Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja mislim da ga uradim sa stock filterom- posto moze i tako. Nadam se da potrosnja nije veca od 0,2 na 100km, mada sam cuo da se potrosnja minimalno povecava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A moze svasta, zato FOG pizdi, napisao je da se tako postizu najbolji rezultati, dokazano na dynojet-u, a onda ljudi izmisljaju mlaku vodu.

 

Inace promjena potrosnje zavisi od toga kako ces pogodit stelovanje motoru i koliko ces promjenit stil voznje u skladu sa novim voznim karakteristikama, u svakom slucaju promjene u potrosnji su zanemarljive

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I sam je rekao da moze i sa stock-om sto su neki i radili, ali on je testirao na K&N. U svakom slucaju i sa stock filterom ces dobiti poboljsanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma necu da se ..bem za sitnis, ako cu vec da busim i da se igram sa smjesom radije cu da puknem kes, stavicu K&N i stelovat prema njemu. A ne da izgubim pola dana i da mi se onda pricinjava da je nesto malo bolje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ljudi gde moze da se najjeftiniji nosac kofera za gpz-a? Gledao sam na motoland sajtu, imaju i oko 4000 hiljade je, malo jace. Ne razumem se puno u kofere jer do sada nisam imao i zanima me da li se na taj nosac moze montirati kofer bilo koje marke ako uz kofer naravno dolazi njegova ploca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

evo resenja za sve nas koji vozimo ER-a "OEM" auspuh za ER5 a aftermarket, a tek zvuk :) odgledajte do kraja i poslusajte, sad jos samo da vidim gde i kako da dodjem do para :) p.s. koga mrzi da gleda kako se montira vec ga zanima samo zvuk nek krene od 10 min.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

Razlika između Kawe i Honde...

Hondin agregat ima taj "zvižduk" a Kawin liči na nekog sa dubokim glasom ko je promukao... nie mislim "bolji-lošiji" i te gluposti nego samo razlika u zvuku 0takoje.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

lepota ovog fuel auspuha sto okacih je u tome sto u paketu dobijes cevku i dve selne, mozes sve sam da odradis, na er-u mora da se sece orginalna cevka, imaju tri duzine topa 35-40-45 cm, samo je cena za 45 cm top 169.99 funti mada kad pogledas i ostali brendirani auspusi su daleko skuplji. evo link na ebay pa ko oce da razmislja...

http://www.ebay.co.uk/itm/ER-5-Exhaust-Kawasaki-ER5-Stainless-Oval-Max-UK-Road-Legal-Race-Exhaust-Silencer-/390413706272?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5ae6786420

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

Razlika između Kawe i Honde...

Hondin agregat ima taj "zvižduk" a Kawin liči na nekog sa dubokim glasom ko je promukao... nie mislim "bolji-lošiji" i te gluposti nego samo razlika u zvuku 0takoje.gif

 

 

Tako je u sustini.

Link sam izbacio i zbog zvuka i zbog samog motora, mozda nekom sine neka strasna ideja ili pak odluci da ukrade neku foru. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja na gpz-u imam full motadov 2u1 mada ne daje mu neki poseban zvuk iako je lepsi od fabrickog. E sad da li daje nesto vise snage ne znam. Evo i nekih gpz dobrih sound-a :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Danas smo kolega i ja poceli sa gradnjom nosaca kofera i zavrsili smo 85% posla- ostalo je farbanje i par sitnica. Pravimo isti kao ovaj sa slike samo jaci:

pitanje.jpg

Ostalo nam je da probusimo rupe gde su zute strelice, da prosirimo rupe gde je drzac za saputnika. Crvena strelica nam je problem gde da pricvrstimo prednji deo. Ovaj srebini U deo metala ne znam da li ide kroz ram ili ispod. Busiti ram nema sanse, ako ide ispod pa se srafi- to nece stojati cvrsto tako da cemo mozda zavariti deo flaha na ram i tu pricvrstiti. Moram reci da smo sve delove dobili od stare metalne stolice- sve krivine i uglove. Izgleda jace od ovoga sa slike. Kolega je odradio prilicno dobar posao. Slike kad zavrsimo skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Pozdrav svima od skoro sam vlasnik GPZa tj EX500D '95 god.Vidim da se obilno razmenjuju utisci i predlozi kao i mnoge vrste pomoci o nasim ljubimcima. Motorom sam prezadovoljan zgodan za voznju a i jako dobro povlaci. Sutra cu napraviti koju fotku mog ljubimca pa cu je podeliti svama.Veliki pozdrav od Dragana iz Zajecara !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Hvala puno na komplimentu i dobrodoslici motor je u fabrickoj boji osim ralice koja je farbana ali to nisam ja radio vec sam ga tako kupio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

izduv sam ja menjao posto je on imao fabricki samo sto je bio sveden u 1 ali je sad uuuuuaaaaauuuuuuu uz pomoc prijatelja sada zvuci haos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

jedino sto ostaje da se poradi malo na estetici prelaza ali ce se to preko zime srediti posto sada nemam vremena jer se valja iskoristiti ovi suncani dani !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja