Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija Septembar 2021

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kolega pomeras granice mogucnosti, ne pamtim kad je neko u dva dana vozio ta i tf, sabio si ga momacki i svaka ti cast za ovaj poduhvat. Opet s druge strane mozda i steta sto nisi mogao da odvojis bar jos jedan dan, verujem da bi ti bilo mnogo opustenije i prijalo vise i bolje a i nebi morao po mraku da vozis taj spust niz tf koji je prelep. U svakom slucaju kapa dole, .
Jesu nesto polravljali put od Sebesa pored jezera kroz sumicu ka vrhu Ta. Bila je jedna izuzetno losa deonica, pogodio sam par rupa 2019-god, mislio sam otpade tocak

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Kolega pomeras granice mogucnosti, ne pamtim kad je neko u dva dana vozio ta i tf, sabio si ga momacki i svaka ti cast za ovaj poduhvat. Opet s druge strane mozda i steta sto nisi mogao da odvojis bar jos jedan dan, verujem da bi ti bilo mnogo opustenije i prijalo vise i bolje a i nebi morao po mraku da vozis taj spust niz tf koji je prelep. U svakom slucaju kapa dole, .
Jesu nesto polravljali put od Sebesa pored jezera kroz sumicu ka vrhu Ta. Bila je jedna izuzetno losa deonica, pogodio sam par rupa 2019-god, mislio sam otpade tocak

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


Ima nas ima Nole. A to je prednost kad ides sam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
12 hours ago, Nole Bg said:

Kolega pomeras granice mogucnostiemoji12.png, ne pamtim kad je neko u dva dana vozio ta i tf, sabio si ga momacki i svaka ti cast za ovaj poduhvat. Opet s druge strane mozda i steta sto nisi mogao da odvojis bar jos jedan dan, verujem da bi ti bilo mnogo opustenije i prijalo vise i bolje a i nebi morao po mraku da vozis taj spust niz tf koji je prelep. U svakom slucaju kapa dole, emoji108.pngemoji108.pngemoji108.png.
Jesu nesto polravljali put od Sebesa pored jezera kroz sumicu ka vrhu Ta. Bila je jedna izuzetno losa deonica, pogodio sam par rupa 2019-god, mislio sam otpade tocakemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Kolega, ideja svakako nije bila u 33h prebaciti 1300km :na_glavi:

Ovo je bilo samo ispitivanje terena.

Mislim da za Rumuniju imaš dve mogućnosti:

1. Ići i voziti TA po dva puta dnevno i zavrtati gas do besvesti

2. Obilaziti Rumuniju uzduž i popreko, i uživati u planinama, jezerima, itd

 

Od Sebesa ja nisam naišao ni na jedno parče lošeg puta, što verovatno znači da su popravili :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
11 hours ago, halfman said:

Ovi putopisi ce mi lepo posluziti kao ideja za moja naredna putovanja:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kolega, neka ovo posluži kao reportaža od Alvirovića, a ti napravi malo duže i umerenije putovanje :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Inače na ovom putovanju u par navrata uključio sam se u manju grupicu koja je bila ispred mene.

Uglavnom do sada nikada nisam vozio u grupi, ali meni je u glavi da je to apsolutno uživanje sa ekipom.

 

Međutim malo mi nije jasno da ipak taj koji vodi kolonu diktira tempo, znači ako bi ti nešto i promenio ipak se moraš prilagoditi :hvala:

Možda vožnja u grupi nije baš bajka, ili se moraš baš dobro poznavati sa članovima te ekipe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Odlično, pogotovo što ti je ovo kratko putovanje poslužilo kao terapija.
Po meni, bolja terapija od vožnje motorom ne postoji.
Vožnju u grupi ne volim, tu se brzo pogubim a takva vožnja izgubi karakter terapije, pa mi ista ne legne.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Svaka čast na putešestviji...ja tako odlučim u momentu da odem na cca 100 kma da izduvam glavu, a ti na 1330 kma...sve pohvale!

TA TF je nešto što i ja moram obaviti, i to pod hiiitnoo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mislim kolega da si zakasnio za ovu godinu, i ovo sto je on sad prosao sa ovakvim vremenom je premija. Jul i avgust su optimalni za Ta i tf, kad je u Sibiju 30+ na prevojima je 10-15 stepeni, bice da ga je adrenalin opalio pa nije ni osetio hladnocu

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Bravo,tako se to radi bez mnogo razmisljanja,sednes i odes..Imaj na umu da sledeci put obavezno obidjes oblast Transilvanije,to je slag na torti nakon TA i TS..



Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 12 sati, pitans je napisao:

TA TF je nešto što i ja moram obaviti, i to pod hiiitnoo..

Samo predvidi minimum 3 dana, bolje 4.

Koliko god izgleda lako to što je kolega @davidloki izvezao, veruj nije.

Retki su takvi poduhvati.

Promenio član mradomir
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
19 hours ago, davidloki said:

Kolega, neka ovo posluži kao reportaža od Alvirovića, a ti napravi malo duže i umerenije putovanje :)

Tako je kolega,ziv bio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Steta sto si TF bukvalno presao po mraku. Mada jedinstveno iskustvo.
Mogo si da odmoris ispod TF a ujutro da opeglas TF pa krem na TA. To se prodje do 1 popodne a onda lagano nazad.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Сјајно, ко год није био нека иде, Трансалпина и Трансфагарашан су путеви за уживање, како год ишли, пешке, бициклом, мотором, колима, свеједно како али треба отићи и уживати, што спорије то боље. Екипа и ја смо 2019те ишли ТА и ТФ бициклима, 6 дана, ја у супертешкој категорији (155 живе ваге) пролио неколико канти зноја али ми није жао, вредело је сваке капи, крај нас прошли на стотине мотора, кад смо стајали неретко су стали и бајкери да нас поздраве и да нас подрже, на жалост тих дана нисмо срели никога од наших али је било њих неколико из бивших ју република, словенци на голдвинзима су нас посебно одушевили јер су они планирали да тај цео круг возају четири дана што значи да су кренули да уживају и да доста стају и као што је рекао писац овог дивног путописа @davidlokiсве је тотално нестварно. Пошто ми је у току набавка новог мотора до пролећа надам се посети ових крајева опет за коју годину, свеједно сам или у друштву, али свакако не треба журити, Румунија је земља предивних крајолика и идеална је за вишедневно возикање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sto se opisa predela tice, ali ako, kao ja, stignes tamo u petak pa u subotu i nedelju pokusas da nesto obidjes, presesce ti. U zivotu mom nisam video onoliko guzvi, zastoja kolona, i to bez ikakvog razloga (udes, radovi na putu...). Jednostavno, propusna moc naseljenih mesta nije dovoljna za onoliku silu automobila koji se tamo nakupe iz cele Rumunije. To je celodnevna voznja u koloni dok ti druga kolona dolazi u susret, i dok ne popizdis i krenes izmedju pa kud puklo. Sto sam ja i radio. Rumunija ima oko 20 miliona stanovnika, i sve se to sjati vikendom u Karpate. Pola sa spiska nisam ni obisao jer je fizicki nemoguce stici. Dobro cu razmisliti kad cu sledeci put tamo, a Bugarska mi se svidela puno, puno vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Na mene je mnogo jači utisak ostavio TF nego TA. Mi smo bili dva vikenda pre tebe i takodje idealno vreme uz malo magle u delu od Sibiua do TF ali 30tak km i to je to. Za 3 dana 1500km,dva noćenja u Sibiu i tamo i nazad TA i sutradan do malo iza tunela TF i nazad, preko Sibiua pa autoput preko Temisvara za BG. Slazem se da tu ima mesta za jos barem 3 dana vozikanja poprečnim i nekim paralelnim putevima kroz nestvarnu prirodu i krivo mi je sto u Srbiji ne postoji ni 50% te kulture vozača na putevima u odnosu na bajkere. To kako se sklanjaju u desno čim te primete u retro izoru pa čak i ako ne postoji neki veliki razlog za to, milina jedna. A ne ko prosle nedelje izadjem sa regional og outa od Titela prema NS na onaj od Zrenjanina sto ide za NS i taman pomislim e sad cu za 5min u grad da stignem kad bajča NS tablice u golfu 7 zagazio središnju liniju i ne mrda a iz suorotnog oravca kolona. Bilo mi doslo da ga s desne stranne obidjem. I onda tako me iznervira i tada sam u sta ju i neka prilicno rizicna o ilazenja da uradim samo da mu dokazem da ne moze on da se trka sa bajkom nikako n.

Super Ténéré



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Super si ti ovo napisao. Imao si puno srece sa vremenom. Pre tri godine sa drugarom koji vozi Gold ving Pera i ja smo takodje u subotu i nedelju izvozali takvu turu samo u drugom smeru uz takve pljuskove prema Sibiu da to nije normalno. Vremenska prognoza je pokazivala malu mogucnost padavina ali.ko god nije bio preporucio bih obavezno ovu turu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja