Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

Neces puno plakati, ne brini se, ipak je to Honda  :takoje:   bar ja nisam plakao, lepo se navozao s mojom CB  :)

Dace bog da bude tako jer mi se motor bas svidja. pozdrav brate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

 

 

 

drugari,ovde sada vidim isto ono sto me cudi na mojoj hondi. koji moze biti razlog toga da meni crvrveno krece od 7000 o/min,a na svim drugim cb500 je to od 10500. hvala unapred. 

 

Isto je na mom CBR600, a to znaci da je najverovatnije Svajcarac, Nemac, to jest uvezen iz neke zapadne drzave gde je imao blokadu na odredjenoj snazi, 

moj CBR je u saobracajnoj 37kw (50ks) , srecom, kad je stigao kod nas, (ako ne i prije) skinuta mu je blokada, bar mislim,  jer komotno ide preko 200kmh  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

jeste brate uvoz iz svajcarske. moracu u nekom servisu da proverim da li je jos pod blokadama. hvala ti brate na odgovoru. aj kad vec smaram, da li neko zna koji tip blokada moze biti na mom cb-u,znaci tom sa crvenom zonom na 7000 o/min, uvoz iz svajcarske? hvala unapred braco.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najprije proveri da li uopste jos ima blokadu, izadjes na autoput, i zavrnes ga do daske, ako izvuce 180kmh onda je otvoren.

Blokada se sastoji iz toga sto ima manje dizne u karburatorima, i ima neke metalne umetke sa rupama sa manjim precnikom na usisu izmedju karba i glave motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

hvala. relativno skoro sam ga uzeo (bukvalno pre par dana), tako da i nisam stigao da testiram krajnju brzinu. ovako lepo poteze,cak i iz relativno niskih obrtaja. za ovih 100tinjak km sto sam presao sam stekao bas pozitivan utisak. nije neka babaroga da izlece ispod dupeta na dodir gasa a iskreno to mi i ne treba. hvala jos jednom na informacijama,javljam krajnju brzinu sa prvim lepim vremenom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Najprije proveri da li uopste jos ima blokadu, izadjes na autoput, i zavrnes ga do daske, ako izvuce 180kmh onda je otvoren.

Blokada se sastoji iz toga sto ima manje dizne u karburatorima, i ima neke metalne umetke sa rupama sa manjim precnikom na usisu izmedju karba i glave motora

Vece dizne ima i one prstenove u difuzorima, takodje federi u šiberima su duzi 1 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

a koliko bi me iskostalo da to odradim? da li usisne gume idu druge ili se samo vade ti limcici? i da li se lako nalazi taj drugi feder sibera koji mi treba umesto postojeceg? hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne kosta nista. Povadis te prstenove napolje iz usisnih guma, kupis odgovarajuce dizne, opruge skratis 1 cm a mozes ih i tako ostaviti. Ja sam vozio sa duzim oprugama i nije bilo problema, mislim nisam primecivao da mu nesto smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

Ne kosta nista. Povadis te prstenove napolje iz usisnih guma, kupis odgovarajuce dizne, opruge skratis 1 cm a mozes ih i tako ostaviti. Ja sam vozio sa duzim oprugama i nije bilo problema, mislim nisam primecivao da mu nesto smeta.

Brate stvarno ti puno hvala na informacijama. Ziv bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni CB ionako lepsi bez tih bocnih plastika, kad sam imao CB hteo sam da ih skinem, i da napravim nesto od prohrom lima na fazon Kawasaki ER5, tamo je to mnogo lepse uradjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Manje vise svuda je, i kod nas na gpz/er5 :D Dosta njih je promenilo motore, mi koji smo od pocetka smo omatorili malo :D a podmlatka slabo ima. Izgleda da ne vole motore :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

Meni CB ionako lepsi bez tih bocnih plastika, kad sam imao CB hteo sam da ih skinem, i da napravim nesto od prohrom lima na fazon Kawasaki ER5, tamo je to mnogo lepse uradjeno

Ok,stvar ukusa. ja imam retku ful oklopljenu verziju ali planiram da kupim far i ‘‘bubrege‘‘ pa da imam i nakeda jer mi se motor bas iskreno svidja u naked verziji. bas je esencija te price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Meni se vise svidja sa oklopima. Nekako je upotrebljiviji. Ne znam samo kako bi se ponasao u gradu sa oklopima, zbog grejanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije to nista, nek provoza VFR750 leti na 30stepeni, pa ce mu posle toga oklopljeni CB500 biti kao na frizider da je seo :D

I ovaj moj CBR greje,nije da ne greje, al nista strasno, ni blizu kao VFR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: honda cb 500

Meni se vise svidja sa oklopima. Nekako je upotrebljiviji. Ne znam samo kako bi se ponasao u gradu sa oklopima, zbog grejanja.

Nisam primetio nikakvu failinku,grejanje ili temperaturu ka meni,ni u gradu ni van grada. Upotrebljiviji jeste od nakeda,ima veliki vizir i oklope sire od kolena tako da je sa te strane stvarno korektno odradjen,udari vetra su svedeni na minimum. ako neko od kolega bude u prolazu kroz mladenovac,nije problem da se proba ko zeli, posto je stvarno retka verzija u pitanju,nisam siguran da ima jos koji u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ima jedan zeleni u blizini NS. Za malo da bude kupljen, ali su me odgovorili pa sam uzeo golaca.

Jednom cu naci jedan takav, sa oklopima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja