Jump to content

Moto Zajednica

Uzletanje uz bankinu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Pre mesec dana sam platio danak neiskustvu,ali srecom, nije previse skup ali i vise nego dovoljno da naucim lekciju... Tog dana sam presao na motoru oko 200km i moram priznati da mi je koncentracija pala, ali 2 druga i ja ipak krenuli jos jedan krug po Fruskoj Gori, ja drugi u koloni, formacija jedan po sredini trake (prvi), ja iza njega 30ak m, i poslednji 40ak m skroz iza do pune linije.. Spustamo se u Sremskoj Kamenici iz pravca Fabusa ka semaforu brzinom mozda 40km/h i ugledam da zeleno svetlo treperi, tj ceka me crveno, pa levom rukom odlucim da dignem vizir da me malo vazduha razbudi, kad ono istog trenutka neki tvrdokrilac me zalepi u oko k'o Tajson3tuca.gif, na trenutak zazmurim i posto je tu blaga krivina na desno, kako sam nastavio zmureci da se krecem pravolinijski naletim na bankinu koja je bukvakno 35cm i uzletim, u letu se odgurnem od motor kako ne bi on pao na mene i pocinje zurka po putu... Padnem, uradim kolut unapred i ne znam kako ali nastavim bocno da trcim jer me inercija vukla ka napred, tj dole...bicikl.gif

U susret mi dolazilo par automobila cega sam se najvise plasio, ali srecom neki dedica je uspesno ukocio na par metara od mene, a drug je drzao dovoljno rastojanje da se zaustavi na vreme.. Dok sam trcao samo sam cuo kako se moj motor kliza po asfaltu... Samo sam molio Boga da nikoga ne povredim, i na kraju sam mu zahvalan na tome, prosao sam i vise nego super, malo oguljeno koleno i dlan leve ruke jer mi se rukavica pocepala pri padu odma' ... a na motoru steta "minimalna", iskrivljen nosac fara, retrovizor, iskrivljen menjac i kriva felna... Sklonili smo motor kod ljubaznog coveka ispred cije kuce sam ljosnuo, lik je bio vise nego ljubazan i pomogao da sredimo motor u vozno stanje...1care.gif

Od tada ne dizem vizir ako nemam naocare, a ako me nesto zvizne u facu ili se provuce do ociju, zaustavim se a ne da vozim "na jedno oko" ...

Nadam se da ce ovo biti za nauk mladim vozacima, ne samo da ne voze bez opreme vec i da pravilno drze odstojanje jer ne bi verovali koliko je pri samo 40km/h rastojanje od 30-40m malo... moto1.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

dobro nisi bez oka ostao, glupi insekti

mi se lako zavaravano time, a 60, koja je to brzina, ali fizika nam na grub nacin u ovakvim situacijama pokaze da gresimo

 

da kazem dobro si prosao ne mogu, jer nisi, razbili ste se i ti i motor, ali da je moglo daleko gore sa ruznijim spletom okolnosti takodje je istina

ali barem relativno jeftina lekcija tebi, a posebno nama ostalima koji cemo valjda neku pouku izvuci iz ovoga

 

srecan oporavak i tebi i gvozdjuriji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Jednom mi se zalepila neka karakondzula na vizir, kao da me je neko pogodio na paintballu, mrlja od sluzi je bila veca od novica od 10din, a culo se prilicno kad je udario (tvrdokrilac). Mislio sam samo koliko sam imao srece sto je vizir bio spusten u tom trenutku. Jos samo fali da me izujeda takav neki mutant po faci...

 

Kad vozim kroz prirodu tipa Avala, Fruska Gora, dole prema Mladenovcu, i uopste cim ima zelenila i drveca pored puta - instinktivno spustam vizir, jer tu ima mnogo vise insekata nego po gradu ili kad nema zelenila okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

mi se lako zavaravano time, a 60, koja je to brzina, ali fizika nam na grub nacin u ovakvim situacijama pokaze da gresimo

 

Fizika je keva :) Odlična priča, pokazuje kako neka glupa sitnica može da napravi komplikaciju.

Mouse, želim ti da na dalje što manje učiš na svojim greškama i hvala ti što si ovo podelio sa nama pa da mogu i drugi od tebe da uče :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Gore je bez vizira nego bez kacige jer kad je gola glava gleda se iskosa i struja vazduha klizi sa sve trunjem i insektima a ako neki i zakači pod tim uglom nije strašno. Kaciga bez vizira se ponaša kao levak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

vizir drzim otvoren u samo 3 situacije

kada se vetrim na semaforu, kada u mestu pricam sa nekim ili kad su mi je spusten unutrasnji tamni vizir

 

cak i tad me u taj tamni vizir pukne neko cudo toliko jako da se stvarno zabrinem sta bi bilo da ga nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Haha, ista prica kao Mouse, leto 1998 god. krenuo ja za Bezdan, naravno pod punom opremom bilo je ok ujutro, ali vec posle upekla zvezda i ja na otvorenom putu pri brzini 50 kmh otvorim vizir i nije proslo 2 sekunde - tako me opicila bubetina u lice da samo cudom nisam pao sa motora, glava mi otisla iza ledja, hahaha..

tako da od sad vizir otvaram samo kad stojim, ili pod malim uglom i malim brzinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Mene je jednom prilikom udarila osa u stomak.

 

E sad, obzirom da sam osi obezbedio kvalitetan airbag, ona se samo odbila od jakne i uletela ispred komandne table. Kako je vizir povišen i stvara se neki vrtlog vazduha odmah iza njega (to sam saznao tada, obzirom da osa nije mogla da izleti napolje) - osa je "letela" između moje dve šake, praktično od ivice do ivice krivine na kormanu, samo levo - desno, levo - desno ... .

 

Morao sam da usporim da bi pobegla. Bar me nije ujela ... :dobar:

 

Inače, jako neprijatan osećaj kada ti (verovatno već popizdela) osa leti od palca do palca, a nemaš rukavice. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mene je jednom prilikom udarila osa u stomak.

 

 

imao sam sudar sa vrapcem pri 80 na sat

osecaj je kao da me je neko malo ozbiljnije udario pesnicom u grudi, a zivotinja, bog da joj dusu prosti :), nije imala ni 50 grama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Srecom, bilo je nesto $ u steku pa sam gvozdjuriju sredio za 2-3 dana, pre nego sto sam za vikend otisao kuci, matorci su mi srcani bolesnici u svakom smislu, po pitanju motora posebnopopovanje.gif3tras1.gif... Sto se mene tice, sitne ogrebotine su zarasle brzo, ali sam par dana skrivao ogrebano koleno kao cerke sto skrivaju sljive po vratu 2jee2.gif..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ja sam ovo leto imao ludu srecu sa te razne bubaljke, pet sest puta su me izujedale na motoru, ali najgore je bilo kada sam stajao na prelaz preko pruge i onako otvori vizir da udahnem svez vazduh, rampe se otvaraju, jednom rukom dajem gas, a drugom da zatvorim vizir, kad ono mi se neka osa uvuce u kacigu a ja je zaklopi sa vizir. Nisam znao da li da otvaram vizir ili direktno da skinem celu kacigu. Na kraj me ujede za bradu i ispade nekako dok sam skidao kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

bas malo pre,covek stavio dete od jedno dve,tri godine ispred sebe i vozi skuter.On ima normalno kacigu a detesce nista,ni naocare.Neznam sta da kazem ali neke ljude treba po kratkom postupku..0ljut2.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Ja sam ovo leto imao ludu srecu sa te razne bubaljke, pet sest puta su me izujedale na motoru, ali najgore je bilo kada sam stajao na prelaz preko pruge i onako otvori vizir da udahnem svez vazduh, rampe se otvaraju, jednom rukom dajem gas, a drugom da zatvorim vizir, kad ono mi se neka osa uvuce u kacigu a ja je zaklopi sa vizir. Nisam znao da li da otvaram vizir ili direktno da skinem celu kacigu. Na kraj me ujede za bradu i ispade nekako dok sam skidao kacigu.

Meni se isto desilo, samo sto sam stajao na semaforu pa sam super prosao :) jer imam fobiju od insekata, pogotovu zatvorenih u kacigi dok mi leti ispred ociju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sta ja da vam kazem mene pre tri (ili 2 jebem li ga) godine opizdio soko delom u kacigu delom u vizir, pusta sreca da sam bio sam na putu (Fruska gora pravac posle Jazka prema Mitrovici) auh kako je to bila glupa situacija,vidim ga da se sprema da uzleti i ja dodajem gas i prelazim na levu stranu da prodjem pre njega ali neki R soko i sretnemo se ,od tad mi vizir na toj kacigi susti cim predjem 70, a juce sam bukvalno obukao osicu zajedno sa kacigom joj sunce ti kad je posle 200 metara pocelo nesto da zuji po uvetu mislio sam da cu crci odmah stao i skinuo na srecu me nije cepila ,sve su to gluposti koje mogu da budu jako zajebane ako upadnu u pogresnom trenutku

 

pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Mene je jednom prilikom udarila osa u stomak.

 

 

imao sam sudar sa vrapcem pri 80 na sat

osecaj je kao da me je neko malo ozbiljnije udario pesnicom u grudi, a zivotinja, bog da joj dusu prosti :), nije imala ni 50 grama

 

Kolega je našao veću pticu :staa2:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80487-sezona-lova-na-fazane/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

bas malo pre,covek stavio dete od jedno dve,tri godine ispred sebe i vozi skuter.On ima normalno kacigu a detesce nista,ni naocare.Neznam sta da kazem ali neke ljude treba po kratkom postupku..0ljut2.gif

 

Nije to nista .,.. Skoro lik prolazi na majesty-iu dete ispred njega malo bez kacige on bez kacige pa zena iza nejga isto a izmedju njih dvoje isto cerkica ... I sta tu da se kaze ?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

bas malo pre,covek stavio dete od jedno dve,tri godine ispred sebe i vozi skuter.On ima normalno kacigu a detesce nista,ni naocare.Neznam sta da kazem ali neke ljude treba po kratkom postupku..0ljut2.gif

 

Nije to nista .,.. Skoro lik prolazi na majesty-iu dete ispred njega malo bez kacige on bez kacige pa zena iza nejga isto a izmedju njih dvoje isto cerkica ... I sta tu da se kaze ?.

 

Pa mozda nemaju za BusPlus :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja