Jump to content

Moto Zajednica

Kako registrovati ATV???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Cuo sam da treba da usvoje neki zakon o ATV... Kako do tad voziti ATV??? Na koje table?

 

 

Do daljnjeg možeš da ga registruješ kao automobil, pod uslovom da zadovoljava zahteve (kočenje, svetla, pojas, naslon za glavu, rezervni točak...)

 

Sve varijante kao motokultivator su opasne po liniju tehničkog pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Trenutno ga zakon o saobracaju ne prepoznaje, tako da se zvanicno ne moze registrovati.Nezvanicno se mogu registrovati kao radne masine,na zelene table i to samo u pojedinim opstinama.Kod registrovanja na zelene table najveci problem su bile otvorene verzije,  zato sto im je brzina daleko veca od dozvoljene za radnu masinu.Opet nezvanicno se prica da se ceka novi zakon,i do tada je preporuceno svim sluzbama da cetvorotockase za sada ne registruju. >:(Verovatno ce se registrovati na A kategoriju,a moci ce da ga vozi svako ko ima B >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ne, nov zakon kad se bude doneo, uvodi novu kategoriju za upravljanje ATV-om, trenutno neznam kako se bese oznacava ta kategorija jer neznam de sam zaturio jednu brosuru iz SAT plus magazina. Tu pise nesto osnovno o novom zakonu, bezbednost, kaznene mere, nove kategorije, ono sto je najgore po novom zakonu za "A" kategoriju se polaze tek sa 24 godina. KATASTROFA ! ! !

Znaci ko namerava i ima uslove nek polaze pre uvodjenja novog zakona. Topli savet.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Ne, nov zakon kad se bude doneo, uvodi novu kategoriju za upravljanje ATV-om, trenutno neznam kako se bese oznacava ta kategorija jer neznam de sam zaturio jednu brosuru iz SAT plus magazina. Tu pise nesto osnovno o novom zakonu, bezbednost, kaznene mere, nove kategorije, ono sto je najgore po novom zakonu za "A" kategoriju se polaze tek sa 24 godina. KATASTROFA ! ! !

Znaci ko namerava i ima uslove nek polaze pre uvodjenja novog zakona. Topli savet.  ;)

Uvodi se kategorija kvadricikl.Za A se polaze kao i do sada sa 16 ali uz ogranicenja. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kolko sam video po nasim putevima se voze uglavnom - neregistrovani. E sad, vidjao sam neke registrovane na zelene tablice - ko radne masine ( mislim da su one ogranicene na brzinu od 25 km/h - znaci odgovarajuci atest ,  i ako te uhvate da vozis brze po putu bice svasta ), a vec par godina unazad na moto skup u N. Sadu dolazi jedan tamno zeleni ATV sa Zrenjaninskim tablicama registrovan kao automobil ( automobilske tablice ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja