Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kz 305

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Postoji mogucnost da zamenim mog IŽ-a uz doplatu za Kawasaki kz 305.Medjutim, ne znam nista o tom motoru, tako da molim nekog da mi da informacije o ovoj Kawi, koliko je pouzdan, kakve su mu karakteristike i sl.

 

Motor je negde 81-82 godište, prešao 40-50 000. Interesuje me da li moze da se vozi jos desetak hiljada kilometara bez jacih popravki, i koliko kostaju rezervni delovi za njega.

 

Ne znam da li mi se uopšte isplati da uzimam ovoliko starog japanca.  ???

 

Hvala i pozdrav 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Sto da ne, ako nije velika doplata ne razmisljaj o menjazi nego odmah menjaj, u svakom slucaju je japanac bolji...

 

Vecina japanaca i obrne sat, u zavisnosti od toga kako se vozi, ja mislim da 50000 nije nista ako je redovno odrzavan i normalno vozen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

pitanje moze li jos 10 hiljada bez ulaganja je kao pitanje koji ce brojevi izaci na lotou... dakle, pogledaj ti to, ako se ne razumes povedi nekoga ko se razume... poslednje sto treba da gledas na 30 godina starom motoru je sta pise na cajgeru... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Odustao sam od kawe kad sam video koliko su skupi rezervni delovi. Samo klipovi za KZ 305 su 200 evra, a da ne pricamo o ostalom. Levi auspuh koji je progoreo(vidi se na slici) kosta 300 evra. A koliko sam iz razgovora sa vlasnikom skapirao, ne bi proslo mnogo do neke ozbiljnije popravke.

 

Dogovorio sam se sa komsijom da mu dam 100 evra i on ce u Moskvi (tamo radi) da mi za te pare kupi skoro ceo agregat. Pa bolje i IŽ sa kilometražom  nula nego kawa iz 1981 sa (mozda) 50 000

 

Hvala na savetima. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Tacnije, oko 130 evra za kraburator, radilicu sa klipnjacom, klip i karike 1. specijala, ceo menjac, lezajeve, platine, dihtunge, lamele, lanac i slicno. Delovi u Rusiji za IŽa su jeftini da ne verujes. Uzeo bih i nove tockove i gume, al ne mogu ljudi sve da mi donesu, pa moram da smanjim dozivljaj, da ne bi placao carinu. Dosta je i ovo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa ti pola IZ-a dobijas iz Rusije! Ni ja, da sam na tvom mestu, u toj situaciji ne bih menjao IZ-a. Sad ces tek bezbrizno da se navozas. Nek ti je bezbedno i sa srecom! Zaboravi Kawu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja