Jump to content

Moto Zajednica

BMW Motorrad Days 2010 Garmish Partenkirchen

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Neposredno nakon ovog grada izlazimo na Italijansku Auto Strada del Brennero, i krećemo pravac Innsbruck.

Odmah nakon Italijansko-Austrijske granice nalazi se impozantni Europa Bridge,visok 190 metara, zaustavili smo se tu, da vidimo kako to izgleda. Od pogleda sa mosta zastaje dah...

post-7341-12879085668663_thumb.jpg

post-7341-12879085670457_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

I ovaj uspon!Kažu da se po zakonima Fizike može savladati samo do 45%, posle toga gravitacija je jača od prianjanja na put. A i dopunska tabla kaže: Idete na sopstvenu odgovornost!

 

post-7341-12879085672109_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Pošto smo kupili vinjete za Austrijske puteve, zapalili smo pravac Insbruck, ovaj deo puta je nezanimljiv, sve do silaska sa auto puta i pravca prema Nemačkoj, sa Garmischom na putokazu, našoj odrednici.

Neposredno ispred Nemačke granice nalazi se prodavnica i servis starih motocikala.

 

Jedva sam moje omladince odvojio od radnje. Dok smo gledali izložene motore, prošao je jedan Nemac na starom BMW-u iz 73.godine. Kada nas je video, vratio se, zainteresovali smo ga.Vraća se iz Merana u Italiji za Keln. Opet BMW-isanje, samo sada više rukama i nogama. Ponosno nam priča da je svoj motor kupio nov i da ga  vozi 37 godina.

post-7341-12879085674456_thumb.jpg

post-7341-12879085675912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nakon toga slikanje na granici i gas.

 

Put između Innsbrucka i Garmisch Partenkirchena je kao izmišljen za trkače. Oštre, ali pregledne krivine,planinski predeli i asfalt koji lepi gume za sebe. Još malo smo uživali u ovom daru, malo slizali strane guma, i nakon 40-50 km, stigli do Garmisha.

post-7341-12879085681683_thumb.jpg

post-7341-12879085682829_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nemci k`o Nemci, na svakoj raskrsnici u gradu postavili putokaze sa znakom BMW, tako da smo bez ikakve nedoumice stigli do mesta održavanja skupa, iako je to na drugom kraju grada u odnosu na ovaj odakle smo mi došli.

 

Bio je Četvrtak,skup je počinjao u Petak, ali je tu već bilo par stotina motora koji su kao i mi stigli iz daljih mesta.

Na ulazu nas je sačekao redar koji nas je uputio ka kampu.

 

Na ulazu u kamp ( kasnije se ispostavilo da je to samo jedan od 5-6 kampova) dočekali su nas drugi redari koji su nam rekli da idemo da se razmestimo, raskomotimo, a kasnije dođemo da platimo kamp.

 

 

post-7341-12879085685442_thumb.jpg

post-7341-12879085842641_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Pošto smo kupili vinjete za Austrijske puteve, zapalili smo pravac Insbruck, ovaj deo puta je nezanimljiv, sve do silaska sa auto puta i pravca prema Nemačkoj, sa Garmischom na putokazu, našoj odrednici.

Drugi put sidji ranije sa autoputa  ;)

 

 

Izvini sto ti kacim linkove po putopisu, morao sam  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Pošto smo kupili vinjete za Austrijske puteve, zapalili smo pravac Insbruck, ovaj deo puta je nezanimljiv, sve do silaska sa auto puta i pravca prema Nemačkoj, sa Garmischom na putokazu, našoj odrednici.

Drugi put sidji ranije sa autoputa  ;)

 

 

Izvini sto ti kacim linkove po putopisu, morao sam  :P

Druže, da se ja pitam km auto puta ne bih išao, negde na početku sam to spomenuo, ali sam morao ispoštovati dvojicu starijih...

A što se linka tiče, ok je, uklapa se u priču. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Otišao sam da platim kamp za nas trojicu, koštao je 7,5 Eura za tri noći. Dali su mi plastificirani natpis koji je trebalo da okačimo na šator.

 

post-7341-12879085871613_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

U okviru kampa se nalaze i toaleti i tuševi koji su zaista čisti zahvaljujući momku koji je plaćen da nakon svakog izlaska iz WC-a ili tuša proveri i po potrebi očisti isti. Moram da priznam da me je malo nerviralo kada pustim vodu u pisoaru, i dok perem ruke, on još jednom za mnom pušta vodu. Mogu reći da se ni jednom za tri dana koliko sam bio tamo nije desilo da nema toalet papira, ili da uđem u prljav wc ili tuš.

 

Sam moto skup je nešto što prevazilazi moje literarne mogućnosti,naime 30.000 motora na jednom mestu, skup koji je do poslednjeg detalja organizovala i isplanirala sama fabrika je nešto što je malo mnogo za moje razumevanje moto skupa, ako se ovo uopšte tako može i nazvati. Program je bio izuzetno bogat i raznovrstan,od probnih Cross vožnji...

 

post-7341-12879085873745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Enduro staze,Road staze,proba novih modela,organizovanih tura po Alpima,do tombola na kojima su premije bila dva GS-a,jedan 800 u Petak i 1200 u Subotu (uze ga Italijan koji je sa takvim i došao), tako da moji drugari i ja nismo stigli ni polovinu toga da ispratimo.

Na ovoj slici je motor čarlija Bormana, kojim je uradio Long Way Arround.

 

post-7341-12879085882167_thumb.jpg

post-7341-12879085882821_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Ove godine slavili su 10 godina održavanja skupa i 30 godina od prvog GS-a koji je najprodavaniji BMW-ov motor.

 

post-7341-12879085889114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Video sam motore iz većine Evropskih zemalja,Rusije, Kanade i Amerike. Amerikanci su organizovano brodom došli do Francuske, pa onda motorima do Garmischa.

 

post-7341-1287908589117_thumb.jpg

post-7341-12879085892435_thumb.jpg

post-7341-12879085893156_thumb.jpg

post-7341-12879085894047_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo za "BMW-Lale" iz Vrsca...............postovanje i mogu vam reci da vam ZAVIDIM !!!

 

Moracu i ja da "uklopim" jedan godisnji odmor u vreme odrzavanja ovog skupa..........pa da posetim i ja.

 

Super su slike.............

 

Pozdrav.........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Bravo za "BMW-Lale" iz Vrsca...............postovanje i mogu vam reci da vam ZAVIDIM !!!

 

Moracu i ja da "uklopim" jedan godisnji odmor u vreme odrzavanja ovog skupa..........pa da posetim i ja.

 

Super su slike.............

 

Pozdrav.........iz Afrike.

Pozdrav Marokanac! Jesu BMW-Lale, ali iz Zrenjanina! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Bravo za "BMW-Lale" iz Vrsca...............postovanje i mogu vam reci da vam ZAVIDIM !!!

 

Moracu i ja da "uklopim" jedan godisnji odmor u vreme odrzavanja ovog skupa..........pa da posetim i ja.

 

Super su slike.............

 

Pozdrav.........iz Afrike.

patiš sada gledajuči susret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nešto što je meni bilo izuzetno simpatično je svečano gradonačelnikovo predavanje ključa grada orgnizatoru skupa rečima: „Grad je u sledeća tri dana vaš!“

Bogami tako je i bilo, grad je bio okupiran motorima koji bukvalno 24 sata zuje tamo-vamo.

 

Nešto što je meni, kao velikom poborniku nošenja kacige zapalo za oči je to da za ta četiri dana nisam video NI JEDNOG motociklistu bez kacige. A jako mi je simpatičan bio slogan koji sam pročitao i koji bi se mogao ovako prevesti: Nisam toliko glup da sednem na motor bez kacige! Eh, gde oni odoše, kod nas je obrnuto,nisi fancy ako ti je kaciga na glavi.

 

Čak i babe na biciklu... ;D ;D ;D

 

post-7341-12879085937637_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Karakteristična je opuštena i pozitivna atmosfera, glavna sala je imala mesta za 10-tak hiljada ljudi, i meni je strašno simpatično bilo to što su svi, kako počne bilo koja muzika odmah dizali krigle i počinjali da se ljuljaju u ritmu muzike,dok im pegave i „napredne“ konobarice nose po osam krigli od jednom.

 

post-7341-12879085938856_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Sutrašnji dan nam je protekao u obilaženju nekih 50-tak štandova koje su imali što fabrika, što firme koje se bave doradom motora ili prodajom dodatne opreme.

Tri puta dnevno svoj šou je imao Kris Pfeiffer, četvorostruki svetski prvak u Stunt Riding-u.Čovek je opušten i izuzetno komunikativan pa smo se sa njim slikali.

 

post-7341-12879085947255_thumb.jpg

post-7341-12879085948084_thumb.jpg

post-7341-1287908594883_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja