Jump to content

Moto Zajednica

Stigla nova alatka - Nikon d60

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nakon silnih rastezanja, dotezanja, srafljenja, varenja i ostalih finansijskih egzibicija zamenih mog Fuji s5600 za Nikona d 60...

Slika jos uvek nema, jer sam sinoc stigao sa novom alatkom iz Bg-a u Sv (gde sam trebao da se vidim sa Gremlinom ali on i Mikka ostadose zaglavljeni u saobracaju :(), tako da sada sledi (slatko) ucenje  :D

Na prvi pogled, ocigledna razlika u odnosu na dosadasnju alatku, brze fokusiranje, brzi okidac...o samim slikama ne mogu jos da govorim jer jos ni jednu nisam video na monitoru  :D :D

Znam da ovo nije visoko profesionalna alatka, ali je ipak alatka u odnosu na prosli aparat...Polako tek sam zagazio u vode fotoreportera, da ukradem jos fazona i fora od cika Gremlina i ostalih profesionalaca( da jedem jos kacamaka  :D :D) pa ce na red doci i neka jos ozbiljnija alatka koja vredi kao jedan dobar motor ;D...valjda  :-\

 

P.S.Srdjane hvala, da tebe (u neku ruku) nije bilo ne bi bilo ni ove alatkice  ;)

post-2435-12879053931177_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa čestitamooo  :)

Bolje aparat nego motor  ;D

 

Šalim se, u zdravlju da ga potrošiš, pa da kupiš još bolji ... Ja imam na poslu D80 ... to mu dođe tu neđe ... sam aparat ko aparat, ali je Nikon , sad imaš pristup svim tim predivnim objektivima, blicevima i ostalim džidža-bidžama ...

 

Koji objektiv si uzeo uz njega ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nikkor 18-55 mm + VR...

Hvala na cestitkama...

Prvo alatka koja ce (nadam se) zaraditi za drugi motor, mada mi je MZ sasvam dovoljan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne znam šta najčešće slikaš, al malko je kratak ... srećom, pasuju jevtini nikonovi stari zum objektivi, a oštri su ko žilet !

 

Ja nikako da se odlučim da pređem na digitalca, jer u glavnom koristim širokougaone objektive, dobri u DX formatu su jako skupi, a baš da ne dam par hiljada evra za senzor punog formata ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ne znam šta najčešće slikaš, al malko je kratak ...

Novinska fotografija...

Polako ne zurim se, prvo alatka pa posle dodaci  ;D

Jedno po jedno, pa lagano...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

OOoo pa cestitam, i nek te sa srecom sluzi  :D I da ga isplatish brzoooo;0

 

Sad zaboravi na aparat i samo ulazi u optiku  ;D

 

I daj sliccke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Evo jedne radne (namenske)  :D od juce...

eTx5e_svilajnacpripremaogreva.jpg

 

Pa malo "upoznavanja" sa alatkom kod svilajnacke skole dok sam cekao cerkicu (pobegao sat ranije od zavrsetka casova-bolje da se upoznajem sa aparatom nego da cepam drva  ;D)

9s3w3_dsc0051resize.jpg

 

Zwf69_dsc0052resize.jpg

 

9vHD7_dsc0071resizej.jpg

 

Sta reci nakon prvih klikova...?

Jos sam ja "zelen" da bih davao neke strucne ocene, ali razlika u odnosu na prosli aparat je OOOOgromna, od nacina i brzine fokusiranja, brzine okidanja (sto mi je veoma bitno u mom poslu) do samog kvaliteta slike...Siguran sam da sam ulozio novac u pravu stvar i da cu ispuniti rokove da vratim pozajmljene novce  ;D...

Doduse jos uvek sam na "auto" modu, ali sam juce krenuo da "ucim" manual tako da se nadam da cu uskoro krenuti i sa M i ostalim modovima... :)

 

P.S.Hvala svima na cestitkama!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Odma isključi auto, nije to za tebe, ti si pismen čovek  ;D

 

Program ti je mnogo bolja varijanta ... mada ja ni njega baš ne ljubim ... Mnogo brate razmišlja pametno ,sve moraš da gledaš šta je "smislio" da nešto ne ukaki  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma Nikon je to,. Cestitam.

Ja imam na D80 taj 18-55 vr i nikako nisam zadovoljan. Moracu pod hitno da ga menjam. Nikako nisam zadovoljan sa ostrinom (sem ako ovom mom nije nesto UCINJENO) i vrlo cesto mi fali preko onog 55 jos malo. P jeste dosta bolji nego auto, ali rucno je rucno.

I da, bilo mi je lapo kad sma kupio aparat, ali sad kad treba da kupujem objektive i nije mi bas lepo. Manji izbor i vise cene u odnosu na glavnog konkurenta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

`Bem li ga , ja sam se igrao ceo da sa tim 18-55 na 5000d i nisam video da je neostar, mozda si nakacio neki los primerak....? Mada nikkor nije sigma... ???  Mislim da je u odnosu na brata canona (18-55) nekako bolje odradjen, i deluje cvrsce i ozbiljnije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sto rece Endurac: "'bem li ga" ja sam tek zagazio u te vode, jes' da me jos uvek vuce navika koja je ostala od Fuji-a da ne prilazim stvarima blize jer je imao veci zum, ali ovo je ipak mnogo ozbiljnija alatka koja trazi mnogo vise rada!!

Evo nesto (radno)od juce:

 

9dLTN_svilajjnacautomobilomur.jpg

 

Za sada sam zadovoljan, naravno planiram (kada isplatim aparat) da pribavim jos jedan objektiv i jedan eksterni blic i to mu je to i sto se potreba tice i sto se (finansijskih) mogucnosti tice!

Citajuci manual stigao sam tek do 1/3 ima tu jos "kacamaka da se jede" nego, ovo vreme sugavo pa nemam volje da izlazim napolju da malo vezbam!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

`Bem li ga , ja sam se igrao ceo da sa tim 18-55 na 5000d i nisam video da je neostar, mozda si nakacio neki los primerak....? Mada nikkor nije sigma... ???  Mislim da je u odnosu na brata canona (18-55) nekako bolje odradjen, i deluje cvrsce i ozbiljnije....

Moze da se desi da sam nakacio neki los ili da treba da ide na stelovanje. Mada plastikanac, plastikanac. Probao sam skoro nikkor 85mm 1.8, mmmmmmmmmmmm em lepo stoji na aparatu, em crta vrhunski, em prelep bokeh, kome treb takav objektiv greota da ga nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne sme da bude neoštar , bez obzira što je kit objektiv, ako je nov reklamiraj !

 

Jesi li probao da isključiš VR i probaš par fotki sa stativa, isti motiv sa različitim blendama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hoću da kažem da se jevtinijim objektivima može oprostiti ako su fotke mekše po uglovima, ali samo ako se slika otvorenijim blendama, ali ako su takve na 8 ili manjim, reklamiraj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

I to sto pre!

 

Meni se javio drug sa foruma pre par dana, iz Makedonije, uzeo nov 400D canon i ima liniju preko fotografija. Odmah sutradan je otisao da reklamira.

 

Sto rece Ras zatvori blendu na 9, 10, pa probaj onda, ali sa npr 100kom ili brze, pa i ako su onda neostre (do iso 300, 400, menjaza oma;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E ima i tu malo istine oko otvora blende. Ja volim malo plici DOF i retko kad guram preko 8 blendu, mada mi i kad gurnem nije neka ostrina. Postoji i mogucnost da sam malo i utripovao, ko zna. Nema vise garancije. Probacu ovih dana malo da zavrnem i brze da pucam

 

EDIT: Primetio sam takodje da ono sto ima ostrine to mu je negde izmedju 30 i 50mm. Ispod slabo, ali citah negde da je to kao i normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja