Jump to content

Moto Zajednica

sprint maxx 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Pozdrav druže, malo kasnim ali nekom drugom će možda to koristiti. Ovo je neko moje mišljenje koje ne garantujem da je tačno i ako se nešto desi nisam odgovoran, imao sam istog sprint maxx i imam neko lepo iskustvo sa njim, tekst pišem iz najbolje namere.

 

Kod jeftinijih varijator se nikad ništa ne zna, moraš znati kako sve to funkcioniše i znaš kakve rampe su bolje(što duže). Rolnice moraš sam da izprobavaš jer je to uvek različito (kod mene su bile11, 5 mogle su i 12 kad je bio u top stanju svime ostalim), da li ga voziš po nekim brdima ili baš po ravnici. Što se tiče krajnje brzine ne maštaj  apsolutno ništa. Ako to želiš onda moraš da mu produžiš odnos zupčanika u diferencijalu, ali to nosi sa sobom neke stvari poput sporije ubrzanja, kao veći stepen na Manuelcu. Moj savet ti je da kupiš neko osrednje kvalitetan varijator koji ti preporučena u prodavnici, nov kaiš, novu lamelu, eksperimentiši malo sa rolnicama, našteluj-očisti karburatori  i kao naj važnije( po meni) pregledaj zazor na ventilima. I sa zazorom se igraj pošto ne znam na pamet(čini mise usis 0.08 a izduv 0.09,ponavljam nisam siguran) ali verovatno nećeš uspeti iz prvog puta da se ventili ne čuju a da ne otvaraju kad je motor zagrejan. I to je u principu to nešto što bi trebao da uradiš i smatram da bi sa tim bio skroz miran mehanički. Pregledaj svakako i ostale stvari sad da ne nabrajam, ali u principu sve možeš sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja