Jump to content

Moto Zajednica

Novo iskustvo na Comet-u 650. Necete vjerovati!!!

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ljudi, necete mi vjerovati. Citam ja ovih dana postove o Hyosung-u gledam, raspitujem se, motori stvarno privlace paznju, sto cijenom, a moram priznati i performansama. Jedino u sta se sumnja (sumnjalo) je njihov kvalitet. Vozam se ja po gradu ovih dana i vidim ispred kuce mog drugara stoji neki naked. Ali kako sam u prolazu ne zapazam dobro koja je marka i sta je. Mislio sam da je neka MV Augusta ili nesto slicno. Decko je bio skoro pao sa motora i bio u gipsu neko vrijeme tako da ga nisam gledao. Inace je najbolji vozac u Herceg Novom i sire i vec 10 godina vozi Kawasaki. Covjeku je bitan kvalitet i performanse, cijena ne. Medjutim kada sam opet prosao tuda (pjeske ovaj put), stadoh pored motora i imam sto i vidjet', Hyosung Comet GT650 Naked!!! Nista mi nije jasno. Kako to da on kupi neku firmu a da to nije Kawasaki, Yamaha, Honda ili Suzuki???!!! I sinoc oko 12-1 sat ga ja sretnem u gradu. I tu se raspricamo o tom motoru.Covjek je prezadovoljan kvalitetom! Jedino sto je na njega dirao su prednji diskovi i klijesta i kablovi za glicerin koji vode do istih. Kaze da su fabricki diskovi odlicni, ali je on imao neku kombinaciju za ove koji su perverzija!!! Jedino mi je rekao da su fabricki kablovi losi jer u zavisnosti od spoljasnje temperature se sire-skupljaju tako da nije uvijek isti osjecaj na rucici kocnice, nekada je meksa a nekadatvrdja. Uglavnom, to izadje nesto oko sto eura.

E sada smo presli na pricu o masini. Covjek je prije mjesec-dva isao u kupovinu motora u BG. Burazermu ima Yamahu Fazera 600 pa je mislio da kupi nju ili nesto slicno. Probao je Hondu CBR600RR i jos cudo motora i svuda ista prica. Kada hoce da pretekne auto mora da salta jednu, dvije pa ponekad i tri nize da bi eksplozivno pretakao. Radi se o tome da motori sa redno postavljenim cilindrima Raspolazu sa vecom snagom tek na visim obrtajima. Sasvim slucajno je posao u Hyosung-ov salon u Pancevu (on je porijeklom iz Panceva pa je bio u prolazu), predstavio se kao ozbiljan kupac i pitao moze li da proba neki motor. Tada je poslije svih onih masina na koje je prije toga sjeo uspio da se odusevi Comet-ovom V2 agregatu koji vuce od samog starta, od najnizih obrtaja. Tada je odlucio da ga kupi. Meni je opet u glavi ono kao, ma to je Korejanac, dza bu... I sada dolazi ono glavno. Sjedam ja sa njim da se provozamo, da me uvjeri u ono sto pricam. Ljudi, nevjerovatno, ta stvar cupa kozu sa lica! Motor vuce odmah da to nije normalno! Vozili smo se onim uskim putevima kroz Herceg Novi, ja sam se uk....o od straha! Motor je kao nevrijeme! Na pravcima Smo ga razvaljivali, kocenje na rubu, savijanje na rubu, sve do granica. A ja hocu da umrem od straha jer ne vjerujem da ide tako! Na jedan pravac smo isli preko 170 (ali zamislite kolicni moze biti pravac u Herceg Novom). Na kraju me covjek vozio par stotina metara na zadnjem tocku suludom brzinom (preko 80-90, ma ni ne sjecam se od soka). Bili smo u vazduhu toliko da sam ja visio o njega, a zadnje svijetlo do asvalta! Nemam rijeci, trauma!

Izmedju ostalog, motor je elastican za ne povjerovati! Idemo 70-80 u 6. brzini, gas, penje kao luda, 5., gas, ide ne pita, 4., gas , ma da vam ne pricam dalje. Dakle, po onome sto sam ja vidio, motor je, malo je reci, fenomenalan!

Sada se ja razmisljam o kupovini Comet-a. Kazem vam, motor je jeftin, a dobar do bola!

Ali poslije ove traume me prosto strah uzeti 650! Dobro, covjek zna, izvlaci maksimum iz njega, ali opet, nije zajebancija.

Tako da mi je sada u glavi onaj od 250. Ma ne znam vise ni ja sta da radim. Uglavnom , to vam je moje iskustvo sa Hyosung-om i definitivno, sada imam drugacije misljenje o ovoj firmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

650ka je ozbiljan motor, tu nema sta. Imas kod nas review Cometa 250, Never ga je vozio ove godine, pa procitaj utiske...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Naravno da sam procitao tekst. Fenomenalan je. Kako da stupim u kontakt sa njim da ga priupitam jos po neki detalj? Ima li neki mail? Probao sam na pp ali nesto nece da posalje (ili ja ne znam).

 

I zna li neko od vas neki link sa podacima o ovim motorima tipa max brzina, max brzina u svakom od stepena prenosa, potrosnja itd...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Au Policu sta uradi coveku.Pa ispade ovaj Comet najbolji motor na svetu.Sve je to OK , ali Zoki daj bre ne jedi vise ......

Evil Zo sa Zokijem Policem bi se usro od straha i na apeencu.Kupi GT 650 odlican motorcikl za pocetnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Znaci znas o kome se radi, sta da ti kazem, covjek zna posao 8)

A i to ti je istina, u njegovim rukama sve dobro ide :shock:

Sad me ozbiljno nalozio na Cometa. Jedino se razmisljam da li 250 ili 650. 250 je jeftin i super bi mi odgovarao, ali me strah da mi ne dosadi. A 650 je vec ozbiljna stvar, moralo bi da se pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma uzmi 650!

 

Koji je to pravac u HN gde moze da se vozi 170 meni to nigde nije uspelo mozda tamo na magistrali kod skretanja za igalo :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ma uzmi 650!

 

Koji je to pravac u HN gde moze da se vozi 170 meni to nigde nije uspelo mozda tamo na magistrali kod skretanja za igalo :idea:

Ides magistralom iznad igala i od petlje produzis dalje pravo prema Hrvatskoj i tu ima velika nizbrdica (pored institu Dr Simo Milosevic) koja vodi do benzinske pumpe. A jos je tu put sve na velike talase, samo sto nismo poleceli. A onda naglo kocenje da ti se sva krv slije u mozak, okret kod benzinske i onda prema nazad. Trauma! :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

izgleda da je malo manji motor u odnosu na konkurenciju al opet povoljan odnos cena-performanse,kvalitet.aj reci nesto o fazeru ako si imao prilike da ga vozis i ovako uopste tvoji utisci o motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nisam vozio Fazer-a, ali mi je ovaj momak dosta pricao o njemu, ima ga njegov burazer. Ista prica kao i za sve masine sa redno postavljenim cilindrima. Do 8000 obrtaja idu, a poslije 8000 cupaju kao blesavi do crvenog. Medjutim kada su u pitanju motori sa V rasporedom cilindara, oni vuku od najnizih obrtaja i ne vrte toliko visoko. Kazem ti momak je gledao i nju kada je kupovao motor, ali ovo sto V2 odmah vuce mu je presudilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
Jedino mi je rekao da su fabricki kablovi losi jer u zavisnosti od spoljasnje temperature se sire-skupljaju tako da nije uvijek isti osjecaj na rucici kocnice

znaci hubluju dobro ipak?!......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Pregledao sam sve modele Hyosung i mislim da su odlicni a cene solidne !!! :roll: ipak ogormna je ralika izmedju 250 i 650 !!! Ako nisi nikad imao jak motor onda ti preporucujem prvo 250 pa jace :wink:

A slikica ti je cool !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Pregledao sam sve modele Hyosung i mislim da su odlicni a cene solidne !!! :roll: ipak ogormna je ralika izmedju 250 i 650 !!! Ako nisi nikad imao jak motor onda ti preporucujem prvo 250 pa jace :wink:

To je i moje razmisljanje. Kapiram da kada bih npr. odmah uzeo CBR600F ne bi bilo tako strasno, jer je ona (relativno) pitoma do 8000 obrtaja, pa tek poslije toga podivlja. A ovo cudo vuce od 0! Mada, posto sam vozio Ninju 250 koja je imala 44KW! mislim da bi se relativno brzo ustosao i smorio na Comet-u 250 koji ima 20KW (mada, opet, ipak ima V2 motor...). U principu, meni ne treba da motor ide preko 140-150, ma necu ga ni toliko voziti (mozda samo ponekad :lol: ). Ali mi treba motor za brza preticanja (obilazenja). Meni je bitno da u voznji kroz HN mogu eksplozivno u momentu da preteknem i zauzmem poziciju ispred (dakle, mora malo bolje i da koci). Nemam ja dje da vozim nesto extra brzo, uslovi puta mi ne dozvoljavaju. Bojim se da ovoj od 250 nece moci da me isprati u tim preticanjima. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Evo jednog podseæanja ako nisi pažljivo èitao review za GT 250 iz prve ruke, motor do 5000rpm ne radi a vuèe tek od 7000rpm pa do nekih 10500 di mu je veæ redline. O preticanjima na magistrali nema ni govora, ovo je strogo gradski bajk.

A što se tièe GT650 - svaka èast na izboru, pravi urban bajk za 21. vek, mislim da nema boljeg za tu (ni blizu) lovu! Ogromna je razlika u maximalnoj brzini izmedju njega i CBR-a tako da nisu ni za porediti! Mislim da bi ti to bio pravi potez. Meni da nije ove kilaže i mog omiljenog saputnika (skoro stalno) sa mnom, 'davno bi ga... un! posedovao :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Eh da, GT650 je stvarno dobra stvar. Sada sam vise prorijentisan na njega, CBR ce malo da priceka. Nije ista stvar 5500 i 8600 eura :!:

Gledao sam ovu R verziju Cometa. dobra je kao dobar dan 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E, vidjeh danas da Markos Suzuki daje neke ludilo popuste, tako da Suza SV650 umjesto 7531 kosta 6587 eura, a to je "samo" 1000 eura skuplje od Cometa! U ovom trenutku Mozda je ipak bolje dodati pa uzeti Suzu :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
A možda dodati i još 500E pa za oko 7000E uzeti nešto kao Kawa Z750 S ili slièno... :jecaj:

Z750 je ozbiljna stvar. Taj motor je odavno bestbuy. Ali za mene, licno, je prejak. Meni treba nesto oko 500-600, nikako vise, ne znam ni kako sa time da se izborim :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da li neko zna neki link sa nekim testom koji ima podatke o max brzini Cometa GT650, maximalnie brzine u svakom od stepena prenosa, potrosnja pri nekim odredjenim brzinama... itd. Nema sanse nista da nadjem, pomoc :cry: :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

650ccm iz V2 maccine je bezobraznije i nervoznije od 750 iz R4 cil i mnogo se ranije 'gica' tako da sam i dalje pobornik ideje da cifre nemaju veze, vec kako ono neko rece: :( "mozak glavu cuva" :jecaj:

 

Nego kad ce vise taj dvotockas, ma koji bio :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: NS

Ne znam da li je ostatak foruma upoznat - Neverov Comet 250 je sad kod mene :)

Pre njega nisam vozio nista jace od apn4 :) tako da mi je za prvi motor odlican. E sad, ovde sam primetio da me na 120+ vetar vec skida sa motora :lol: (dobar deo toga je otpao kad sam kupio motorasku jaknu, u obicnoj jesenjoj jakni sam bio kao padobran) ali i dalje se to oseti.

Zanima me cisto kako se svi ti R-ovi sa maskom ponasaju u odnosu na naked motore. Koliko znaci oklop?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Oklop ne znaèi ništa, do malo stabilnosti celog bajka, a ono što tebe zanima je VIZIR :misli: koji na R-ovima znaèi SVE, a na naked-ima MNOGO !!! Vizirèiæ do oko 100-tinak Eura na Cometu bi npr. znaèio razliku izmedju savijanja i rvanja :jecaj: posle 90km/h i putovanja pri 110km/h :kul: , mada bi mogao ti mal'ko i da ojaèaš, oèvrsneš, osetiš vetar u kosi, :sesirko: pa tek onda možda vizir, a možda i nešto jaèe...

Na R-ovima se omanji vozaèi mogu ispod vizira i skroz sakriti i pri V-max od preko 250km/h dok ovi kao ja mal'ko vire...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja