Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

za kilometrazu znam, pogotovo ovaj stariji...ej 18000...:moto3:...za 10 godina...

a i farbanje mu nece proci, jer ako resim da idem tamo vodim prvoklasnog farbara sa sobom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Ehe evo mene ponovo . Okolnosti su se malo promenile pored nekih ulaganja, love za Beverly 500 trenutno nema. Lepo vreme me lagano opcinjava i evo dolaze i drugi modeli u opticaj. Jel bi neko od vas X9 vozaca mogao malo opsirnije da opise dojam voznje . Npr x9 250 kakav je na Autoputu moze li da drzi 100kmh, 14 coli felne dovoljno ,bocni vetar kakav je uticaj . Imam u opticaju i jedan x9 500cc u ponudi i razlika je nekih 500tinak jevreja pa ... eto , Mislim mogao bih da vratim gpza ali nekako mi se vozi skuter pa da probam.

 

Vozio sam foresight hondu 250 i uopste mi ne lezi . Pada levo desno vetar(bocni) baca po pola metra u traci. Nadam se da x9 bolji.

 

Pozdrav Maxi ekipi 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Utisci vožnje X9 250cc SL na otvorenom putu su vrlo pozitivni, izuzev kada se pojave velike neravnine (ovo verovatno važi za sve maxi skutere?). Težište je nisko i dobro podnosi bočni vetar, a zaklon od frontalnog je veoma dobar, naravno u zavisnosti od visine, mene udara u vrat i donji deo kacige (189cm).

 

Međuubrzanje je korektno između 60 i 90kmh, preko postaje lenj ali je to ipak niskoturažni agregat pa mu potrošnja ostaje niska. Gornji optimum za dužu vožnju je oko 110kmh, tu brzinu može da trpi dugo bez opterećenja - pregrevanja ili veće potrošnje. Maksimum koji sam ja izmerio na autoputu je 138kmh na blagoj nizbrdici, čini mi se da je mogao još malo preko, ali imam osećaj da agregatu viši obrtaji ne prijaju.

 

Već sam negde napisao, a evo opet - po mom mišljenju, X9 (naročito 250cc) je odličan "komjuter" skuter, dakle za kombinovanu gradsku vožnju i otvoreni put. Ako te zanima samo jedno od ta dva, imaš bolje opcije maxija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema na čemu! :aha:

 

E, da - što se tiče grupne vožnje, nisam imao problem da držim korak u sa jačim maxijima (oko 600cc) na otvorenom putu na ravnome, sigurno bi mi izmakli u oštrijoj vožnji na brdovitom terenu ili autoputu, ali opet - najveći deo maxija na ovim vožnjama je u klasi 250cc, pa se ritam prilagođava njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio

Pozdrav svima... Da se ubacim i ja... Imam X9 180 Amalfi... 2001. oko 40000 km na satu... Ovo ce biti treca sezona kako se druzim sa njim i odlican je... NoleZmaj je kralj... Pomogao mi je pre godinu-dve na jednom drugom forumu i preporucujem svakom da poslusaju Noletove savete... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

pozdrav ljudi

 

citajuci ovih para dana 4um provalio sam da je ovaj Nole-ZMAJ!! :D

 

meni treba mala pomoc :

1. gde da nadjem zadnji levi migavac (beli),gldeajuci odpoazadi ali da ne moram u piaggio i da platim tipa 50-70 e?? i kako se doalzi najjlakse do migavca,nesto mi gube kontakt...

2.sta znaci crvena lampica na tabli (znak uzvika-!) koja mi se poneeeeeekad upali,uglavnom kad idem brze pa malo naglije kocim?

3.Nole,koje ulje da sipam,imam isti agregat kao tvoj?(valjda :D,kako i to da proverimo?)

moj je 2001 god,250 ccm... ali mi je stelujuci vizir....

 

 

i hteo bih jos samo da probam da isforsiram to okupljanje,msm da bi vecini ljudi to znacilo(na neki nacin) pa ako ste za to kcim se prolepsa vreme treba pokrenuti temicu :D

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

1. probaj motokliniku za delove

 

2. znak uzvika se pali kada nisu ispravna stop svetla, a pošto se pali samo kada kočiš ili prelaziš ležećeg, problem je u kontaktu, najverovatnije džek ne leži kako treba

 

3. razliku između hondinog i pjađo agregata je najlakše prepoznati po poklopcu prenosa, kod hondinog agregata je gladak i sjajan, kod pjađa ima crni okrugli ukrasni deo:

 

2011-piaggio-x9-250-cc.jpg

40145-piaggio-x9-250-5.jpg

 

Vizir nije siguran znak jer taj štelujući može (kao i većina drugih delova) da se stavi na stariji model...

 

Što se ulja tiče, manual preporučuje Seleniju 10w40, ali može bilo koja kvalitetnija marka istog tipa, samo da je polusintetika. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Nole je bas Zmaj, zaista je covek dao brdo informacija svima koju su odlucili da kupe ili vec voze X9!!!!

 

IPONE 10w40 je moj izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

kao sto je je nolezmaj rekao, probaj motokliniku za delove, a i onako su ti u komsiluku, mozes i da svratis do njih s obzirom da si iz kumodraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Majstor Srđan je imao jedan X9 180cc za delove, ali to nije beli (novi)... Ako ti radi posao, daću ti kontakt.

 

Po manualu staje 1,1L, ali uvek kupim pakovanje od 1L i ostane malo na dnu flaše (nemoguće je skroz isprazniti karter onog alata/pumpe za menjanje ulja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

pozdrav od novog ponosnog vlasnika X9-ke. :zdravo:

od juce sam postao vlasnik X9 500cc i za sada imam razlicite utiske. udobnost je ne meriva sa beverlyem(mojim predhodnim skuterom) potrebno je verem dok se naviknem na ove 14-nestice. u ponedeljak idem do servisa da se odrade potrebne zamene.

 

elem imam tri nedoumice:

1. na leru broj obrtaja je 500

2.kazaljka na pokaivacu goriva skace cas gore cas dole

3. zuta lampica na digitalnoj tabli mi gori oko 5 secundi posto se motor upali (na bevu mi se odma gasila)

 

evo i par slikica sveze slikanih

post-6783-0-13822200-1337448703_thumb.jpg

post-6783-0-81041500-1337448736_thumb.jpg

post-6783-0-21600500-1337448960_thumb.jpg

post-6783-0-42534800-1337448804_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

potrebno je vreme dok se naviknem na ove 14-nestice.

 

Ako će ti biti lakše to je i meni veliki problem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

potrebno je vreme dok se naviknem na ove 14-nestice.

 

Ako će ti biti lakše to je i meni veliki problem :zdravo:

 

aj utisak sto sam nize nego sto kada naidjem na lezeci ili neku izbocinu prednji tocak mi bas lepo udari. ali dobro naviknucemo se Djuxy samo lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Normalan broj obrtaja je valjda oko 1500...

 

ma znam ja to zato mi je i cudno zasto tako pokazuje pitanje je jel problem sa analognom tablom ili sa necim drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

elem imam tri nedoumice:

1. na leru broj obrtaja je 500

2. kazaljka na pokaivacu goriva skace cas gore cas dole

3. zuta lampica na digitalnoj tabli mi gori oko 5 secundi posto se motor upali (na bevu mi se odma gasila)

 

Čestitam ti novu makinu, da te lepo služi!

 

1. Kako ti zvuči agregat? Da li je na granici da se ugasi (trokira) ili zvuči normalno? Malo je verovatno da zaista uspeva da radi na 500 obrtaja, verovatnije je da je neki problem sa analognom tablom. Kada daš gas, da li se kazaljka pomera koliko-toliko normalno? Mogla je npr. da spadne sa iglice pa pokazuje za 1.000RPM niže nego što je realno.

 

Probaj reset analogne table, skineš sa kontakta, držiš oba desna (ako se dobro sećam, moguće je i da su dva leva) dugmeta na digitalnoj, i staviš na kontakt. Sve kazaljke bi trebalo da đipe do kraja i da se vrate na nulu. Gledaj kako se ponašaju ostale kazaljke, kako obrtomer.

 

2. Moguć problem sa plovkom, ili kablom-kontaktom.

 

Moguće je da su oba ova problema povezana, da je polu-ispravna digitalna tabla, ili loš kontakt ispod nje. Imaš li još neki problem, npr. resetuje se kilometraža sama od sebe, ili slično?

 

3. "Engine check" lampica može da bude svašta, ali (ako smem da nagađam) sve su šanse elektr. problem. Šta imaš od nestandardnih potrošača? (xenon, grejači ručki, punjač...) U kakvom ti je stanju akumulator? Proveri akumulator u nekom od servisa, i vidi napon u leru i na gasu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

elem imam tri nedoumice:

1. na leru broj obrtaja je 500

2. kazaljka na pokaivacu goriva skace cas gore cas dole

3. zuta lampica na digitalnoj tabli mi gori oko 5 secundi posto se motor upali (na bevu mi se odma gasila)

 

Čestitam ti novu makinu, da te lepo služi!

 

1. Kako ti zvuči agregat? Da li je na granici da se ugasi (trokira) ili zvuči normalno? Malo je verovatno da zaista uspeva da radi na 500 obrtaja, verovatnije je da je neki problem sa analognom tablom. Kada daš gas, da li se kazaljka pomera koliko-toliko normalno? Mogla je npr. da spadne sa iglice pa pokazuje za 1.000RPM niže nego što je realno.

 

Probaj reset analogne table, skineš sa kontakta, držiš oba desna (ako se dobro sećam, moguće je i da su dva leva) dugmeta na digitalnoj, i staviš na kontakt. Sve kazaljke bi trebalo da đipe do kraja i da se vrate na nulu. Gledaj kako se ponašaju ostale kazaljke, kako obrtomer.

 

2. Moguć problem sa plovkom, ili kablom-kontaktom.

 

Moguće je da su oba ova problema povezana, da je polu-ispravna digitalna tabla, ili loš kontakt ispod nje. Imaš li još neki problem, npr. resetuje se kilometraža sama od sebe, ili slično?

 

3. "Engine check" lampica može da bude svašta, ali (ako smem da nagađam) sve su šanse elektr. problem. Šta imaš od nestandardnih potrošača? (xenon, grejači ručki, punjač...) U kakvom ti je stanju akumulator? Proveri akumulator u nekom od servisa, i vidi napon u leru i na gasu.

 

pa ovako motor mi zvuci ok visecu ynati posle servisa plan je da ga radim u pon. kada mu dajem gas kayaljka se lepo pomera samo to sto pokayuje 1000 obrtaja nize. probao da resetujem i brzinometar i obtometar su uradile ceo krug a temp i za gorivo 2/3 puta pa nayad. Posle je sve bilo isto. Kakav sam baksuz ispasce da je cela tabla skenjana.

Od dodatnih potrosaca tu je xenon.

Sto se tice akumulatora ne ynam kakav je to planiram da proverim prvom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja