Jump to content

Moto Zajednica

koje gume?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Na mom motoru prema fabrickim specifikacijama idu kao prednja 120x70x17 i zadnja 140x70x18.Da li mogu da stavim vece to jest 120x70x17 i 160x70x18 kao zadnju,interesuje me da li se nesto menja oko stabilnosti motora sa ove dve u paru,posto mogu da kupim neke dunlop za extra nisku cenu.Isto tako za iste pare mogu da uzmem i nize to jest 160x60x18 i 120ili 130x60x17.Uvek sam uzimao gume po fabrickoj specifikaciji pa mi treba savet kako se ne bi zeznuo i koja kombinacija je najbolja.Motor je fz750 genesis 1992 godiste.Unapred hvala na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

jesli li ti druze siguran da ti je zadnja felna 18 coli?? proveri ti to.

prednju mozes nizu slobodno tj. umesto 70-da uzmes 60,ali nikako neuzimaj 130,samo 120.

najbolje su fabricke mere,ali ako vec hoces zadnju siru,uzmi lepo metar i premeri sa obe strane gume razmak izmedju gume i viljuske i videces ima li mesta da je uglavis. mada bolje stavi 150,ona nece praviti problem,jer nisam siguran koliko je jota ta felna,pa se moze desiti da 160 moze da stane u viljusku,ali da ce se deformisati njen oblik ako je falc preuzak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja