Jump to content

Moto Zajednica

Moj KTM 690 Supermoto

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

a vidi prodajes na rate bez limita :D !

U toj radnji sam uzeo kofer i rekoh prodavcu ok idem do kuce po auto pa da se vratim po njega.

a on: "pa nisi valjda lud da se vracas opet i to kolima po guzvi?" i izvadi duct tape  ;D

...pa u pravu je covek  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Jako mi se svidja ovaj narandzasti djavolko od motora!  :) Interesuje me kakov je za voznju na duzim relacijama tipa da se provozas do mora, jel ima puno vibracija na njemu i kolika mu je potrosnja? Da li postoje za njega da se kupe koferi i jel imas neku sliku kako to izgleda na motoru posto nemogu da nigde pronadjem? Ja se sad dvoumim izmedji njega i storma 650 posto cekam sad da mi vrati carina pare od mog motora sto su mi oduzeli, pa nebih vise da vozim R...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Jako mi se svidja ovaj narandzasti djavolko od motora!  :) Interesuje me kakov je za voznju na duzim relacijama tipa da se provozas do mora, jel ima puno vibracija na njemu i kolika mu je potrosnja? Da li postoje za njega da se kupe koferi i jel imas neku sliku kako to izgleda na motoru posto nemogu da nigde pronadjem? Ja se sad dvoumim izmedji njega i storma 650 posto cekam sad da mi vrati carina pare od mog motora sto su mi oduzeli, pa nebih vise da vozim R...  ;)

 

-Ja sa mojim nisam isao dalje od 100km od bg jer sam ga kupio za grad za sta je idealan tako da ti to moze evil zo reci on dolazi iz crne gore do bg par puta godisnje sa tim motorom

 

-Vibracija nema uopste u poredjenju sa starim lc4 agregatom ali ih ima u poredjenju sa nekim 4 cilindrasem

 

-Potrosnja 5 litara a kad divljas i vozis po gradu max je 6 - preko toga nisam mogao da ga nateram

 

-Koferi? slika? pa imam eto je gore na ovoj stranici :) po meni je greh staviti kofer na ovakav motor (ko da si stavio kofer na npr novi R6)

Ako hoces da putujes i hoces kofere zasto jedan cilindar? uzmi stroma - manje vibracija,zastita od vetra i nece da ti utrne bulja kao na ktm-u

 

-A ako imas para umes lepo 990smt i nema greske!!! koferi,snaga,agilnost... SVE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

zato sto mi se ktm najvise svidja...posto sam vozio od drugara duka II, mozes s njim da se zezas kao hoces...a storm mi je bas klasican putnicki motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Uff, jesi ti juce bio ispred stanice milicije na kumbari? Ucinilo mi se da je tvoj nandzarasti ispred...

nisam ja

tad sam isao precicom do sremske mitorvice - malo cepao offroad kroz sume i kukuruze  ;D

steta sto nisam sve slikao..

post-1479-12879088765792_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Sinoc sam za malo bio oboren

 

Na semaforu ispred beer festa (tacnije kod hayata i tc usce) dok sam prolazio izmedju dve kolone momak koji je bio putnik na zadnjem sedistu otvori SIROM vrata TACNO ispred mene.

Ne da nisam stigao da odregaujem nego nisam stigao ni da vidim kad ih je otvarao a ni da shvatim sta se desava pre nego sto je bilo gotovo!

 

Zabodem desnim stitnikom za ruku u vrata i korman se smota skroz ka vratima i ja po inerciji krenem da padam na suprotnu stranu..

 

Refleks (iskustvo) je odradio sve - kako je motor nastavio pravo i stitnik skliznuo preko vrata i oslobodio korman ja ga ispravim tj okrenem u suporotnu stranu i za malo izbegnem pad preko auta ispred mene.

 

Ni sad mi nije jasno kako sam uspeo da ostanem na motoru ali sam apsolutno siguran da sam do sad samo defanzivno vozio da bi sigurno bio na asfaltu (takodje je bitno iskustvo u razlicitim uslovima voznje i na razlicitim tipovima motora)

 

Momak koji je izasao iz auta zbunjen ne zna sta da kaze osim pogodite sta??  "izvini nisam te video" a retrovizor mi ne vredi da lomim kad ga on pozadi ni nema

Jos se uplasio sav jer je sszgo koji je isao iza mene odmah sisao sa motora i pritrcao mu :D

 

Pogledam motor korman nije kriv a stitnici i dalje na svom mestu i ne pomereni, samo malo ogrebani (eto ipak se isplatilo sto sam insistirao na stitnicima sa aluminijumskim ojacanjem umesto na onim manekenskim koji nicemu osim za izgled ne sluze)

 

Njihova vrata su gore prosla nego moj ktm i rekoh aj bezi bre i gledaj sledeci put pre nego sto otvoris vrata!

 

Ovaj motor je cudo!

Vec vise od god dana pokusavam da padnem sa njega na sve moguce nacine i na svim mogucim terenima (ada huja,offroad,stepenice,u guzvi slalom kroz grad tj pored sajma,kneza milosa,auto put...) i nikako mi ne polazi sa rukom kao sto mi je islo na nekim drugim motorima  ;D

 

Zato sam i pisao u ovoj temi jer iako je iskustvo (a i sreca) odlucilo o ishodu ubedjen sam da bi na vecini drugih motora u ovoj situaciji pad bio apsolutno neizbezan!

 

Ako se ovaj trend jos dugo nastavi pocecu da mislim da sam dobar vozac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Mislim da si negde napisao, vozim motor i voodim SSZGO-a sa sobom :D pa da te podsetim, nista bez drugara!

Salu na stranu dobro si prosao. Da je bio sminkerski stitnik verovatno bi prsti bili u gipsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Uffu dobro je da si ostao na tochkovima i da ti shtitnici vrshe posao kako treba. Na bir fest ne idem jer je pivo vruce, al ga zato manje ima. Shta sam sinoc video dok sam prelazio most i prolazio pored zgrade Usca me je naterlao da danas u grad idem busom. Od prvlachenja izmedju dve kolone sam odustao zbog shirokog kormana i josh shirih retrovizora, a imali su uticaj i vozachi koji kad vide da se neko provlachi zatvore put kao i peshaci koji prelaze ulicu gde hoce gladni piva. Ukljucujuci tebe sad znam trojicu koji su zbog BFa danas imali incident na motoru/skuteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

vozachi koji kad vide da se neko provlachi zatvore put

To mi se desi ponekad ali ga obidjem sa druge strane ili trotoarom i pokazem mu prst - steta samo sto mi tad ne vidi osmeh  :D

 

peshaci koji prelaze ulicu gde hoce gladni piva.

Aha i to se desava ali ih akrap sve rastera  ;)

A za one najhrabrije koristim zadnju kocnicu i veruj mi skripu guma niko ne collira kao sirenu vec skacu u stranu i bacaju se u zbunje radeci salto ko nindze  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Dobra ste ekipa vas dvojica- dream team!

Zamalo ne kupih (citaj-nisam imao dovoljno) danas handguards u ZEDmoto-u, 80e sa integrisanim aluminijumom, a i mora da se obradjuje ona stipaljka je mi je predebeo korman.  8) Ipak se isplati uloziti u sigurnost naravno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pa posle meni recite da je skupo traziti 100 e za trkacke pazzo rucke, a ovde ljudi daju po 80e za neke stitnike i 60e za slajdere od dva komada plastike...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobra ste ekipa vas dvojica- dream team!

Zamalo ne kupih (citaj-nisam imao dovoljno) danas handguards u ZEDmoto-u, 80e sa integrisanim aluminijumom, a i mora da se obradjuje ona stipaljka je mi je predebeo korman.  8) Ipak se isplati uloziti u sigurnost naravno!

ja sam moje obradio za siri korman

i napravio sam nove upustene tegice koji sprecajavaju stitnike da se prilikom pada rotiraju i ipak slome rucicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Maatori dobro je da se nisi olomio, znam da si sklon tudjim greskama ;) nego ne rece koji je auto bio u pitanju, da nije golf II ubica ili krvozedni jugo? Da znam da se organizujem za protest!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

ma ono je neki debil rahiticni bio u kolima, a nije bilo stete nikakve na motoru pa sta onda da mu radis...

 

Trebao si makar da tockiras preko njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Maatori dobro je da se nisi olomio, znam da si sklon tudjim greskama ;) nego ne rece koji je auto bio u pitanju, da nije golf II ubica ili krvozedni jugo? Da znam da se organizujem za protest!  ;D

neam pojma sta je bilo

neko novije malo govance tipa clio..

zena za volanom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja