Jump to content

Moto Zajednica

Harley Davidson kupio MV Agustu

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ono što je još početkom juna američki moto-gigant najavio je ubrzo i ispunio! Reč je o kupovini italijanske firme MV Aguste koji nije potrebno posebno predstavljati. Transakcija je završena cenom od 25 miliona eura sa usvajanjem i duga od 45 miliona eura koji je ovaj proizvođač napravio pod dosadašnjom upravom.

 

Još uvek nisu poznati planovi Harley grupe sa Agu-stom jer su u izjavi za javnost samo izjavili da time žele da poboljšaju svoju poziciju u Evropi, štagod im to značilo.

 

Nerealno bi bilo očekivati V2 sportske motore ili četvorocilindrične kruzere iz ove simbioze ali dolazak amerikanaca u srce evropske moto-industrije (Italiju) nije tek usput...

 

scnld6o72xpvh255poki.jpg

 

Ovo je drugi put da “Harlijevci” kupuju moto firmu u Italiji. Još 1960 su kupili 50% akcija Aermacchi-ja a 1974 i ostatak. Tada su imali za cilj proizvodnju motocikala male zapremine. Fabriku su prodali 1978, kada je opala prodaja motocikala iz ove fabrike.

 

Fabriku je tada otkupila Cagiva koja je proizvodila svoje motocikle te je Aermacchi otišao u istoriju! Nadamo se da ista sudbina neće zadesiti i Agustu.

 

Interesantno je pomenuti da je Cagiva pod vlasništvom Aguste i da je kupovinom Aguste HD postao vlasnik i Cagiva brenda i pretpostavljamo i Aermacchi brenda, ako to još nekoga interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sad ce i jedan i drugi da budu jos veci krsevi  ;D ;D ;D ;D ;D

pa ko zna,,malo po malo ameri ima da kupe i sve evropske proizvodjace,,,,,, ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

I jedan i drugi su kao statusni simboli.Kao napravis neku lovu i posle kupis ili jedan ili drugi da se vidi ko je biznismen!Dotezes srafove na 500km. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

I jedan i drugi su kao statusni simboli.Kao napravis neku lovu i posle kupis ili jedan ili drugi da se vidi ko je biznismen!Dotezes srafove na 500km. ;D

;

Ne na 500 nego na 499 jer su na  500 već poispadali. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: TRST (Italy)

 

Dobro su se našli i jednima i drugima serviser treba 25 časova dnevno

I jedan i drugi su kao statusni simboli.Kao napravis neku lovu i posle kupis ili jedan ili drugi da se vidi ko je biznismen!Dotezes srafove na 500km. ;D

;

Ne na 500 nego na 499 jer su na  500 već poispadali. ;D

Kad ih kupis dobijes i zlatno lonce za skupljanje srafova. ;D

 

Jbt, mene ruka boli od dotezivanja ;)

P.S.  Voleo bih da imam i jednu Agustu, pa makar mi otpala ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Ma da ko ne zamjeri , šalimo se, ovo je kao u basni lisica i grožđe. Voleo bih da imam jedan HDMVAgustu. Kada sam bio mali na moru viđeh ogroman  prelijepi brod i prokomentarisah da bih žarko želio da je moj. Majka me upita  a što bi ti, što bi sa njim, pa prodao bih ga i kupio nešto odgovorih.

Tako isto sa gore pomenutim HDMVA voli bih da  ga imam i prodam i kupim dva vrhunska motora koji se voze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: SABAC

Stvarno , ova tema biva sve interesantnija , ako se i vise istomisljenika prikljuci odustacu od vecerasnje planirane komedije jer ovi me komentari sve vise zasmejavaju. :D nastavite tako ulepsajte mi dan, he,he, he :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Stigao je prvi Harley u Veliku Planu!Znam samo da je 1600cm3,sav je u crnoj mat boji ali nisam stigao da vidim koji je model!Verovatno neki IMT,Stajer,Rakovica,Belorus,Store iliti neki drugi model! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

HD je toliko pouzdana i efikasna masina da skeptici mogu dsamo da sanjaju o njemu. I da mumlaju sebi u bradu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja