam sta trebam rasturati tacno u njemu i sta menjati.

 

Uzgred,raspitivao sam se malo o ovom motoru i vecina mi je reklo da nije voda mogla uci u cilindar vec je najverovatnije pukla vodena pumpa i pustila vodu iz motora u cilindar pa se zato ta voda antifriz izmesala sa uljem.E sad ja sam ispustio to ulje i nalio novo ulje,ali sta raditi dalje i kako?Da li treba se samo zamniti ta vodena pumpa ili dihtunzi ili i jos nesto?Jedan majstor mi trazi 60e samo za ruke.... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ni malo bezazlen kvar! Cetvorotaktni, vodom hladjeni motor i kvar tog tipa nije za majstora bez iskustva, ako ga nemas ne upustaj se u to jer mozes veliku havariju napraviti. Skupi kintu, plati majstoru i vozi se ko covek, to je izuzetan skuter, a trebao bi da znas da su Italijani preskupi za odrzavanje, no ne kvare se svaki dan! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja