Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

poz, drugari, hteo bih da stavim teflonsko crevo za prednju kocnicu (ER5), pa me zanima jel radio neko gde da uzmem, cena, proizvodjac. Imaju u motolandu Hel al ipak bih savet nekog ko je radio to na svom ER-u

 

Ja sam stavio Hel original. Ne znam kakva su u odnosu na domaću radinost, ja sam zadovoljan, kočnica je mnogo tvrđa i preciznija. Ipak, u mom slučaju, kočenje prednjom se poprilično popravilo i nakon što sam zamenio ulje u oba štapa viljuške. Ovo se prevashodno odnosi na početnu sekundu kočenja, pošto tvrđa viljuška brže optereti prednji točak (jer ne potone motor previše) i omogući jače inicijalno kočenje. Čini mi se da je investicija u sve što doprinosi poboljšanju kočenja prvorazredni prioritet na ER-5, koji, sam po sebi, ne može da se pohvali dobrim kočenjem, a nije ni previše lagan.

 

Da malo udavim bez posebnog povoda - možda sam spor u učenju, ovo mi je već 4. sezona na ER-u, a i dalje mislim da nisam u pogledu mogućnosti motora iscrpeo sve što može da ponudi. Ok, na ravnom je lako saznati gde su mu granice, ali kada su krivine u pitanju, svaki put otkrijem da je mogao da se nagne još malo i uđe u krivinu brže. Da li je neko uspeo da ostruže fuzastere u krivinama? Ja još uvek nisam skupio "orahe" da probam. Pozdrav,

P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Danas upalim motor posle duzeg stajanja, i opet nekako se otisla membrana na slavini 1hmm.gif

Ne znam kako vi ali ja svake godine stavljam drugi set za reparaciju slavine. 1hmm.gif

Sad moram naci nekoga ko narucuje iz Louisa

vidi koji ti je navoj ako se slavina srafi u rezerviar (ako se ne srafi jos lakse) uzmi neku od skutera koja ima on off i resi problem zauvek.

 

Srafi se u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Danas upalim motor posle duzeg stajanja, i opet nekako se otisla membrana na slavini 1hmm.gif

Ne znam kako vi ali ja svake godine stavljam drugi set za reparaciju slavine. 1hmm.gif

Sad moram naci nekoga ko narucuje iz Louisa

vidi koji ti je navoj ako se slavina srafi u rezerviar (ako se ne srafi jos lakse) uzmi neku od skutera koja ima on off i resi problem zauvek.

 

Srafi se u rezervoar.

to NIKAKO, to nije obicna slavina, to je vakum slavina, na njoj ima posebno crevo koje ide na vakum u karburator i taj vakum pogoni membranu i onda se stvara protok,

to moze da bude samo kao dodatna slavina pored ove vakumske, mada to samo komplikuje stvar, bolje napravi tu originalnu i miran si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Stilgar, ja ćeram ove ContiGO na mojoj kamili već 2. sezonu, skroz zadovoljan... milsim da Konti daje i neki popust sad.. 0takoje.gif

Andrej ja sam pito za crevo za kocnicu a ridjiww je pito za gume, ja imam dunlop arrowmax gt 501 i zadovoljan :)

 

Izvinjavam se, moja greška, imate jako sličan avatar, pa nisam ni obratio pažnju na nick...

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moze da ostruze fuzice. Kocnice, hm... Zahtevaju kvalitetne plocice, novo ulje i ispravnu viljusku. Dobos treba bar nekoliko puta u sezoni nastelovati i ocistiti. Koristite i malo motornog kocenja koje je zaista dobro i necete imati problema. Ja planiram reviziju prednje kocnice ali pre svega zbog opterecenja (full touring varijanta).

 

Za slavinicu zaista komplikujete i pravite fuseracije, originalni delovi ne kostaju vise od 20 eur za reparaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moze da ostruze fuzice. Kocnice, hm... Zahtevaju kvalitetne plocice, novo ulje i ispravnu viljusku. Dobos treba bar nekoliko puta u sezoni nastelovati i ocistiti. Koristite i malo motornog kocenja koje je zaista dobro i necete imati problema. Ja planiram reviziju prednje kocnice ali pre svega zbog opterecenja (full touring varijanta).

 

Za slavinicu zaista komplikujete i pravite fuseracije, originalni delovi ne kostaju vise od 20 eur za reparaciju!

 

Kako mislis originalni delovi? Pa imam originalnu slavinu i narucujem originalni set iz louisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Danas upalim motor posle duzeg stajanja, i opet nekako se otisla membrana na slavini 1hmm.gif

Ne znam kako vi ali ja svake godine stavljam drugi set za reparaciju slavine. 1hmm.gif

Sad moram naci nekoga ko narucuje iz Louisa

vidi koji ti je navoj ako se slavina srafi u rezerviar (ako se ne srafi jos lakse) uzmi neku od skutera koja ima on off i resi problem zauvek.

 

Srafi se u rezervoar.

to NIKAKO, to nije obicna slavina, to je vakum slavina, na njoj ima posebno crevo koje ide na vakum u karburator i taj vakum pogoni membranu i onda se stvara protok,

to moze da bude samo kao dodatna slavina pored ove vakumske, mada to samo komplikuje stvar, bolje napravi tu originalnu i miran si

pa to famozno crevo koje ide na vakum karburatora zatvori odozgo i eto vakuma. nije to nikakva mudrost, kod mene na er-u su bila tri creva, jedano vakum, jedno prime i jedno rezerva sva tri su isla do famozne vakum slavine. Prime sam eliminoso na samom rezervoaru skratio sam crevo i zatvorio ga odozdo, na karburatorima sam skratio vakum crevo i zapusio ih odozgo jer im je drugi kraj iso na rezervoar tj na jedan metalan cep, a trece od rezerve sam stavio na slavinu za dotok goriva. od slavine crevo na karbove da dotice gorivo i evo sve fercera vec drugu godinu. Najveci problem mi je bio u pocetku da se naviknem da pustim gorivo i upalim motor i da kad stanem zatvorim gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

nisam ja nezadovoljan kako koci, kocim motorom non stop tj vozim ga ko auto kocenje motorom pod obavezno al ne iz visokih obrtaja naglo, nego ko ispomoc dozirano, ulje i semerinzi u vilama zamenjeni prosle sezone, stavljene i nove plocice i zamenjeno kociono ulje. Planiram ove godine da idem u Brno pa bi voleo da budem siguran da sam odradio na kocnicam sve sto sam mogao, motor je 1998 mo, godiste majstor mi rece kad smo menjali plocice da ne bi bilo lose da se zameni crevo koje je orginalno da ne kazem staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Odradih ja stelovanje ventila... sve je bilo u granicama tako da nisam nista cackao. Mozda na drugom usisnom malo dotegnuti mada u granicama je tako da nisam dirao.

Ali neces vise majcin sine :lol: :lol: ukocio sam se ziv dok nisam sve rastavio i sastavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Svašta, ova mašina jes malo preopterećena, a ti intervali za štelovanje su kratki s razlogom, baš me čudi. Biće da ga ti baš peMzionerski voziš :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa interval je 12.000km ja mislim, a kod mene je oko 10.000km tako da je to ok. Jeste penzionerski vozim :) E sad moguce da bi neko iskusan malo dostelovao koji deo milimetra ali ja nisam hteo cackati.

Inace malo sam se zabunio kod drugog cilindra treba da se pojavi oznaka tacka a bregovi budu gore, a dole gde se okrece radilica da se pojavi slovo T. Inace kada se pojavi slovo T bregovi nisu gore vec malo kada se predje T onda bude ok.

922x691xCam.wheel.t.jpg.pagespeed.ic.6cRxcyhizI.jpg

922x691xCam.position.t.jpg.pagespeed.ic.WSh2WhzuPd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dobro nisu baš tačno prema gore, ali bitno je samo da ne upiru na klackalice.

 

Meni nedavno stigao paket, semerinzi za prednji kraj i ležaj, neću uskoro ništa naručivat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Dobro nisu baš tačno prema gore, ali bitno je samo da ne upiru na klackalice.

 

Meni nedavno stigao paket, semerinzi za prednji kraj i ležaj, neću uskoro ništa naručivat.

 

Kakav ležaj? Kormana ili točka?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Koyo original, oznake su 32005JR i 32006JR, Ja za Koyo imam samo reči hvale.

Ovde u NSu, da ne spominjem ime radnje, ugao Cara Dušana i Futoške... 300-400m od moje zgrade...

Kolko sam skontao oni su ovlašćeni uvoznik ili distributer..

Greota bre da kupujete te sa Louisa da vas deru, a isto je Koyo ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovi iz Louis-a su Saito, isti k...c, kad god sam pitao nekoga rekli su mi ima u Louis, niko nije pominjo neke radnje kod nas. Prežaliću za tih 10€, bitno je da je to konačno došlo na red

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja