Jump to content

Moto Zajednica

Batajnica 24 septembar

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova

Zadnja trka sezone Batajnica 24 septembra ,dolazi preko 40 stranaca ,Hrvati ,Slovenci ,Bugari ,Madjari ,Italijani ,Duka racing je dao sve od sebe ajmo sto u vecem broju da dodjemo na bataju jer dolaze gradonacelnik Bepgradai ljudi iz vlade ako vide da je to nesto veliko beograd ce od sledece godine poceti izgradnju prvog motodroma !

Odnosno grad ce dati lokaciju i komunalije a stazu ce praviti privatnici !

 

Ajmo sad svi stisnite i dovedite bar po pet ljudi sa sobom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Uz dužno poštovanje svim organizatorima moto trka kod nas, mene je u nedelju (10.09) bilo sramota što sam došao u Batajnicu. Bojim se da gospodin Nenad Bogdanoviæ, ljudi iz vlade i gosti iz inostranstva neæe imati šta da vide. Kiselu vodu moraæe da plate 100 dinara, videæe da momci koji uèestvuju na trkama neæe moæi da uðu normalno na stazu od debila koji misle da su u centru svemira, da trkaèe na potpuno neureðenoj stazi èekaju gume (ej, gume :!: ) koje obeležavaju putanju i koje mogu da im pomognu da poginu, videæe potpuno nezainteresovanu i nadobudnu publiku bez trunke navijaèke strasti... 98 posto posetilaca vratiæe ih u "brate" fazon mraènih 90-tih...

Tužno... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
da trkaèe na potpuno neureðenoj stazi èekaju gume (ej, gume) koje obeležavaju putanju i koje mogu da im pomognu da poginu

 

O tome se bas i radi.

Treba da vide tako nesto i onda ce mozda reci "Hej, ajde da napravimo jedan motodrom da trkaci ne rizikuju zivot vozeci stazom koja treba da bude bezbedna".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

alo bre ljudi treba podrzati svaku moto-bike manifestaciju a ne tu pricati kolika je kisela voda svratis u prodavnicu i kupis vodicu odes na stazicu pricas sa ljudima pogledas motorice okolo sto su dosli odgledas trku i vrces se nazad kuci to je breeeeee strava ja sam naravno bio i malo se na kraju provozao po pisti,bilo je naravno par ljudi sa foruma i prelepa jedna dama na crvenoj yamahi koja je toliko bila srecna da samo sto nije uzletela a bije je neki nas drug sa suzukijem gs 500 koji pokusavao da pocepa svoju masinu ali nije imao nesto konja pa mu to nje uspevalo.zato bi trebalo da se na sledecoj trci svi okupimo pozdrav by joxa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

:oops: :oops: :oops:

 

 

a koja yahaha????jos i crvena hehehehe

 

hehehehe

 

 

malo je ljdi sa 4ruma bilo , sto je jako zalosno ...

treba podrzati skoro svaku moto manifestaciju ...

 

pozz svima

videcemo se ako .....da .....24

to mi na pljuc metar od kutje :oops: :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
dolaze gradonacelnik Bepgradai ljudi iz vlade ako vide da je to nesto veliko beograd ce od sledece godine poceti izgradnju prvog motodroma !

Odnosno grad ce dati lokaciju i komunalije a stazu ce praviti privatnici

 

Dozvolicu sebi da kratko prokomentarisem ovo, s obzirom da sam sluzbeno i profesionalno u cestim kontaktima sa organima gradske i republicke uprave.

 

Nazalost, ovo ne ide ovako.

Sto se tice izgradnje motodroma ovaj projekat postoji, kao izgradnja multifunkcionalne auto piste koja bi bila pogodna I ZA motore, nikako "cistog" motodroma. Medjutim, u pitanju su ogromna sredstva, koja se sporo i tesko vracaju, odnosno za one koji znaju o cemu pricam ROI (Return On Investment) koeficijent je izuzetno nepovoljan. Stoga prica da ce ga graditi privatnici ne stoji, jer nemaju finansijskog interesa - neuporedivo im se vise isplati da grade recimo warehouse pored autoputa, pa cak i garazu...

 

Motodrom ili autodrom je nacionalni projekat, gradi se jednom i to na osnovu medjunarodnog tendera. Nazalost, u nasim ekonomskim uslovima, mogu da vam nabrojim barem 10 velikih investicija koje ce pre dobiti zeleno svetlo od motodroma koji bismo verovatno svi mi zarko zeleli - setite se samo cinjenice da Beogradu trenutno nedostaje barem 2 mosta, a gde je sve ostalo...

 

Da ne duzim, dosli ili ne dosli na moto trke, od autodroma odnosno motodroma u skorijoj buducnosti gotovo sigurno nema nista, cisto da nemate iluzije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

E pa brate nisi bas u pravu sto se tice privatnika ,jer ja sam razgovarao sa nekolicinom ,najveci troskovi su zemljiste i komunalije ako se grad odrekne toga i ustupi to da bude u njegovom vlasnistvu taj postotak onda ce ovi podeliti troskove po postotku ulaganja , isto tako i radionice ,hoteli koji ce biti gradjeni u okviru ajd automotodroma projekat postoji odnosno vise i da se ide prvo na izgradnju jednog dela motodroma odnosno izgradnja piste sa osnovnim potrebnim uslovima , nisu samo nasi privatnici zainteresovani i mi nemamo nista sa tim sto beogradu fale mostovi , a njihove projekte sam video za koji kurac su pravili Arenu za dve kosarkaske utakmice i jedan koncert e to su njihovi projekti muka mi je od tih komunistickih razmisljanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kilometar autoputa ti je cca. 1 milion eura, ne verujem ni da bi km staze bio nešto jeftiniji a treba ti barem 3-4km + za tribine i ostalo što æe biti brat bratu barem 5 milijuna juriæa :shock: .

Mislim da sam negde proèitao da bi ti se staza isplatila treba da radi bar 200 tinak dana u godini.

 

Naravno vlasnici mogu stazu da rentiraju graðanstvu. Neka bude krug 10eur (Nirburgringu 1 krug je 15 ili 20 eura) i neka u proseku 30 ljudi vozi 5 krugova dnevno. Tih 200 dana godišnje izaðe na 300.000eur godišnje i onda time podeliš 5.000.000 i izaðe da za 16.6 godina poèneš i da zaraðuješ nešto :wink:

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Moze sve to da prodje dosta jeftinije ako se ne bi ugradili mnogo oni koji rade na projektu.

 

Nazalost, svi znamo da je kod nas dosta prevaranata koji bi na lak i brz nacin da zarade mnogo para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
malo je ljdi sa 4ruma bilo ' date=' sto je jako zalosno ...

treba podrzati skoro svaku moto manifestaciju ... :oops: :oops:[/quote'] DOSTA vise sa tim prozivanjem 4uma. Prvo Pecina sahrana, pa sad Bataja! Pa nema 4um ruke i noge da dodje nego svako ponaosob. Aj nemoj da spominjem tvoje silne svadbe i Cece za vreme moto-skupova!!! Ah da, bila je Moto-zurka u Rumi i bilo nas je skoro 10-ak s foruma. Besplatan ulaz, pasulj, besplatno pice u neogranicenim kolicinama, defilej, stunt i na kraju svirka u kluBskim prostorijama iliti u discoteci Krug. E ZATO nismo isli u Bataju! A ti si bila pozvana u RU... koliko se secam :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

E vidis a ako je motorista onaj koji ima svu potrebnu mehanizaciju koliko onda kosta , a njemu ide procenat vlasnistva prilikom osnivanja motodroma a da vam kazem i da je francuski Motul zainteresovan , 15 privatnika jakih iz Srbije , grad Beograd ili Novi Sad svejedno i malo ga pretera sa tim milionom eura kilometar !

 

Proveri ti jos jednom tu cifru !!!

Pa sta ako se isplati za 16,6 godina ,madjarska sa Hungaroringom tek je sad na nuli pa su napravili jos dva samo u Srbiji nemoze zato sto je to skupo i garantujem da ce raditi 230 dana u godini !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Dali je neko vozija na toj stazi to je moje pitanje?.Jer ja jesan prosle godine na oldtajemr trci.I mogu van reci da je staza ubi boze.Ima prelaze sa glavne na pomocu pistu skoro dva centimetra i kd udaris na to pri nekoj brzini nije ni malo prijatno,a umisto onih guma mogli da postaviti bale sjena makar toga ima u Srbiji "NISU AUTO TRKE NEGO MOTO TRKE".E kad se to pojasni organizatoru onda mozda bude nesto.Pojedinci nemogu nista,jer organizator oce da napravi trku na svjetskom nivou s tima sta potrosi 1000 evra na pehare ,a 300 na organizaciju......i kad kazes nesto onda ti ucutkuju jer oni sui najpametniji,a ti magarac koji nema pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
....Pa sta ako se isplati za 16' date='6 godina ,madjarska sa Hungaroringom tek je sad na nuli pa su napravili jos dva samo u Srbiji nemoze zato sto je to skupo i garantujem da ce raditi 230 dana u godini !!!!![/quote']

 

Ma voleo bih i ja da imamo tako nešto pa da me ti onda intervjuišeš za svoj èasopis i pitaš koliko si krugova odvozao ove sezone a da ti ja odgovorim (kao onaj baja na DSF-u pre nekih mesec dana koji vrti krugove na Nirburgringu): "Pa, oko 1500-2000 nisam brojao" :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Dali je neko vozija na toj stazi to je moje pitanje?.Jer ja jesan prosle godine na oldtajemr trci.I mogu van reci da je staza ubi boze.Ima prelaze sa glavne na pomocu pistu skoro dva centimetra i kd udaris na to pri nekoj brzini nije ni malo prijatno' date='a umisto onih guma mogli da postaviti bale sjena makar toga ima u Srbiji "NISU AUTO TRKE NEGO MOTO TRKE".E kad se to pojasni organizatoru onda mozda bude nesto.Pojedinci nemogu nista,jer organizator oce da napravi trku na svjetskom nivou s tima sta potrosi 1000 evra na pehare ,a 300 na organizaciju......i kad kazes nesto onda ti ucutkuju jer oni sui najpametniji,a ti magarac koji nema pojma[/quote']

 

=D>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Siguran sam da ekonomska racunica postoji,mnogo veca nego sto neki od vas misle!Nije staza iskoristena sam za trkacki vikend,vec i za razno raznadruge namene.Pogledajte gde nasi casopisi rade testove motociklala i automobila?Na lokalnim putevima i sl. mestima sa slabijim saobracajem.Iznajmljivanje staze nije nimalo jeftino,a i tesko se dobija termin.Pogledajte na sajtu Grobnika koliko ima slobodnih termina pa ce vam biti jasno kolika je iskoriscenost staze u godini.Dalje kada postoji takav objekat onda se mogu odrzavati i takmicenja viseg ranga-AA cup,prvenstvo evrope CEZ kup (automobili) itd.Jaka konkurencija radja kvalitet a kvalitet privlaci gledaoce-zar ne.AA-cup (da ne idemo dalje) okuplja redovno 150 vozaca (ucesnika)=clanovi ekipa itd.-pogledajte koliko je to samo nocenja,hrane pica itd.Znaci sve se to vrti na stazi i oko nje.Dalje,reklamni prostor-sto se takmicenje viseg ranga odrzava to je i reklamni prostor skuplji.

A na kraju dolazimo i do mogucnosti odrzavanja manifestacija kao sto je Motohappening na Grobniku-trke vozaca amatera.Dakjle ako si nalozen, brate,dodjes,platis startninu,istreses visak adrenalina iz sebe i ides normalan kuci i ne divljas u saobracaju!

Pogledajte samo Crnu hroniku na sajtu,koliko smo ljudi samo ovog leta izgubili-te zivote niko ne moze da plati!A imali smo u poslednjih 10 godina i 4 pogibije i nebrojeno teskih povreda upravo zbog odrzavanja trka na neadekvatnim stazama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Siguran sam da ekonomska racunica postoji' date='mnogo veca nego sto neki od vas misle!Nije staza iskoristena sam za trkacki vikend,vec i za razno raznadruge namene.Pogledajte gde nasi casopisi rade testove motociklala i automobila?Na lokalnim putevima i sl. mestima sa slabijim saobracajem.Iznajmljivanje staze nije nimalo jeftino,a i tesko se dobija termin.Pogledajte na sajtu Grobnika koliko ima slobodnih termina pa ce vam biti jasno kolika je iskoriscenost staze u godini.Dalje kada postoji takav objekat onda se mogu odrzavati i takmicenja viseg ranga-AA cup,prvenstvo evrope CEZ kup (automobili) itd.Jaka konkurencija radja kvalitet a kvalitet privlaci gledaoce-zar ne.AA-cup (da ne idemo dalje) okuplja redovno 150 vozaca (ucesnika)=clanovi ekipa itd.-pogledajte koliko je to samo nocenja,hrane pica itd.Znaci sve se to vrti na stazi i oko nje.Dalje,reklamni prostor-sto se takmicenje viseg ranga odrzava to je i reklamni prostor skuplji.

A na kraju dolazimo i do mogucnosti odrzavanja manifestacija kao sto je Motohappening na Grobniku-trke vozaca amatera.Dakjle ako si nalozen, brate,dodjes,platis startninu,istreses visak adrenalina iz sebe i ides normalan kuci i ne divljas u saobracaju!

Pogledajte samo Crnu hroniku na sajtu,koliko smo ljudi samo ovog leta izgubili-te zivote niko ne moze da plati!A imali smo u poslednjih 10 godina i 4 pogibije i nebrojeno teskih povreda upravo zbog odrzavanja trka na neadekvatnim stazama.[/quote']

 

svi mi to znamo ali ajde ti to objasni nasim guzonjima.Koji ako ne isplatu stazu pri prvoj trci njima se to neisplati tj. svi gledaju od danas to sutra.Ali niko se nije sitija da pogleda koliko para moze da zaradi u narednih 5-10 godina(para kazen jer se tako danas kod nas samo moze pricati),a da nekazen koliko zivota mogu da sacuvaju sa ulicnih trka...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Pogledajte samo Crnu hroniku na sajtu' date='koliko smo ljudi samo ovog leta izgubili-te zivote niko ne moze da plati...[/quote']

Prilicno sam ubijedjen da vecinu tih ljudi staza uopste nije zanimala. Cast izuzecima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
...Pogledajte samo Crnu hroniku na sajtu' date='koliko smo ljudi samo ovog leta izgubili-te zivote niko ne moze da plati...[/quote']

Prilicno sam ubijedjen da vecinu tih ljudi staza uopste nije zanimala. Cast izuzecima...

Može biti, medjutim staze NEMA pa ne možeš da budeš siguran u tvrdnji! Ubedjen sam da bi postojanje staze spasilo bar 10 od ovih 33 života što ih statistika navodi(mislim da ih je poginulo više). Najjeftiniji sat staze koji sam našao na netu/u novinama je veæ od 25-30E po satu negde u Italiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

50 eura ti je citav dan u madjarskoj na euroringu , 45 eura na hungaroringu sa mmerenjem vremena tri sata , 60 eura panonija ring citav dan bez boxa

i garantujem da bi vecina ukapirala da se izjuri na stazi a ne po gradu ,ulicne trke i ostala sranja dizanja na zadnji itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Na žalost izgleda da u Srbiji samo represija radi...

 

1. Korak. Opšta medijska kampanja sa spotovima u kojima se vide smrskana kola motori i tela pokrivena èaršavima uz dosta krvi uz slogan "Bezbednije je sa saobraæajnom kulturom" ili sl.

 

2. Korak. Rigorozna kontrola saobraæaja pogotovu noæu (Ako šabanèina može do mile volje da se izdrkava na 2 ili 4 toèka od Slavije do Kališa i da ga pri tom niko ne zaustavi, pa šta æe tek da radi van centra

 

3. Donošenje konaèno novog zakona o saobraæaju uz pooštravanje kriviènog zakona za saobraæajne prekršaje (0 alkohol, oduzimanje vozila na 3 meseca za crveno svetlo, roditelje po džebu ako im maloletno dete pravi sranja u saobraæaju....)

 

4. Potpuna reorganizacija Auto škola (samo u Srbiji su auto-škole babaroge koje otimaju pare i služe donošenju kinte vlasnicima i korumpiranim pandurima a ne uèenju polaznika)

 

A do tada vidimo se u èitulji... :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Na žalost izgleda da u Srbiji samo represija radi...

 

1. Korak. Opšta medijska kampanja sa spotovima u kojima se vide smrskana kola motori i tela pokrivena èaršavima uz dosta krvi uz slogan "Bezbednije je sa saobraæajnom kulturom" ili sl.

 

2. Korak. Rigorozna kontrola saobraæaja pogotovu noæu (Ako šabanèina može do mile volje da se izdrkava na 2 ili 4 toèka od Slavije do Kališa i da ga pri tom niko ne zaustavi' date=' pa šta æe tek da radi van centra

 

3. Donošenje konaèno novog zakona o saobraæaju uz pooštravanje kriviènog zakona za saobraæajne prekršaje (0 alkohol, oduzimanje vozila na 3 meseca za crveno svetlo, roditelje po džebu ako im maloletno dete pravi sranja u saobraæaju....)

 

4. Potpuna reorganizacija Auto škola (samo u Srbiji su auto-škole babaroge koje otimaju pare i služe donošenju kinte vlasnicima i korumpiranim pandurima a ne uèenju polaznika)

 

A do tada vidimo se u èitulji... :cry: :cry:[/quote']

 

Apsolutno si u pravu! =D>

Kad èizma zgazi, miševi pište!!! :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja