Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Čitam ovu vest iz Novog Sada pa mi nikako nije jasno na osnovu čega su oni u ovom slučaju mogli postupiti po odluci koja zabranjuje "ZAUZEĆE" javne površine?!? Zna se šta je zauzeće - izneseš sanduk za sladoled ispred kioska i zauzmeš pola trotoara. Ovo nema veze s vezom, osim ukoliko u toj "odluci grada" eksplicitno ne piše šta se sve smatra zauzećem javne površine... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Nije bas vezano za komunalnu ali juce na Savskom keju su se vozikala da plavca na skuterima i lagano piskarali parkirane motore u gornjem redu, barem koliko sam video uz samu reku nisu dirali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Motor je zabranjeno parkirati na parking mesto, a ne smes zauzimati ni javnu povrsinu, pa jedino da ga naprtim na ledja i tako nosam po gradu (mada uzimaju pare za registraciju)? :stabre: Koja nebulozna vlast!? :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pametni su oni, računanju na naš podanički mentalitet i već poslovičnu nesolidarnost. setite se protesta poljporivrednika, dobar deo ovog foruma je osuđivao protest iz raznoraznih razloga. jedan nije mogao da stigne na fakultet, jedan da snabdeva prodavnicu, drugi da stigne na posao i šta sve ne...e sad su oni videli da mogu da nameću i stežu bez straha od reakcije raje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Ja sam upravo doneo odluku da parkiram motor na trotoaru tacno ispred ulaza upravne zgrade Komunalne policije u Mekenzijevoj. Inace, bas u tom kraju, na Vracaru, na desetine klima uredjaja kaplje prolaznicima na glavu, kucecih govana na svakom koraku, a momke u kineskim automobilima boli uvo...pa mogu da mi ga poduvaju za motor!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

procitah celu temu, i zao mi je sto niko nije naveo ni jedan primer iz NS-a, jer bar ja do sad nisam imao problema sa njima i parkiranjem motora a verujem ni ostali jer vidim djumle motora po gradu parkiranih na trotoarima (doduse onim sirim.... ako neko ima primer ajte da i drugi vide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Malopre pricao sa komunalcima u Pancevu...

 

Kazu da ne kaznjavaju,jer mora negde da se parkira,ali ne dozvoljavaju samo voznju i parkiranje u pesackoj zoni. Takodje,okej je parkiranje pored cesljeva za biciklove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

e pa ovako, na moju zalost jutros su mi slikali skuter i sada cekam prijavu! Ona prica od pre neki dan i razgovor sa komunalcima nije bas ispala kako su oni rekli.

 

Skuter mi je parkiran preko puta SKC, vezan za znak i ostavljeno dovoljno mesta za pesake ( oko 4,5m ), ali ocito da sam uzurpirao javnu povrsinu, jer nema nigde mesta za dvotockase. Sada mi dolazi logicno pitanje. Da li ce i biciklistima koji ostave vezanu biciklu za neku banderu/znak da napisu kaznu? Pa i oni uzurpiraju javnu povrsinu. :stabre:

 

Ova drzava je totalno napoaka! >:( >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Vidim ja da ce da pravimo magnetne drzace za tablicu pa lepo parkiras motor, vezes ga za znak il banderu i tablicu u ranac (nadam se da niste lepili nalepnicu na far ili vizir)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

e pa ovako, na moju zalost jutros su mi slikali skuter i sada cekam prijavu! Ona prica od pre neki dan i razgovor sa komunalcima nije bas ispala kako su oni rekli.

 

Skuter mi je parkiran preko puta SKC, vezan za znak i ostavljeno dovoljno mesta za pesake ( oko 4,5m ), ali ocito da sam uzurpirao javnu povrsinu, jer nema nigde mesta za dvotockase. Sada mi dolazi logicno pitanje. Da li ce i biciklistima koji ostave vezanu biciklu za neku banderu/znak da napisu kaznu? Pa i oni uzurpiraju javnu povrsinu. :stabre:

 

Ova drzava je totalno napoaka! :( :(

kako može da se parkiranje, zove uzurpacija površine? uzurpacija bi bila kad ti zabodeš kolac, sazidaš zid ili bilo koji čvrsti objekat? kako može pokretna stvar da uzurpira javnu površinu? i to samo privremeno? šta ako vežem kuče ili mačku ili kozu za znak, drvo, žardinjeru.., dok odem do npr. prodavnice? to što rade se zove legalna iznuda!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

e pa ovako, na moju zalost jutros su mi slikali skuter i sada cekam prijavu! Ona prica od pre neki dan i razgovor sa komunalcima nije bas ispala kako su oni rekli.

 

Skuter mi je parkiran preko puta SKC, vezan za znak i ostavljeno dovoljno mesta za pesake ( oko 4,5m ), ali ocito da sam uzurpirao javnu povrsinu, jer nema nigde mesta za dvotockase. Sada mi dolazi logicno pitanje. Da li ce i biciklistima koji ostave vezanu biciklu za neku banderu/znak da napisu kaznu? Pa i oni uzurpiraju javnu povrsinu. :stabre:

 

Ova drzava je totalno napoaka! >:( >:(

 

Auuuuuu brate, pa ta stoka je poludela ! Citam tvoj i onaj slucaj kolege u Novom Sadu pa se mislim sta bih ja uradio...Verovatno bih uzeo kameru i pratio ih po gradu i belezio sta sve nisu sankcionisali, a morali su. Pa onda kod sudije pa ga lepo pitas, 'koga bre vi zajebavate i kakvi su ovo dvostruki aršini i selektivno kažnjavanje'....Ne znam, ali ovo prelazi sve granice. Jednog starog šmekera, doajena srpskog novinarstva, tužili su davno zbog zastakljivanja terase. I priča on meni kako je uzeo fotoaparat i slikao sve, ali sve zastakljene terase tamo kod njega u blokovima. Oborio je time prijavu...Slikaj svaki bicikl, svaki auto parkiran na trotoaru, slikaj svaki klima uredjaj, ma slikaj sve sto će da iskompromituje komunalce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo jednog od komentara na NS slučaJ:

 

Lala1 - @VOZAC VESPE (pravni lek)

,,CLAN.87 TACKA 6 O KOMUNALNOM REDU,MOTOCIKL SE UOPSTE NE MOGU U NOVOM SADU PARKIRATI NIGDE A DA NE BUDU KAZNJENI,NA OBELEZENIM PARKING MESTIMA PO INTERNIM ODLUKAMA PARKING SERVISA SME DA SE PARKIRA SAMO PUTNICKO VOZILO,PARKIRANJE MOTOCIKLA JE KAZNJIVO''

 

U ovom slucaju moze se primeniti sledeci pravni lek:

 

Vi gospodine parkirajte Vasu vespu na obelezenom parking mestu.

Ukoliko dobijete bilo kakvu novcanu kaznu ili prekrsajnu prijavu, vi to nemojte platiti.

Sacekajte da vas nadlezni organi tuze sudu, potom vi na sudu veoma lako mozete osporiti njihovu tvrdnju.

 

Obrazlozenje:

 

Ukoliko vam zabrane parkiranje na oznacenom parking mestu, nadlezne sluzbe ce automatski izvrsiti direktnu diskriminaciju vas kao gradjanina i kao vozaca, a svaka vrsta diskriminacije gradjana je ZABRANJENA USTAVOM i ostalim republickim zakonima!

 

U slucaju diskriminacije, vi imate pravo da tuzite parking servis i komunalnu policiju nadleznom sudu i mozete dobiti odredjeno obestecenje.

 

U najgorem scenariju vi mozete tuziti gradske sluzbe i ustavnom sudu srbije.

Mnogi gradjani su ostvarili svoje pravo tek kada je stvar dosla do ustavnog suda i kada su lokalne samouprave po odluci ustavnog suda morale da poniste svoje lokalne propise.

 

Ni jedan lokalni pravni akt ne moze biti iznad Ustava republike Srbije.

 

Mene sad zanima, da li je i kod nas zabranjeno parkiranje na mestima predvidjenim za automobile? Ako jeste, onda moze da se upotrebi ovaj pravni lek...

 

U svakom slučaju novosadjani, krenite što pre u masovan protest, a ni mi ostali, po ovom slušaju kolege iz velegrada, ne smemo da čekamo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Dajte stvarno ljudi da se oko ovoga masovno okupimo!!! Ne mogu privremeno ostavljanje motocikla tako da ne smeta prolaznicima podvesti pod uzurpiranje javne površine ama nikako!!! Garantujem da se radi o nekom njihovom INTERNOM uputstvu APP tipa. Cela je priča toliko besmislena i suluda da prosto nemam reči. Ja bih oko ovoga zaratio sa gradskim vlastima na krv i nož, pa ako treba i do Ustavnog suda!!! Pa majku mu j*bem, i Beograd i Novi Sad su ionako zakrčeni već više toliko da to nije normalno, pa sada smeta i jedini očigledan vid prevoza koji to donekle može da smanji. E baš mi pokvariše jutro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ignorišite to zarad svog zdravlja. Jedini slucaj kad sam platio kaznu za parkiranje a i uopste je kad je ista stigla na adresu jedne prijateljice, starije dame na kojoj se vodio auto. Nisam želero da je izlažem neprijatnostima, mene lično neće navatati za svog vakta, od bande ništa ne tražim i ništa im ne dam, ono malo puta što ugazim je plaćeno i preplaćeno kroz pdv i akcize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja