Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor do 125cm ??

Recommended Posts

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

Evo ovako.. pratim ovaj forum vec duze vreme i vidim da ima dosta korisnih diskusija.. resih i ja da se registrujem i postavim temu koja ce siguran sam mnogima poput mene biti korisna.. Naime, imam nepunih 17 godina.. motor koji trenutno vozim je aprilia sr50 sa kojom sam zadovoljan.. uzeo bih sad nesto do 125cm poput Honda CBR125, Yamaha r125 ili slican motor.. Jako mi je bitno da ima malu potrosnju a samim tim koliko znam, najbolje je da bude cetvorotaktni .. Znam da su losije performanse i sve to ali bih se odrekao toga zarad manje potrosnje.. Napominjem da nisam od onih klinaca kojih privuce motor pa dosadi.. Vozim od kad znam za sebe i uzivam u tome.. Ne treba mi motor koji ce da przi asfalt i da zuji kroz grad nego ekonomicna masina koja ce sluziti za uzivanje i prevoz od tacke A do tacke B.. Mogu da raspolazem sa 1500e.. koji mi motor preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Bez uvrede, ali malo mi je krivo kad neko tako razmislja o motoru :stabre:

 

A sobzirom na takve zelje, najbolje je da kupis bilo koji od gore navedenih i da mu izbacis agregat i ugradis pedale :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Dobrodošao Davide. Pogledaj malo po rubrici Kupujem na forumu, ima lepih Yamaha ybr125. Uklapaju ti se u cifru, ne troše puno, podvozne, malo ljudi se žali na kvarove, išli su, koliko sam video, i na duže puteve s njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

TT600- nemoj biti bukvalista.. jednostavno trazim motor koji nece imati 15konja a trositi 7 i vise litara kao sto je slucaj kod vecine APRILIE RS125 na primer.. motor koji ide 100-120km/h , malo trosi, lak za odrzavanje- takav mi treba.. najvise bih ja voleo cbr600f ali nemam ni godina a ni kesha.. tako da..

brm brm - hvala, pogledacu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Za tu sumu novca,polovna yamaha ybr125 je dobar izbor.Smesno mala potrosnja,pouzdan,mala registracija.Mada pogledaj i keeway 125.Gotovo je identican kao ybr i citao sam uporedni test po kojem nista nezaostaje za yamahom.A duplo je jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

djo- vise sam za neke cenjenije marke poput HONDA, YAMAHA ili SUZUKI ... surfovao sam danas i po forumima i kuda sve ne i izdvojio nekoliko motora.. nisam jos siguran kako se krecu cene i sve to ali vise volim da nadjem nesto sto mi se svidja pa za cenu jos i mogu nekako da se snadjem ukoliko je vise od onoga cim ja raspolazem nego da ne mogu da nadjem motor koji mi se svidja.. ;)

 

1. Honda NSR 125 - ali koliko ja znam, svaki model je nazalost dvotaktni (2t)

2. Honda CBR 125 - okej mi je motor, 4t je.. samo sto o njemu slusam samo lose komentare sto se tice dizajna i snage pa ne mogu da imam jasan stav o njemu jer ga nisam probao.

3. Yamaha YBR 125

4. Yamaha TZR 125

5. Yamaha r125 - mada mislim da mi se ona nikako ne uklapa u budzet

 

da ne zaboravim da kazem da bih eventualno nakon kupovine motora savio bolji auspuh sto je po meni savrseno resenje za ovakve motore.. nije ni estetski lepo kad se vidi onaj mali auspuh a i realno, vecina sa fabrickim auspuhom se bas ruzno cuju, ko moja kosilica za travu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Bez uvrede, ali malo mi je krivo kad neko tako razmislja o motoru :stabre:

 

A sobzirom na takve zelje, najbolje je da kupis bilo koji od gore navedenih i da mu izbacis agregat i ugradis pedale :zvizduk:

 

 

 

A zasto ti je krivo,nekom motor sluzi kao usluzno prevozno sredstvo od tacke A do tacke B tako da mu je potrosnja veoma bitna,u tvoj izbor mogu jos da udju i sach x-road 125 i sym xs 125k oba motorcica vrlo malo trose

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Sachs je odličan motor, ja sam ga imao 3 godine, samo će biti problem za delove jer ih je teško naći. Od navedenih motora YBR125 je za svaku preporuku što se tiče ekonomičnosti i kvaliteta agregata, jedino ima 3.5KS manje od X-Roada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Pogledaj Kymco Quannon 125 (4t)

 

On ti se kreće na oglasima tako oko 1500e . Evo ti dva oglasa koja sam našao (mada su već stari oglasi):

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1300649/kymco_quannon_125r/

 

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/kymco-quannon-oglas-22799/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ako budem uzimao sinu bit ce to yamaha virago 125,dva klipa,V masina,haos mali potrosac,udoban,potegne do 100km bez problema(ali mislim da ne mnogo preko toga) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

ja sam ponosni vlasnik viraga isao sam sa njim 200km bez problema sa jednom pauzom od 5minuta,brzina maksimum 120,a krstareca 70-75

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ja sam ponosni vlasnik viraga isao sam sa njim 200km bez problema sa jednom pauzom od 5minuta,brzina maksimum 120,a krstareca 70-75

kolika mu je potrosnja jer sam ja cuo nesto minimalno,neke 3lit?! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

Davide, ja isto razmisljam kao i ti... Evo ja licno posedujem Kymco Quannon 125 4t, 3>100km bezolovnog..... I ako svi kad prvo cuju "Kymco" pomisle na kineza, uzmite ljudi pa procitajte malo. . . Nema veze sa kinezima, Kymco se radi u Taiwanu, kvalitet je extra i imaju hondinu licencu! Ja sam se isto dvoumio sa cbr125 i jedini razlog sto nisam uzeo Hondu je sto ima odvratne uske gume, izgleda kao bicikla, koje nikako nisu dobre za krivinu... Zadnja na hondi je 110cm, a na kymco-u 140cm, sto znaci da je kymco mnogo stabilniji i mnogo lepo ulazi u krivinu pri vecoj brzini, i odlicno se drzi pri naginjanju...! Ja ga vozim svakodnevno i lagano magistralom oko 80-90kmh bez gubljenja brzine pri uzbrdici, i bas je stvoren za uzivanje, a inace sam probao i najvise je 120kmh, na maksimalnih 10k obrtaja. . . Odlicno ubrzava, oduvam svaki auto na semaforu..... Prelepo izgleda motor, i jedva se primeti da je 125cc, a i lepo se cuje! Tako da ti preporucujem Kymco sto se tice uzivanja, udobnosti i potrosnje..... 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

bas zbog tih predrasuda o kymco motorima sam se i odlucio za cbr :)) nije isto kad znas da vozis hondcu i kymca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

Pa znam da je Honda HONDA... I ja bi voleo 1care.gif 600RR-a, ali isto nemam dozvolu ni dovoljno evrica... Al kad uporedjujes Quannon-a i CBR-a 125, Quannon ti je veci, siri, stabilniji, sire gume, mladji i moderniji po izgledu, ima lep digitalni cajger bas pogledaj na net-u.. Pa i lepsi je od predhonih modela CBR-a!.... A CBR jedino sto je "HONDA" i da mozes da kazes da imas Hondu, a mozda ima za nijansu bolji kvalitet, inace su im agregati isti... Sto se tice voznje, i uzivanja, bolji je Quannon sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 124 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 , Qingqi qm200

dosta sam ja njih uporedjivao vec i ipak sam se odlucio za cbr-a :) ipak je to proveren kvalitet.. ako nista sigurniji sam sto se tice odrzavanja..ne svidja mi se samo kon quannon-a digitalni cajger.. volim bre, kazaljku da vidim kako se penje gore :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

hahahahah pa do jaja 1moto3.gif . . . a jel to taj model sa slike sto si postavio? koje je godiste? Ja mislim da taj nema ispod 2000e... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja