Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ovo alternator u pitanju

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Za Caleta:

Jawa 350ts sa instalacijom od 12 volti,i mz etz-ovi imaju alternator.

Stariji modeli,sa instalacijom od 6 volti,i jawa i mz imaju diname.Znam,jer sam pravio reglere vec za svaki tip.Naravno elektronske regulatore.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Za Caleta:

Jawa 350ts sa instalacijom od 12 volti' date='i mz etz-ovi imaju alternator.

Stariji modeli,sa instalacijom od 6 volti,i jawa i mz imaju diname.Znam,jer sam pravio reglere vec za svaki tip.Naravno elektronske regulatore.

Pozdrav![/quote']

 

U pravu si. Inace sam zaobisao ove sa 12V :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Ti mozda treba da zamenis akumulator. Oni obicno traju od dve do tri godine. Nekad duze ili krace.

Naime tebi se popne napon na akumulatoru zato sto ALTERNATOR DOBRO RADI ali ti gubis struju zato sto akumulator nemoze da zadrzi svu tu struju. Kao sto su momci pre objasnili da imas kratak spoj nesto bi momentalno prekinulo da radi. No tebi se akumilator vremenom prazni i ako ga Alternator puni Akumulator ne zardrzava dovoljno energije. Alternator na tvom motoru puni Akumulator samo kad su tvoji RPM veci od 3000. Nemojda dozvolis da ti naplacuju pare za nov Alternator jer samo hoce da uzmu pare a Alternatori retko, retko pregore. Ako imas nekog drugara sa istim akumulatorom pozajmi od drugara akumilator i vidi sta ce da se desi. Takodje pogledaj na svom akumulatoru da li imas dovoljno tecnosti.Videces dve linije izmedju kojih nivo tecnosti u svakoj celiji treba da bude. Ako je nivo nizak, dodaj destilovane vode i prikljuci na punjac da se puni jedno par sati.

Ja sam imao Hondu CB750F 1979. Obozavao sam taj motor.

Javi ako ovo ne upali. Zeljko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
..... Nemojda dozvolis da ti naplacuju pare za nov Alternator jer samo hoce da uzmu pare a Alternatori retko' date=' retko pregore. Ako imas nekog drugara sa istim akumulatorom pozajmi od drugara akumilator i vidi sta ce da se desi. Takodje pogledaj na svom akumulatoru da li imas dovoljno tecnosti.Videces dve linije izmedju kojih nivo tecnosti u svakoj celiji treba da bude. Ako je nivo nizak, dodaj destilovane vode i prikljuci na punjac da se puni jedno par sati.

Ja sam imao Hondu CB750F 1979. Obozavao sam taj motor.

Javi ako ovo ne upali. Zeljko.[/quote']

 

Ja im nisam ni dinar ostavio za svu tu zajebanciju (ako ne raèunam izgubljeno vreme), akumulator su mi zamenili novim za dž.

Maler je što se to izdešavalo baš u vreme Kad je Joca (vlasnik servisa) imao udes na povratku iz Šapca, a "kad maèke nema.... Tako da mi ostaje jedan razgovor sa njim u neko skorije vreme pa da vidimo šta æemo i kako æemo.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja